jak zmienić nazwę folderu systemowego

Forum: Windows


 • Uczestnik
  Punkty: 6 986
  acmas #510006

  Jeśli to katalog profilu/konta, a pewnie tak jest (taka nazwa w menu start też powinna być widoczna, gdzieś na górze), to wystarczy przejść do Panelu sterowania, potem do kont użytkowników. W kolejnym oknie wprowadzania zmian dla konta zostaną wyświetlone opcje jakie można wprowadzić/zmienić, jedną z nich będzie „Zmień swoją nazwę konta”, po kliknięciu której wyświetlone zostanie okno z polem do wpisania nowej nazwy, wystarczy wpisać i zatwierdzić zmianę. Teraz nie wiem czy będzie potrzebne ponowne uruchomienie systemu, ale chyba nie;) Pozdrawiam


 • Uczestnik
  Punkty: 6 986
  acmas #586566

  Lokalizacja C:\\Dokument and Setting/ Mbank uzywany komputer który był w banku, a teraz chciałbym zmienić nazwę tę, ponieważ już go nie używam w banku, a w domu, zabieram do znajomych itp, i po co mają wiedzieć, że to jakiś bankowy laptop. Czy jest jakis sposób zmiany nazwy tego folderu?? ponieważ pojawia się komunikat, że nie można bo to folder systemowy jest.


 • Uczestnik
  Punkty: 860
  PCcik #586567

  A to nie nazwa użyszkodnika?


 • Uczestnik
  Punkty: 21 736
  dowlander #586569

  Jeśli to nazwa użytkownika to ją zmienisz w panelu sterowania. Jednak nazwy folderu nie zmienisz, bo do niego mają odnośniki m.in. aplikacje zainstalowane na komputerze i one nadal będą szukały plików w starym folderze. Pozostaje chyba tylko format.


 • Uczestnik
  Punkty: 21 736
  dowlander #586570

  Zrobiłem tak kiedyś na swoim pececie i o ile dobrze pamiętam to zmienia to tylko nazwę użytkownika, a nazwy folderu nie zmienia. Jak chcesz to sam zobacz. Jak już napisałem pozostaje tylko format. Ewentualnie możesz założyć nowego użytkownika i tego wywalić.


 • Uczestnik
  Punkty: 6 986
  acmas #586571

  Tylko, że nazwa konta jest już zmieniona, a plik pozostał bez zmiany. Może trzeba utworzyć nowe konto a to skasować??


 • Uczestnik
  Punkty: 3 113
  manieKMP #586574

  acmas, dobrze myślisz, teraz tak sobie pomyślałem, jak przeczytałem co dowlander napisał (zobaczyłem jak już wysłałem), że katalog pozostaje z tą starą nazwą. Masz racje, co do utworzenia nowego konta i jak coś skopiowania ustawień ze starego, ponieważ robota ze zmianą starego jest tragicznie trudna (zbyt dużo powiązań ze starą nazwą). Pozdrawiam


 • Uczestnik
  Punkty: 7 044
  damiancore #586607

  Niby można: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=90456&st=0&p=409716& http://support.microsoft.com/kb/314843/pl ale o wiele bezpieczniej bedzei stweorzenie nowego użytkownika.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.