jak zmienić nazwę folderu systemowego

Opublikowane w: Windows

 • Zdjęcie profilowe acmas
  Uczestnik
  Punkty: 6 986
  acmas w #510006

  Jeśli to katalog profilu/konta, a pewnie tak jest (taka nazwa w menu start też powinna być widoczna, gdzieś na górze), to wystarczy przejść do Panelu sterowania, potem do kont użytkowników. W kolejnym oknie wprowadzania zmian dla konta zostaną wyświetlone opcje jakie można wprowadzić/zmienić, jedną z nich będzie „Zmień swoją nazwę konta”, po kliknięciu której wyświetlone zostanie okno z polem do wpisania nowej nazwy, wystarczy wpisać i zatwierdzić zmianę. Teraz nie wiem czy będzie potrzebne ponowne uruchomienie systemu, ale chyba nie;) Pozdrawiam

  Zdjęcie profilowe acmas
  Uczestnik
  Punkty: 6 986
  acmas w #586566

  Lokalizacja C:\\Dokument and Setting/ Mbank uzywany komputer który był w banku, a teraz chciałbym zmienić nazwę tę, ponieważ już go nie używam w banku, a w domu, zabieram do znajomych itp, i po co mają wiedzieć, że to jakiś bankowy laptop. Czy jest jakis sposób zmiany nazwy tego folderu?? ponieważ pojawia się komunikat, że nie można bo to folder systemowy jest.

  Zdjęcie profilowe PCcik
  Uczestnik
  Punkty: 860
  PCcik w #586567

  A to nie nazwa użyszkodnika?

  Zdjęcie profilowe dowlander
  Uczestnik
  Punkty: 21 736
  dowlander w #586569

  Jeśli to nazwa użytkownika to ją zmienisz w panelu sterowania. Jednak nazwy folderu nie zmienisz, bo do niego mają odnośniki m.in. aplikacje zainstalowane na komputerze i one nadal będą szukały plików w starym folderze. Pozostaje chyba tylko format.

  Zdjęcie profilowe dowlander
  Uczestnik
  Punkty: 21 736
  dowlander w #586570

  Zrobiłem tak kiedyś na swoim pececie i o ile dobrze pamiętam to zmienia to tylko nazwę użytkownika, a nazwy folderu nie zmienia. Jak chcesz to sam zobacz. Jak już napisałem pozostaje tylko format. Ewentualnie możesz założyć nowego użytkownika i tego wywalić.

  Zdjęcie profilowe acmas
  Uczestnik
  Punkty: 6 986
  acmas w #586571

  Tylko, że nazwa konta jest już zmieniona, a plik pozostał bez zmiany. Może trzeba utworzyć nowe konto a to skasować??

  Zdjęcie profilowe manieKMP
  Uczestnik
  Punkty: 3 113
  manieKMP w #586574

  acmas, dobrze myślisz, teraz tak sobie pomyślałem, jak przeczytałem co dowlander napisał (zobaczyłem jak już wysłałem), że katalog pozostaje z tą starą nazwą. Masz racje, co do utworzenia nowego konta i jak coś skopiowania ustawień ze starego, ponieważ robota ze zmianą starego jest tragicznie trudna (zbyt dużo powiązań ze starą nazwą). Pozdrawiam

  Zdjęcie profilowe damiancore
  Uczestnik
  Punkty: 7 044
  damiancore w #586607

  Niby można: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=90456&st=0&p=409716& http://support.microsoft.com/kb/314843/pl ale o wiele bezpieczniej bedzei stweorzenie nowego użytkownika.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.