Program do tworzenia partycji

Opublikowane w: Windows


 • Uczestnik
  Punkty: 14 795
  ksar w #510081

  Istnieje masa tego typu softów. Osobiście korzystam z Paragon Partition Manager. Zawsze możesz dysk podzielić z poziomu instalatora systemu, wadą jest to że nie uchronisz żadnych danych.


  Uczestnik
  Punkty: 14 795
  ksar w #587442

  Witam, czy jest program, ktorym mozna stworzyc partycje. Moglby ktos pdaoc jego nazwe?:)


  Uczestnik
  Punkty: 26 486
  teczowy w #587444

  … GParted, Fdisk, Paragon Partition Manager, Partition Magic, Partition Manager 9.0 Express, Ranish Partition Manager… tyle chyba wystarczy:) … jak już tak wojtas ci poleca swój ulubiony, to ja nie omieszkam zasugerować swój:) GParted Bootowalna płytka iso, startujesz tworzysz, zarządzasz:) … jeżeli chcesz robić standardowo pod windowsem to wystarczy ci znajomość tematu: Microsoft połączyłem posty damiancore_M


  Uczestnik
  Punkty: 14 436
  matox w #587445

  Też jestem zainteresowany. A możecie coś doradzić któryś polecić czy mam samemu testować? Pewnie macie już jakieś w tym temacie doświadczenie.


  Uczestnik
  Punkty: 14 795
  ksar w #587447

  Przy tworzeniu partycji mozna utracic dane?


  Uczestnik
  Punkty: 7 044
  damiancore w #587448

  Nie/Tak. Spercyzuj pytanie. Jak sprawa wyglada, jak masz na dysku, co chcesz uzyskac itp.


  Uczestnik
  Punkty: 16 203
  wojtas_vip w #587449

  Niestety takie ryzyko zawsze istnieje. Większość programów pozwala na tworzenie partycji na dysku z danymi nie kasując ich. Chociaż raz zdarzyło mi się uszkodzenie tablicy partycji no i po danych… Kopie danych zawsze warto mieć zabezpieczone.


  Uczestnik
  Punkty: 14 795
  ksar w #587450

  Niestety takie ryzyko zawsze istnieje. Większość programów pozwala na tworzenie partycji na dysku z danymi nie kasując ich. Chociaż raz zdarzyło mi się uszkodzenie tablicy partycji no i po danych… Kopie danych zawsze warto mieć zabezpieczone. [/quote] Ktory program jest najbezpieczniejszy i najlatwiejszy w obsludze?


  Uczestnik
  Punkty: 26 486
  teczowy w #587457

  .. nie ma programów bezpiecznych jeżeli nie wiesz co robisz i klikasz w nieświadomości… … każdy z nich jest na tyle bezpieczny, na ile wiesz co robisz, co wybrałeś, i jaki masz niezawodny komp… … można łatwo i szybko przez nieostrożność sobie coś zniszczyć, np wybierając złą partycję lub dysk:)


  Uczestnik
  Punkty: 27 640
  rko1 w #587464

  Do prostego zarządzania – płyta sysytemowa xp lub visty, do dzielenia, łączenia i innych zaawansowanych fukncji – paragon partition manager.


  Uczestnik
  Punkty: 334
  redshark w #587488

  yoooo weź sobie paragon partition magic, odpal i wybierz opcje resize czyli poszerzania jakiejś partycji lub create by stowrzyć nową z jakiegoś wolnego nieprzydzielonego obszaru /każde usunięcie partycji powoduje przesunięcie miejsca do obszaru nieprzydzielonego/ jak juz sobie podzielisz to kliknij apply i… komp sie uruchomi i będzie milił by wprowadzić twoje zmiany:) Ps: Pamiętaj, systema na partycje podstawowa\\aktywną a reszta obszaru jako dysk rozszerzony i wtedy wal nowe dyski logiczne czyli reszte partycji.


  Uczestnik
  Punkty: 9 853
  rafaltra w #587492

  Widzę tutaj wiele programów zewnętrznych, ale nikt nie wspomniał o Menadżerze dysków(kliknij prawym na Komputer(Computer) i wybierz Zarządzaj(Manage). Tam znajdziesz w Menadżer dysków(Disk Management). Masz tam możliwość także rozszerzenia i podzielenia partycji(w Viście i Windows 7). Radzę nie robić żadnej modyfikacji pierwszy raz na dyskach z ważnymi danymi, których nie chcesz się pozbyć. Jeśli jednak coś sknocisz do odzyskiwania danych proponuje OnTrack EasyRecovery


  Uczestnik
  Punkty: 4 142
  M4r14N w #587508

  Dołączę się z pytaniem, żeby nie robić nowego wątku: Możecie polecić program, którym można w miarę bezpiecznie rozszerzyć partycje w Windows 2003? I to systemową partycję… ostatecznie można zabutować ten program z płyty:) Ale… poszerzyć chcę partycję działającą w RAID 1 (dwa HDD). I jeszcze… jakim programem zrobić obrazy partycji przed całą tą operacją. Norton Ghost czy coś innego? Lepiej na DVD czy jakiś dopięty HDD?


  Uczestnik
  Punkty: 6 522
  dolger w #587611

  http://www.hiren.info/pages/bootcd ściągnij nagraj na cd napewno jakieś nażędzie z tego zestawu ci sie spodoba:)


  Uczestnik
  Punkty: 140
  ewaldin w #589086

  Witam Przyłączę się do dyskusji, ja polecam darmowy Paragon Hard Disk Manager 2006, osobiście wielokrotnie go używałem i nadal się nim posługuję. W moim Win XP Home sp3 działa bez zarzutu, nie wiem jak sprawuje się w Viście. Dzięki niemu mogę bez problemu zmieniać rozmiar i ilość partycji, tworzyć nowe. Jedyne niebezpieczeństwo utraty danych, podczas modyfikacji partycji, to nagły zanik napięcia, spowodowany np. awarią sieci elektrycznej, co już mnie spotkało.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.