USB3 a predkość kopiowania plików z dysku na dysk


 • Uczestnik
  Punkty: 334
  redshark #512282

  Czekać na usb3? czyli pewnie co najmniej rok zanim się przyjmie? wtedy to sobie kupisz drugi dysk jeśli będzie Ci potrzebny. Jak potrzebny Ci teraz dysk to kupuj to co jest, jak Ci nie potrzebny to nie kupuj w ogóle. Jeśli możesz z zakupem czekać rok tzn że ten dysk jest Ci do niczego nie potrzebny. Jeśli zależy Ci na szybkości kopiowania możesz rozważyć e-sata, szybciej już nie będzie:-) Pod warunkiem, że masz taki port. Niestety dysk na e-sata będzie wymagał dodatkowego zasilania.


 • Uczestnik
  Punkty: 334
  redshark #609430

  Witam! Otóż chciałbym zakupić przenośny dysk USB2.0 typowo 2,5 cala. Ale zastanawiam się czy czekać na USB3? Widziałem kopiowanie plików video 700MB z mobilnego dysku na dysk w kompie z prędkością w granicach 20MB/sek. Max co daje specyfikacja USB2.0 to 60MB/sek. Nie miałem okazji zobaczyć by nawet kopiowanie po usb2 z dysku 3,5 cala na inny dysk 3,5cala był większy niż 30MB/sek… może dlatego że nie miałem najszybszych dysków na rynku. Pytanie: Co da usb3.0 dyskom 2,5 cala?? bo właśnie o prędkość kopiowanie mnie tu chodzi… Bo dyski 2,5 zostaną na tych samych obrotach więc nie widzę kurde jakby USB3 miało pomóc w przyspieszeniu prędkości kopiowanie…???


 • Uczestnik
  Punkty: 11 071
  mirol93 #609434

  Czytałem kiedyś artykuł o tym jak działa USB 3.0 i można z niego wywnioskować, że nowy standart ma umożliwiać dużo większy zapis(nawet 700mb/sek), ale żadne urządzenie nie jest w stanie zapisywać z taką prędkością


 • Uczestnik
  Punkty: 39 402
  pl_m #609435

  Ano pomoze tym że obecnie transfer wewnatrz dysku jest o wiele wiekszy a est blokowany własnie przez USB2.0 ktore stanowi „wąskie gardło” takiej komunikacji. Mozna sobie to wyobrazić np. tak: chcesz napełnić butelkę z Coca Coli wodą, a tu pojawia sie wlasnie ten problem, bo nie wiem jak wydajne miałbyś zródo wody(kran czy cos innego) to nie napełnisz od razu całej butelki bo jej szyjka zapewnia małą przepustowość. Teraz wyobraź sobie butelke Pepsi, tą z szeroką szyjką, taka butelkę napełnisz szybciej. To taki mały przykładzik, gdzie szyjka od Coli to USB2.0 a szyjka od Pepsi to USB3.0


 • Uczestnik
  Punkty: 16 475
  piotrrz #609436

  Zanim nowy standard się pojawi w sprzedaży, a tym bardziej dyski z nim zgodne, to minie jeszcze trochę czasu. Szybkość kopiowania na pewno będzie większa. Ale tu dochodzi kwestia modernizacji komputera pod nowe porty, co będzie się wiązać z dodatkowymi wydatkami, których teraz nawet nie da się oszacować – nie wiadomo, czy pojawią się np porty USB 3 „na śledziu”. Wniosek jest taki – jeśli chcesz szybki dysk 2,5″ to wybierz coś z FireWire (przy założeniu że masz taki port w kompie). Jeśli dysk jest Ci jednak potrzebny w niedługim czasie, to jest to bez znaczenia wg mnie i warto zakupić nawet taki z USB 2.0. Szybkość dysku tu ma mniejsze znaczenie z powodu wspomnianych już przez Ciebie ograniczeń przesyłu danych. Polecam serię dysków 2,5″ WD Passport – małe, ładnie się prezentują, a i ta firma produkuje mało zawodne modele.

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.