Program do nagrywania dźwięku.

Opublikowane w: Audio-wideo


 • Uczestnik
  Punkty: 5 499
  pimp4you w #514777

  Witam. Mam pewne zadanie a mianowicie mam zrobić mp3 do „wirtualizacji” Dokładnie chodzi, że muszę zrobić mp3 na wzór Kase/CD/DVD, które maja uspokajać/koić/łagodzić nas:D… Wiem, że motam więc przechodzę do rzeczy. Można kupić CD/DVD, które nas wyciszają w tle słychać lekki szum wiaterku itp a delikatny głos szepcze, że jesteś „zrelaksowani…” itd… Mam zrobić coś podobne… Potrzebuje do tego jakiegoś programu dzięki, któremu wrzucę w tło takie delikatne dźwięki wiaterku, wodospadu itp oraz program dzięki, któremu nagram ten „szept” Oczywiście mam mikrofon:) Więc jaki program będzie najlepszy do czegoś takiego??


  Uczestnik
  Punkty: 19 672
  trurl w #623958

  Witaj! Jeśli ma być darmowy i na Win, to przetestuj Audacity. Jeśli semi-profesjponalny i na Win ta Cool Edit( jest gdzieś jeszcze w sieci). Jeśli profi i na Win to np Adobe Audition (b.dobry, drogi). Za free ale na Lin np Ardour – profi darmowy b. dobry klub z prostszych Rezound. Oba dostęne w jednej z muzycznych dystrybucji Linuks ( Musix,. 64Studio, Ubuntu Studio) Do dobrego nagrywania i masteringu muzy potrzebna dobra karta dźwiękowa i mocny komp ( zwłaszcza pod Win). Kłoni się T.


  Uczestnik
  Punkty: 5 499
  pimp4you w #623964

  Karta dźwiękowa = Asus Xonar DX posiadam taką sądzę, że wystarczająca… komp też powinien być wystarczający. Dzięki trurl sprawdzę programiki (mam win’a;])


  Uczestnik
  Punkty: 248
  midgard w #623967

  Testowałem kilka takich programów, ale jakoś najbardziej przypadł mi do gustu GoldWave. Głównie dzięki prostej obsłudze, wręcz intuicyjnej i masie opcji obróbki dźwięku. Nagrywałem wokale i gitarę. Ubolewam tylko nad jakością mikrofonu, który nie nadawał się do niczego. Gdybym miał lepszy mikrofon, wówczas mogłoby coś z tego być


  Uczestnik
  Punkty: 19 672
  trurl w #624043

  WItaj/Witajcie! „Gold Wave” też może być, ale ja uważam „Cool Edit” za dużo lepszy (oczywiście na Win). Bezkonkurencyjny ( prawie) jest „Adobe Audition”. Adobe kupiło producenta „Cool Edit” i na tej bazie powstał „Audition” (albo jakoś tak). Zachęcam do przetestowania którejś z muzycznych dystrybucji Linuksa (moim nr -1- jest tutaj 64Studio) w wersji Live ( co nie wymaga instalowania na HDD).Jest na nim/niej kompletne studio multimedialne ze wszystkimi potrzebnymi ( i niepotrzebnymi) programami. Według mnie Pingwin znacznie lepiej wykorzystuje zasoby sprzętowe i dużo lepiej radzi sobie z wieloprocesowością @pimp4you karta niczego sobie -zatem i komp zapewne niezły. Jeśli jednak chcesz się bawić w zapis,edycję i mastering muzy,to prędzej czy później zakup innej karty muzycznej okaże się niezbędny.Do studia domowego proponuję np produkty EMU, M-Audio,ESI -zwłaszcza EMU (np model 0404) bo dają ze sprzętem dużo softu(np CakeWalk Sonar LE i Steinberg Cubase LE) dla chmm… muzyków/”inżynierów dźwięku”. Niestety EMU miało/ma problemy ze wsparciem/działaniem pod Pingwinem. Kartę można kupić używaną (czasami bywają na aukcjach) ,dbając by wraz z nią dostać cały soft(porównanie z tym co idzie z kartą nową) @midgard. Niestety do nagrywania wokalu i instrumentów akustycznych dobry mikrofon ( najlepiej pojemnościowy +Phantom) to konieczność, a i mikser sprzętowy (nawet prosty) się przydaje. Tyle wstępem (lub rozwinięciem) Kłoni się T.

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.