Router z jak najlepszym zasięgiem

Opublikowane w: Sieci komputerowe


 • Uczestnik
  Punkty: 8 668
  stanley5689 w #637032

  Witam. Chciał bym zakupić nowy router z jak najlepszym zasięgiem. W związku z tym mam kilka pytań. Czy Router z trzema antenami różni się czymś od tego z dwoma czy z jedną? i który będzie miał najlepszy zasięg. Obecnie mam Netgear DGN1000 i nie ma on najlepszego zasięgu. W oko wpadł mi TP-Link TL-WR941ND. Co o nim myślicie?


  Uczestnik
  Punkty: 8 668
  stanley5689 w #518024

  Liczba anten ma wpływ na szybkość transmisji. Standardom b/g wystarczy jedna antena (lub dwie w MIMO), draft n dwie, a pełny n – minimum trzy. Jeśli zależy Ci na zasięgu to wybierz router z możliwością wymiany stockowych anten na takie o lepszym zysku energetycznym. Najlepiej jeśli oryginalne anteny są w routerze przykręcane na zewnątrz (np, Dlink DIR-655) a nie zabudowane jak np, w Linksysach. Łatwiej będzie Ci podmienić antenki, wystarczy sprawdzić jakie maja złącze (najczęściej jest to podane w specyfikacji) Koszt takiego rozwiązania jest wyższy bo oprócz routera musisz też dokupić do niego dodatkowe anteny, no ale zależy jak duży zasięg chcesz mieć. Ten TP Link, który wybrałeś to dobry model w przystępnej cenie. Ta sama firma oferuje też dobre anteny więc będzie Ci łatwiej w razie czego wymienić je na lepsze.


  Uczestnik
  Punkty: 145
  Eltrox w #637463

  Zgadza się,poza tym często o solidności routera decyduje jego cena i możliwość Wi-Fi. te są droższe,ale za to bardziej przyszłościowe. U nas na eltrox.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz do połączeń bezprzewodowych.


  Uczestnik
  Punkty: 115
  Truskwa w #637554

  My mamy całkiem niedrogiego pentagrama i ma świetny zasięg, więc myślę że jakiś pentagram ze średniej półki cenowej może być pod tym względem naprawdę świetny

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.