Firefox i niezaufane certyfikaty

Opublikowane w: Bezpieczeństwo


 • Uczestnik
  Punkty: 334
  redshark w #518093

  tak to jest nie wina systemu,


  Uczestnik
  Punkty: 334
  redshark w #637427

  Witam! Mam taki problem iż firefox nie rozpoznaje certyfikatu strony i to już nie pierwszy raz… Od razu rzucę że np jak chce kupić bilet na stronie multikina to firefox krzyczy że certyfikat a Chrome nie ma z tym problemu… Jak mógłbym pomóc firefoxowi w aktualizacji najnowszych certyfikatów????


  Uczestnik
  Punkty: 400
  jaqub_94 w #639679

  Pytanko: jaki system operacyjny?


  Uczestnik
  Punkty: 19 672
  trurl w #639708

  Witajcie! OS nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli uważasz,że dana strona jest zaufana należy dodać w FF wyjątek, bowiem zazwyczaj chodzi o certyfikaty bezpieczeństwa nie przyznane przez uznane bądź upoważnione do tego instytucje. Kłoni się T. PS.Poszukaj info na temat „Certyfikatu klucza publicznego” lub certyfikatu SSL. T.


  Uczestnik
  Punkty: 80
  Pawelkacz w #641936

  To nie jest wina systemu, tylko samego certyfikatu – widocznie dostawca przegladarki internetowej nie dodał tego certyfikatu do zaufanych. Możesz to zmienić, ale z tym wiąże się ryzyko (niezbyt znaczące, jezeli nie robisz np. zakupów kartą kredytową) jesli chodzi o certyfikaty bezpieczenistwa na logowania SSL dla właścicieli witryn, polecam firmę w której mój sklep takowy wykupuje.http://www.uti.pl/uslugi/bezpieczenstwo/certyfikaty-ssl/wstep/


  Uczestnik
  Punkty: 891
  magdysia w #642232

  Uważaj,żeby Ci ktoś nie zafundował jakiegoś wirusa.Np w październiku grupa hakerów zlokalizowała trojana,który ma możliwość wykradania haseł przez śledzenie naciśnięć klawiszy w wybranych aplikacjach,np,Firefox,Skype.Trojan może być uruchamiany zdalnie.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.