pomysł na biznes czy na szybkie bankructwo ?


 • Uczestnik
  Punkty: 70
  yellowmax #647183

  Cześć, mam sprawę, ostatnio dużo mówią o tym żeby się zareklamować na telebimie, dzwonią do mnie z różnych agencji i oferują mi taką reklamę. Przeglądałem ostatnio w sieci taki portal ( do wiadomości admina ) http://www.telebimy-baza.pl i jak widzę po ile się sprzedaję taką reklamę to zaczynam się zastanawiać czy samemu nie kupić sobie telebimu. Zrobienie spotu reklamowego to chyba nic trudnego. Trochę zabawy w Paint – dwa zdjęcia i gotowe. Co myślicie o moim pomyśle? Kupić używany telebim, podpiąć prąd i emitować reklamy. Da się z tego wyżyć? Bo jak mam dopłacać do biznesu to zostanę przy tym co mam. Wiadomo kryzys nie oszczędza nikogo – ale z drugiej strony jestem trochę hazardzistą i lubię inwestować w coś nowego. Moja żona ostatnio mówiła, że widziała u nas w mieście taki kolorowy ekran. Doradźcie bo jak nie, to to chyba pozostaje mi inwestować w Bamber Golb:-) pytanie drugie: Czy nie dałoby się zrobić sequela Rick Dangerous z C64 — ale w wersji na PC – tyle że w wysokiej rozdzielczości – i takiej starej gry TBA też z C64 ( już tylko w pamięci podręcznej mózgowej:) przechowuje ostatnie zajawki i flashback’i z tej gry ) pozdrawiam fanów starych gier i proszę o opinie w sprawie o telebimach. Wasz stały czytelnik


 • Uczestnik
  Punkty: 70
  yellowmax #520565

  zgadza się, tylko, że nie chciałbym utopić pieniędzy. Czytałem inne fora o telebimach, ale tam mało co piszą. Nie wiem woda w ustach czy ki diabeł. Z drugiej strony na allegro widziałem trochę tych telebimów na sprzedaż hmm i sam nie wiem. Ciężko mi nawet określić ile to prądu spala na miesiąc:-) Kurde, ryzyk fizyk jak to mówią – ale sami widzicie jak to teraz jest.


 • Uczestnik
  Punkty: 891
  magdysia #647192

  Kazdy obecny biznesmen, kiedyś zaczynał swoją działalność, ale trzeba pamiętać też i o tym,że wiąże się on z ryzykiem. Przecież zawsze początki bywają trudne,ale kto nie ryzykuje,ten nie jedzie.


 • Uczestnik
  Punkty: 403
  martamarksowska #647373

  spot reklamowy w paincie? hmm.. Choć z drugiej strony prostota i brak reklamowego wydumania czasem działają cuda. Może i dobry pomysł


 • Uczestnik
  Punkty: 90
  RobinDG #647853

  Może przydałoby ci się jakieś konkretne doradztwo inwestycyjne czy biznesowe, ale ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że czasami warto spróbować. No risk, no fun. Zawsze możesz reklamować swoją działalnośc. I proponowałbym photoshopa używac a nie painta. Sporo tutoriali masz w necie za free.


 • Uczestnik
  Punkty: 1 327
  magiel #650278

  Odsyłam was tutaj – http://www.jartom.pl/szczegoly-new.asp?ID=120167068&obiekt=oMagazyny To bezpieczna inwestycja – to nieruchomości w tym momencie dają największe perspektywy zysku. Tak dobrych wycen z punktu widzenia inwestora nie było od dawna – w najbliższym czasie powinno dochodzić do kolejnych inwestycji…


 • Uczestnik
  Punkty: 50 841
  acomp #650283

  Gdy zaczynałem swój biznes a były to lata 90-te było łatwiej.Teraz trzeba mieć już sporo gotówki lub szanse na kredyt ale ten ostatni trzeba spłacać a to dla początkującego jest trudne.Łatwo wpaść w pułapkę kredytową zanim pozyska się klientów i wypromuje swoja markę.Musisz się porządnie zastanowić.Pozdrawiam.


 • Uczestnik
  Punkty: 95
  rozumwienajlepiej #651472

  telebim wydaje się świetnym pomysłem, na w sumie prosty biznes. moim zdaniem, najlepiej jest na część wziąć kredyt tylko nie chwilówki, bardziej typu kasy stefczyka, a część dołożyć samemu. a może np. żeby spłata kredytu wyszła mniej, można pogadać z bankiem czy nie chcą reklamy na telebimie czy coś:)


 • Uczestnik
  Punkty: 65
  Wieloryb1 #651898

  A co sądzicie o programach partnerskich? Mi spodobał się ostatnio program o nazwie 7 minutowy trening.. http://www.7minpolska.com/index.php?id=agnieszkaczyz znajoma mi pokazala do wyprobowania i wsiąkłem:)


 • Uczestnik
  Punkty: 290
  missimiss #652145

  wydaje mi sie, ze aby założyc biznes nie mozna kierowac się tym, ze komuś innemu się udało, bo może to przecież wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji, lepiej znaleźć coś w czym my jesteśmy najlepsi


 • Uczestnik
  Punkty: 891
  magdysia #652280

  Otóż to, w myśl zasady: jeden włoży rękę do ognia i nic mu się nie stanie specjalnie groźnego,natomiast inny może ją stracić. To samo jest z różnymi biznesami. Najpierw należy rozważyć wszyskie za i przeciw i czy to się w ogóle będzie kalkulowało?. Bo faktycznie taki niepewny biznes może nas tylko pogrążyć,a nie zapewnić leoszej przyszłości.Ale mówi się też, że… kto nie ryzykuje,ten nie jedzie…Tylko,żeby się potem faktycznie na tym i to dosłownie nie przejechać.Czy jest dzisiaj wogóle jakiś pewny interes?. Jest – nie wchodzić w żadne układy,jeśli się nie ma żadnej pewności.;)


 • Uczestnik
  Punkty: 125
  sycylia #652318

  Rzeczywiście, nie każdy nadaje się do wszystkiego i to właśnie pod kątem własnych predyspozycji powinno się wybierać branżę, w której warto wystartować z nowym biznesem.


 • Uczestnik
  Punkty: 290
  missimiss #652813

  ciesze się, że ktoś zgodził się ze mną w tej kwestii;)


 • Uczestnik
  Punkty: 281
  Haszka #653003

  Każdy pomysł na biznes jest dobry, o ile będziemy potrafili go wykorzystać. Jeśli nie będziemy dobrze zarządzać firmą, nie będziemy wiedzieli czym jest kilometrówka 2013, nie będziemy znali podstaw zarządzania, na pewno zbankrutujemy.


 • Uczestnik
  Punkty: 891
  magdysia #653092

  Bo nie sztuka otworzyć własny biznes, sztuką jest się utrzymać i nie zbankrutować.Czasami prędzej można splajtować, niż się komu może wydawać,a potem podnieść się z tego jest wielką sztuką,o tym nikogo nie trzeba przekonywać.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 22)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.