Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows hp pavilion dv9500 sterowniki pod xp

hp pavilion dv9500 sterowniki pod xp

Autor Wiadomość

doville

doville

Wysłany 26.08.2008, 18:17

Tytuł postu: hp pavilion dv9500 sterowniki pod xp

Witam
Jestem pewien że nie ja pierwszy i nie ostatni borykam sie z tym modelem i poszukiwanie sterowników pod xp

Najpierw powiem Wam co ja sam wyszukałem

- znalazłem zestaw driverów do serii dv 9500
http://www.megaupload.com/pl/?d=6R56CI5E [megaupload.com]
które zawierają :

By mujjuman,
December 12, 2007
Driver Supplemental Readme

Please Note:

These drivers are for a hp dv9500 Series Laptop. However they should work on the dv2500*, dv6500, and dv9500. I give no guarantee these will work with your laptop and am not responsible for anything you do while using this Driver Pack. (This includes possible damages incurred from using this pack)

*dv2500 owners: please check my guide for more info. You will NOT install all of these drivers.

For installing these drivers on Windows XP, install them in this order to avoid issue(s):

Order Which Drivers Should Be Installed:

Intel Chipset Drivers
Intel Matrix Storage Manager Drivers
Nvidia Forceware Graphic Drivers (Or Intel Graphics Media Accelerator Drivers)
Realtek Ethernet Drivers
UAA Audio Drivers
Realtek High Definition Audio Drivers WDM
Motorola Modem Drivers
Synaptics Touchpad Drivers
hp Quick Launch Drivers
Intel Pro Wireless Drivers
hp Bluetooth Drivers (Simply skip if your Laptop does not have Bluetooth)
hp Wireless Assistant (Optional, some enjoy using it)
Ricoh 5-1 Card Reader Drivers
Webcam Drivers
Fingerprint Reader
TV Tuner
hp Battery Check

After installation of all of the drivers above in that particular order you should be good to go.
Thanks!

Niestety nie wszystko u mnie zadziałało

nie zadziałała grafika
ale udało mi sie zainstalować w sten sposób :

http://www.download.net.pl/21/NVIDIA-Fo ... XP-32-bit/ [download.net.pl]

Ściągamy sterownik uruchamiamy go i podajemy ścieżkę dostępu np. c:\1, czekamy na rozpakowanie i monit o tym że te sterowniki nie pasują

automatycznie nie udało mi się zainstalowac grafy, zrobiłem więc tak: w menagerze urządzeń prawy click na sterownik VGA i właściwości

(będzie na liście w niezidentyfikowanym sprzęcie) -> zakładka sterownik i click na aktualizuj sterownik -> zaznacz okienko zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (opcja zaawansowana) -> zaznacz nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania -> przycisk Z dysku -> przycisk przeglądaj -> poszukaj katalogu z wypakowanym sterownikiem u mnie to będzie C:\1 -> jeśli w okienku widzisz jakiś plik to go Click’nij i daj ok. -> z listy wybierz NVIDIA Geforce 8400 GS o tą literkę „M – Mobile” się nie martw :-), i ok., system wyrzuci jeszcze monit o tym że niby te stery nie do tej grafy itp., click na „Mimo to kontynuuj” i tyle Grafika śmiga.

Oprócz tego nie działały mi kolejne 2 rzeczy
- dźwięk [wogóle nie wykrywa karty graficznej]
- internet [ mam modem motorolla sb5100i ethernet]

poniżej dadam kilka obrazków

Zwracam sie z ogromną prośbą do kogoś kto byłby wstanie mi rzetelnie jak krowie na granicy wytłumaczyć jak moge sie z tym problemem uporać
dziękuje

caemyr

Student

caemyr

Wysłany 02.09.2008, 13:55

Tytuł postu:

Po pierwsze, NIGDY PRZENIGDY NIE INSTALUJ STEROWNIKOW Z NIEZNANEGO ZRODLA. A jakies dziwne paczki sterow “pod urzadzenie” sa zwykle malo wiarygodne.

Rozwiazanie z nieznanymi urzadzeniami dosyc proste. Sciagnij CrystalCpuID, odpal na tym kompie i z menu Function wybierz PCI Device Information. Pojawi sie lista wszystkich urzadzen PCI na twoim kompie. Zostaw to okno w tle i odpal Menedzer Urzadzen. Wybierz jedno z urzadzen, np Ethernet controler i dwukliknij. W oknie urzadzenia sprawdz zakladke Details i z listy Property wybierz Hardware IDs albo Device Instance ID. Mi dla przykladu pojawia sie ciag:
PCI\VEN_14E4&DEV_1693&SUBSYS_002514C0&REV_02

Interesuje nas VEN i DEV: (w podanym przykladzie odpowiednio 14E4 i 1693 szestnastkowo).

Teraz wracamy do programu CrystalCPUId i na liscie urzadzen szukamy odpowiedniego, o identycznych numerach Vendor i Device, klikamy nan, i ponizej pojawi sie nazwa producenta i nazwa urzadzenia.
Kontynujac przyklad mojego Ethernet Controller:

Ethernet Controller
23 12 0 0 14E4h:1693h.03h

BROADCOM Corporation NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express | COMPAL Electronics Inc

I wiesz juz co googlowac.

Wyglada na to ze zainstalowales zle sterowniki do plyty glownej (Chipsetu). Poradzilbym ci z CrystalCPUId odpalic z menu Function opcje Chipset Information i przekleic nam to co ci tam wyskoczy. Nastepnie sprawdz sobie czy aby NA PEWNO sa to wlasciwe stery do chipsetu, a na wszelki wypadek zainstalowac nie te od sprzedawcy sprzetu, ale te od wytworcy plyty glownej.

Co do karty graficznej, robi sie to nieco inaczej. Sciagasz i rozpakowujesz najnowszy Forceware, szukasz w infach typu najblizszego twojej GPU, nawet posrod wersji stacjonarnych i edytujesz Vendor i Device ID wybranego, stacjonarnego GPU na swoje wlasne. Nastepnie juz program instalacyjny ladnie wykrywa twoja karte i konczy instalacje za ciebie.

W razie gdyby cos bylo zbyt zamotane, pytaj.

aarni91

Nauczyciel

aarni91

Wysłany 25.03.2009, 15:16

Tytuł postu: RE: hp pavilion dv9500 sterowniki pod xp

http://chomikuj.pl/?page=54502 [chomikuj.pl]
Polecam Tutaj

Wysłałem wszystkie sterowniki

piksel2

Doradca

piksel2

Wysłany 25.03.2009, 15:43

aarni91
http://chomikuj.pl/?page=54502 [chomikuj.pl]
Polecam Tutaj

Wysłałem wszystkie sterowniki
Ziomuś, po co ty ten adres bezwzględnie wszędzie wklejasz?

irasdee...

Nauczyciel

irasdeejay

Wysłany 27.03.2009, 20:08

Najlepszym sposobem na zidentyfikowanie każdego podzespołu, a tym samym instalacja sterownika, to pobranie programu Everest ze strony http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +5.00.1650 [dobreprogramy.pl] Tam dokładnie będziesz wiedział jaki konkretnie sprzęt posiada twój komputer. Później wystarczy już google, aby wyszukać sterownik. Program Everest daje również bezpośrednie linki na strony producentów poszczególnych podzespołów.
CENEO Kup najtaniej
AgfaPhoto AF 5078 PS AgfaPhoto AF 5078 PS
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Voice Kraft VK 239 Voice Kraft VK 239
Dostępny w 2 sklepach
Hama Adapter HDD 15PIN - Scart (43192) Hama Adapter HDD 15PIN - Scart (43192)
Dostępny w 1 sklepach
BELKIN ADAPTER MINI DISPLAYPORT/HDMI BIAŁY (F2CD034ywAPL) BELKIN ADAPTER MINI DISPLAYPORT/HDMI BIAŁY (F2CD034ywAPL)
Dostępny w 1 sklepach
TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 25 sklepach
Video
nowe filmy