Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Drukarki i skanery Brother - DCP-357C - czyszczenie głowic

Brother - DCP-357C - czyszczenie głowic

Autor Wiadomość

chudi

Nauczyciel

chudi

Wysłany 14.09.2008, 21:03

Tytuł postu: Brother - DCP-357C - czyszczenie głowic

Witam,

Czy ww drukarce jest możliwość zapanowania nad automatycznym czyszczeniem głowic po włączeniu zasilania? - to czyszczenie zżera bardzo szybko tusz :(

Gdzieś/kiedyś było info, że można zmienić w sterownikach profil drukarki, ale niestety nie było napisane jak :(

Pozdrawiam

hlurnyk

hlurnyk

Wysłany 21.09.2008, 21:50

Tytuł postu:

nie mozna.

rozwiazniem tu bedzie - wlacznie drukarki tylko i wylacznie w momencie kiedy bedziesz jej uzywal.

pozdrawiam

chudi

Nauczyciel

chudi

Wysłany 01.10.2008, 19:32

Tytuł postu:

właśnie tak robiłem… i zeżarło bardzo szybko :(

APC101

Nauczyciel

APC101

Wysłany 04.12.2008, 21:45

Tytuł postu: RE: Brother - DCP-357C - czyszczenie głowic

Też mam ten sam problem z drukarka brothera DCP-135C, pisałem nawet do pomocy technicznej brother, ale odpisali, że drukarka czyści codziennie głowice dla wysokiej jakości wydruków i zachowania jej żywotności. Pozostaje tak jak napisał mój przedmówca wyłączanie jej i użytkowanie w razie potrzeby. A te pigmenty dołączone w zastawie startowym prawdopodobnie maja ograniczona pojemność dlatego tak szybko się zużyły (moje tez). Radzę kupić dobre zamienniki np Active jet, które są dużo tańsze od oryginalnych i mam wrażenie, że starczą na dłużej, trochę już drukowałem.

chudi

Nauczyciel

chudi

Wysłany 05.12.2008, 21:22

może jest jednak jakaś możliwość np. poprzez edycję rejestrów na wyłączenie czyszczenia głowic?

lucas16...

Nauczyciel

lucas160

Wysłany 16.01.2009, 00:01

Nie ma możliwości wyłączenia automatycznego czyszczenia głowic, funkcja ta jest po to aby nie zasechł ci tusz. W przypadku zaschnięcia tuszu uszkodzeniu ulega głowica drukująca, której koszt wymiany jest droższy od nowej drukarki. Dlatego też nie powinieneś jej odłączać od prądu, ponadto gdy podłączasz ją ponownie drukarka przeprowadza pełne czyszczenie głowic, na które idzie nieporównywalnie więcej atramentu niż w przypadku zwykłego serwisowego czyszczenia.
Jeśli nie chcesz żeby ci czyściła codziennie głowicę musisz drukować coś co jakieś 2-3dni, najlepiej jak będzie też trochę koloru (wystarczy 4-5stron i ze 2 linijki teksu w kolorze)

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 16.01.2009, 00:20

… tak jak przedmówca pisze, wyłączyć się nieda …
… natomiast chciałem tylko dodać od siebie, że wszystkie drukarki mają dodawane tusze i tonery o pomniejszonej wielkości, takie małe conieco, aby tylko zacząć drukować, dlatego kupując drukarkę należy od razu zaopatrzyć się w zapasowe …

duzix

Nauczyciel

duzix

Wysłany 28.01.2009, 19:26

Moim zdaniem bardzo dobry patent z tym czyszczeniem. Masz gwarancję, że głowica nie zaschnie, zwiększa to na pewno “czas życia” głowicy. Przy cenie zamienników chociażby ActiveJET AB-1000 (BK,C,M,Y) 20 zł za sztukę, zużycie tuszu na czyszczenie głowicy nie wpływa znaczącą na koszt eksploatacji urządzenia , a wręcz przeciwnie , przedłuża jej żywotność.
CENEO Kup najtaniej
Russell Hobbs Glass Touch 14743 Russell Hobbs Glass Touch 14743
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kingston DataTraveler DT101 Gen 2 16GB (DT101G2/16GB) Kingston DataTraveler DT101 Gen 2 16GB (DT101G2/16GB)
Dostępny w 41 sklepach
ASUS R700VJ-T2214 ASUS R700VJ-T2214
Dostępny w 1 sklepach
Electroline BD-40 Electroline BD-40
Dostępny w 1 sklepach
M-Audio HTS-800 F M-Audio HTS-800 F
Dostępny w 2 sklepach
Video