Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Komputery, notebooki i palmtopy Jakie laptopy najlepsze ?

Jakie laptopy najlepsze ?

Autor Wiadomość

michcio...

Nauczyciel

michcio94

Wysłany 01.01.2009, 02:14

Tytuł postu: Jakie laptopy najlepsze ?

Witam!

Jaka jest według Was najlepsza firma laptopów i dlaczego ?
Jakie laptopy są najlepsze do 2500zł ?

zajacto...

Nowicjusz

zajactom

Wysłany 01.01.2009, 06:40

Tytuł postu: RE: Jakie laptopy najlepsze ?

Uwazam, ze do tej ceny najlepszym wyborem beda laptopy Della albo Asusa. Dell ma dobre i trwale rozwiazania plus dobry support, Asus z kolei ma dobre konfiguracje, dobra jakosc. Poza tymi dwoma to wspomniec mozna o Gateway i Sony ale te moga byc drozsze nic 2500 PLN.

qiqster

Student

qiqster

Wysłany 01.01.2009, 10:01

Nie wiem czemu ale nie padła tutaj nazwa Toshiba, a firma ta ma wg mnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Ale jeśli chcesz laptopa w 100 % niezawodnego to polecam DELL, natomiast z doświadczenia odradzam ACERa

non3

Nauczyciel

non3

Wysłany 01.01.2009, 12:10

Może zacznij od tego do czego tego laptopa chcesz używać co mniej więcej chcesz mieć w środku czy preferujesz AMD czy INTEL itp bo tak to można wymienić kilkadziesiąt różnego rodzaju laptopów , a potem będziemy zastanawiać się nad firmą.

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 01.01.2009, 14:48

non3
Może zacznij od tego do czego tego laptopa chcesz używać co mniej więcej chcesz mieć w środku czy preferujesz AMD czy INTEL itp bo tak to można wymienić kilkadziesiąt różnego rodzaju laptopów , a potem będziemy zastanawiać się nad firmą.

AMD nie skupia się na mobilnych procesorach i dlatego udział tej firmy na rynku jest nikły. Mimo tego, że piszę z komputera, w którym jest Athlon polecam Intela i jego Centrino. Jeśli chodzi o firmę do laptopów to najbardziej polecam Toshibę - solidne, dość wydajne laptopy w dobrej cenie. Dobre są jeszcze Asus i Dell. Odradzam HP, bo się psują często. Acery mają dobry stosunek wydajności do ceny, jednak słyszałem opinie, że są nietrwałe.

michcio...

Nauczyciel

michcio94

Wysłany 01.01.2009, 15:23

acer odpada, slabej jakosci laptopy wedlug mnie.

Chce laptopa aby dzialaly na nim czesc gier (nie mowie o najnowszych) no i do siedzenia na necie, ale do tego kazdy sie nada ;]

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 01.01.2009, 15:35

michcio94
acer odpada, slabej jakosci laptopy wedlug mnie.

Chce laptopa aby dzialaly na nim czesc gier (nie mowie o najnowszych) no i do siedzenia na necie, ale do tego kazdy sie nada ;]
To odpadają wszystkie laptopy z grafą Intela, bo ona nawet na starszych grach się ścina. Za tą cenę dość dobry jest Asus M51VA. Ma dwa rdzenie i mobilnego Radeona HD3650.

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 01.01.2009, 15:49

… Biorąc pod uwagę stan obecny na rynku, to HP ma dobre wersje model 550 powinien cię zadowolić z procesorem klasy 5xxx, co do DELL'a to ma dobre sprzęty, ale tylko te które kosztują od 3,5tys. niestety do niszowych się nie przykładają (tani sprzęt tylko z najsłabszym sprzętem na pokładzie), do tego warto mieć dostęp do jakiegoś opiekuna, bo ceny można sporo w dół wynegocjować, a i support też dobry.
Oczywiście polecam Lenowo, ale za te pieniądze za dużego wyboru tu nie ma no chyba że procesora za dobrego nie wymagasz, podobnie jak w DELL'u.
Co do modeli firmy Fujitsu to bym się wstrzymał, kiepsko serwisują, potrafią 5 razy wymienić tę samą rzecz, tak aby tylko przetrzymać do końca gwarancji, niestety potem możesz tylko prawnie dochodzić napraw.
Toshiba fajna tylko ostatnio jakoś relatywnie wysokie ceny mają, a za markę płacić to nikomu w obecnym czasie się nie opłaca, ważny jest sprzęt.
Jeżeli chcesz kupić tanio o wysokich parametrach to tylko Asus spełni twoje wymagania, jedyna wada to jakość wykonania sprzętu, nie będzie to sprzęt na lata, za to na pokładzie będziesz miał wszystko.
Opinie moja na temat tego sprzętu biorę z praktyki, mam kilkadziesiąt takich sprzętów więc wiem jaki to ból coś wybrać.
Nie polecam Maxdata, Acer, Actina, NCA, Belinea i Aristo, jest to ta sama referencyjna składanka, mają tylko kasty inne, a do tego np. spróbuj kupić coś po roku do danego sprzętu, np. baterii do Actin nie kupisz :( jest tylko okrojony wybór)
Życzę powodzenia w wyborze i trafienia w sprzęt o małej awaryjności.

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 01.01.2009, 16:02

Luknij na modele:
Lenovo SL500 (NRJ3ZPB)
Asus F5SR-AP002C

Grafika może być dla Ciebie za słaba:
HP 550 (FU413EA)
HP 6720s (KE112EA)

Caemyr_... (CHIP)

Caemyr_M

Wysłany 01.01.2009, 16:36

Ja jestem od pol roku szczesliwym posiadaczem VBI (Compal JFL92+) i nie narzekam.

Sozii

Student

Sozii

Wysłany 01.01.2009, 17:18

Ostatnio przeglądałem oferty laptopów i natknąłem się na Notebook LG. Niestety nie ma za dużego wyboru ale są to solidne laptopy, które maja podobne parametry do innych komputerów. Myślę że w przyszłości mogą się stać bardzo popularne gdyż ich cena jest bardzo dobra

Adalber...

Student

Adalberon

Wysłany 01.01.2009, 22:17

Na Asusa bym osobiście uważał, znajomy pracował w dużym markecie i zdarzało się że w dostawie na 10 4/5 było wadliwych i potem same reklamacje. Osobiście stawiałbym na sprawdzone HP i Toshiby.

non3

Nauczyciel

non3

Wysłany 01.01.2009, 22:27

HP Toshiby ludzie co się wam w tym podoba ;/ poza wyglądem ja bym zainwestował np w :
http://www.allegro.pl/item514062636_lap ... i3470.html [allegro.pl]

michcio...

Nauczyciel

michcio94

Wysłany 02.01.2009, 00:34

Zastanowie sie nad toshiba i HP.
Porownywalne toshiby z hp sa duze tansze wiec bede sie sklanial do toshiby.

czikicz...

Nauczyciel

czikiczako

Wysłany 02.01.2009, 00:45

http://allegro.pl/item518412089_acer_69 ... ml#gallery [allegro.pl][Allegro.pl]

Bardzo porządnie wygląda ten laptop, no i ta karta graficzna - mioooodzio :)

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 02.01.2009, 04:00

…. chłopaki … jak przez wasze ręce przejdzie kilkadziesiąt sprzętów to będziecie mogli powiedzieć co jest dobre … napewno trzeba mieć szczęście bo w firmowych też można wtopić … jednak przypadek taki jest mniej prawdopodobny … więc z tym acerem to daleko … chyba, że to twój i chcesz go sprzedać :)

michcio...

Nauczyciel

michcio94

Wysłany 02.01.2009, 12:41

dowlander
non3

AMD nie skupia się na mobilnych procesorach i dlatego udział tej firmy na rynku jest nikły. Mimo tego, że piszę z komputera, w którym jest Athlon polecam Intela i jego Centrino. Jeśli chodzi o firmę do laptopów to najbardziej polecam Toshibę - solidne, dość wydajne laptopy w dobrej cenie. Dobre są jeszcze Asus i Dell. Odradzam HP, bo się psują często. Acery mają dobry stosunek wydajności do ceny, jednak słyszałem opinie, że są nietrwałe.

Mój brat ma już kilka lat HP i mu sie jeszcze ani razu nie zepsul. Uważam toshibe i hp za najlepsze firmy laptopow.

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 02.01.2009, 13:48

michcio94
dowlander
non3

Mój brat ma już kilka lat HP i mu sie jeszcze ani razu nie zepsul. Uważam toshibe i hp za najlepsze firmy laptopow.
Dawniej HPki były dobre, ale słyszałem wiele opinii o awariach najnowszych modeli.

czikiczako
http://allegro.pl/item518412089_acer_69 ... ml#gallery [allegro.pl][Allegro.pl]

Bardzo porządnie wygląda ten laptop, no i ta karta graficzna - mioooodzio :)
Ja bym się tą kartą nie zachwycał. To odgrzewany GeForce 8700M GT tylko z DDR3.

michcio...

Nauczyciel

michcio94

Wysłany 02.01.2009, 15:01

ok
HP jest dobre przynajmniej kiedys bylo, a na dzin dzisiejszy nie wiem ale tak jak muwisz mozliwe ze sie popsuly

markii

Nauczyciel

markii

Wysłany 02.01.2009, 18:27

Myślę że dobry jest LENOVO IBM 3000 N500
CENEO Kup najtaniej
Rowenta SF 4412 Liss Curl Rowenta SF 4412 Liss Curl
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PROLIMATECH Basic 81 PROLIMATECH Basic 81
Dostępny w 3 sklepach
Amica ZIM416 Amica ZIM416
Dostępny w 30 sklepach
JBL Cinema 500 JBL Cinema 500
Dostępny w 2 sklepach
Canon PU-200U (1607B002) Canon PU-200U (1607B002)
Dostępny w 3 sklepach
Video
nowe filmy