Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Drukarki i skanery Pasy przy drukowaniu

Pasy przy drukowaniu

Autor Wiadomość

broxmar

Nauczyciel

broxmar

Wysłany 01.02.2009, 23:08

Tytuł postu: Pasy przy drukowaniu

Witam,
Posiadam drukarkę Canon i350 i od dłuższego czasu pojawiają się przy drukowaniu białe poziome pasy. Tusz uzupełniam sukcesywnie, a dyszę czyściłem nie raz. Z góry dzięki.

damianG...

Student

damianGR83

Wysłany 01.02.2009, 23:44

Tytuł postu: RE: Pasy przy drukowaniu

Może to kwestia tuszu jaki użyłeś(np zamiennik nieorginalny) albo czyszczenie głowic nic nie pomogło. Może oddaj drukarke do serwisu aby oni to zrobili.

misiex

Nauczyciel

misiex

Wysłany 01.02.2009, 23:53

Pewnie coś z pojemnikami. Kupiłeś na targu najtańsze> Próbuję kupić oryginalne i zobaczyć czy to wina drukarki czy pojemników. Jak cię obrazilem to sorry. Pzdr.

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 02.02.2009, 00:14

… białe ?
… sprawdź czy od dołu nie ma włosków kurzu przy głowicy, najczęściej tusz się po tym rozmazuje …

broxmar

Nauczyciel

broxmar

Wysłany 02.02.2009, 14:49

Ta drukarka jest całe czyściutka w środku i na zewnątrz (czyszczę tylko tam gdzie mogę), więc to na pewno nie są brudy. Pojemniki ma oryginale, z nimi ją kupiłem. Co do oddanie do serwisu, to nie wolę kupić nową, ale najlepszym rozwiązaniem by było ją jakoś naprawić.

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 02.02.2009, 17:10

broxmar
Ta drukarka jest całe czyściutka w środku i na zewnątrz (czyszczę tylko tam gdzie mogę), więc to na pewno nie są brudy. Pojemniki ma oryginale, z nimi ją kupiłem. Co do oddanie do serwisu, to nie wolę kupić nową, ale najlepszym rozwiązaniem by było ją jakoś naprawić.

Masz zapchane dysze - to jedyna możliwa przyczyna w tym przypadku - albo to nieoryginalne tusze, albo jakies zabrudzenie się dostało do dysz.

Sewer

Profesor

Sewer

Wysłany 02.02.2009, 17:13

Nie wiem dlaczego mi nie drukuje z jednej strony kartki gdy jest coś ustawione na całą stronę, ale tylko jak drukuję z komputera bo jak kopiuję bez jego użycia to tego niema.
Proszę o odpowiedź.

broxmar

Nauczyciel

broxmar

Wysłany 02.02.2009, 17:38

rko1
broxmar

Masz zapchane dysze - to jedyna możliwa przyczyna w tym przypadku - albo to nieoryginalne tusze, albo jakies zabrudzenie się dostało do dysz.
rko1 ja już mówiłem, że dyszę czyściłem nie raz i wiem, że nie jest zapchana na 100%. To była pierwsza czynność jaką zrobiłem po tym jak zaczęły pojawiać się te białe paski. Co do tuszy, to używam te same tusze cały czas jak drukuję, ale teraz zaczęły się paski.:(

matox

Specjalista

matox

Wysłany 02.02.2009, 18:57

broxmar nie denerwuj się tak. Faktycznie jak to rko1 powiedział wygląda to na dyszę, ale skoro czyściłeś. To, że uszywasz tych samych tuszy nie znaczy, że i tym razem miałeś szczęście. Czy są to oryginalne czy tzw. zamienniki?

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 02.02.2009, 19:11

broxmar - czyściłeś dysze to ok, ale nie możesz widzieć czy dysze są zapchane czy nie - tego na oko nie widać.

piter

Nowicjusz

piter

Wysłany 02.02.2009, 21:26

Też bym stawiał na zapchane dysze. Nie ważne, że czyściłeś, nawet jak za każdym razem dasz do czyszczenia do serwisu to z czasem dysze się zatykają i nie da się z tym nic zrobić. Pierwsze co bym zrobił, to wymienił pojemniki na nowe (nie koniecznie oryginalne).

broxmar

Nauczyciel

broxmar

Wysłany 02.02.2009, 21:58

Do serwisu nie dam, bo pewnie zapłacę prawie tyle ile ta drukarka kosztowała. Czy ktoś może wie ile kosztuje takie naprawianie? Czy da się to w jakiś sposób zrobić samemu, bo może warto spróbować, może ktoś ma dobry sposób na czyszczenie dyszy? Ja wkładałem dyszę na 12h do mocno nagrzanej wody.

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 03.02.2009, 19:31

broxmar
Do serwisu nie dam, bo pewnie zapłacę prawie tyle ile ta drukarka kosztowała. Czy ktoś może wie ile kosztuje takie naprawianie? Czy da się to w jakiś sposób zrobić samemu, bo może warto spróbować, może ktoś ma dobry sposób na czyszczenie dyszy? Ja wkładałem dyszę na 12h do mocno nagrzanej wody.

Jeżeli już ciepła woda nie zadziałała, to już trudno będzie. Jak już nic nie zostanie, to można pojechać delikatnie z benzyną ale to już ostateczność.

broxmar

Nauczyciel

broxmar

Wysłany 03.02.2009, 19:57

Nie wiem czemu wszyscy stoją za tą dyszą, ja bym na nie nie postawił. Czekam na pomoc takiego, który też się spotkał z czymś podobnym. Może to jednak coś z tuszem lub pojemnikiem?

klorko

Student

klorko

Wysłany 04.02.2009, 16:39

Jeśli sama woda nie pomaga to spróbuj wodę z mydłem. Wiem, że są też specjalne środki, w których moczy się dysze. Poza tym możesz ewentualnie zainwestować w podrabiany nowy atrament i wszystko się wyjaśni.
CENEO Kup najtaniej
GP Batteries T157-U1 3,6V zamiennik T107 GP Batteries T157-U1 3,6V zamiennik T107
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP Intel Xeon E7-2850 FIO 4-processor Kit (650768-L21) HP Intel Xeon E7-2850 FIO 4-processor Kit (650768-L21)
Dostępny w 3 sklepach
Panasonic DMR-EH 635 Panasonic DMR-EH 635
Dostępny w 2 sklepach
12. Mikro-Karta Pamięci/Zapisu SD/HC 16GB. 12. Mikro-Karta Pamięci/Zapisu SD/HC 16GB.
Dostępny w 4 sklepach
Samsung SyncMaster SM570DX Samsung SyncMaster SM570DX
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy