Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows Defragmentator dysku

Defragmentator dysku

Autor Wiadomość

damianG...

Student

damianGR83

Wysłany 06.02.2009, 21:55

Tytuł postu: Defragmentator dysku

Witam,
potrzebuje dobrego defragmentatora dysku bo ten systemowy…., nie jestem z niego zadowolony. Zna ktoś może jakiś dobry defragmentator? Najlepiej darmowy.

M4r14N

Student

M4r14N

Wysłany 06.02.2009, 21:57

Tytuł postu: RE: Defragmentator dysku

Polecam PerfectDisk 10. Dużo ciekawych opcji, świetnie konfigurowalny, ale jeśli nie chcesz się grzebać, łatwy w obsłudze. Wersja 30-dniowa dostępna w wielu miejscach w sieci, ale jej funkcjonalność jest wystarczająca. O wiele wydajniejszy od tego windowsowego.

Georgio

Specjalista

Georgio

Wysłany 06.02.2009, 21:58

Ja polecam

AusLogics Disk Defrag

Świetnie sie spisuje, używałem już kilka razy na różnych kompach. Naprawdę dobry.

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 06.02.2009, 22:11

Ja polecam Diskeeper Lite. Zobacz w internecie, jest wiele dobrych opinii o tym programie. Znajdziesz go tutaj - http://download.chip.eu/pl/download_pl_33905.html [download.chip.eu]

and

Student

and

Wysłany 06.02.2009, 22:23

Ja używam disk defrag , jest dobry

ted

Specjalista

ted

Wysłany 06.02.2009, 22:35

Witam
Ja używam defragmentatora dysku wbudowanego w system operacyjny XP i jak dotąd nie mam zaszczerzeń do niego. Może nie jest szybki ale jest darmowy i nie obciąża dodatkowo systemu.

M4r14N

Student

M4r14N

Wysłany 06.02.2009, 22:43

ted
Witam
Ja używam defragmentatora dysku wbudowanego w system operacyjny XP i jak dotąd nie mam zaszczerzeń do niego. Może nie jest szybki ale jest darmowy i nie obciąża dodatkowo systemu.
Jakiej konfiguracji sprzętowej używasz? Pytam, bo mam dość słaby komputer i z dziwnych powodów podczas używania systemowego defragmentatora muszę wyłączyć wszystkie aplikacje, włącznie (albo szczególnie) z AV, nie mogę też używać FF czy edytora tekstu, bo przy każdym “ruchu” defragmentator durnieje i zaczyna od nowa (kiedy defragmentuję partycję systemową). Poza tym obciążenie systemu w normie.

ted

Specjalista

ted

Wysłany 06.02.2009, 22:50

M4r14N
ted
Witam
Jakiej konfiguracji sprzętowej używasz? Pytam, bo mam dość słaby komputer i z dziwnych powodów podczas używania systemowego defragmentatora muszę wyłączyć wszystkie aplikacje, włącznie (albo szczególnie) z AV, nie mogę też używać FF czy edytora tekstu, bo przy każdym “ruchu” defragmentator durnieje i zaczyna od nowa (kiedy defragmentuję partycję systemową). Poza tym obciążenie systemu w normie.

M4r14N Twój komputer i defragmentator zachowują się “normalnie” tzn. uruchomienie defragmentacji dysku np. w XP wiąże się z koniecznością wyłączenia wszystkich programów a nawet tak jak piszesz wygaszacza ekranu. Nie zrobienie tego powoduje przerwanie pracy defragmentatora.
Ja zawsze wygaszacz ekranu ustawiam na 99 min.
pozdrawiam

M4r14N

Student

M4r14N

Wysłany 06.02.2009, 23:03

@tad
Chciałem się trochę podroczyć, nie gniewaj się. Chodzi o to, że jest ogromna różnica możliwościach tego systemowego defragmentatora i innych aplikacji. Nie wiem jak pozostałe, ale np. PerfectDisk pozwala na wybranie do defragmentacji np. konkretnego pliku. Ma też wiele opcji przydatnych dla kogoś, kto chce maksymalnie zoptymalizować pracę swojego dysku. Może te zaawansowane defragmentatory nie są przydatne w codziennej pracy, ale dodają jakiś procent prędkości dysku, co np. dla mnie czasem ma znaczenie (lubię niekiedy mocno przeciążyć PC), szczególnie bardzo szybki odczyt danych z HDD. Tym kierowałem się m.in. przy wyborze dysku.

ted

Specjalista

ted

Wysłany 06.02.2009, 23:14

Spoko ;-) Wiem, że defragmentator systemowy nie jest idealny ale jest darmowy. Wiem, że nie ma tych wszystkich bajerów o których piszesz ale systematyczne porządkowanie dysku powoduje że nie są mi one potrzebne.

M4r14N
Z przyjemnością wysłucham twoich argumentów za PerfectDisk ;-)

misiex

Nauczyciel

misiex

Wysłany 07.02.2009, 00:18

Ja polecam tobie autologics disk defrag: szybki, darmowy i SKUTECZNY ten systemowy to zwykłe ``cztery litery`` czasami jak dużo zainstalujesz czy pobuszujesz na dysku i tego użyjesz to poczujesz różnice. Są także inne
UltraDefrag, defraggier(nie wiem czy się z nim nie myle), i te co koledzy z góry wymieniają. Pyzdr.

SufferM...

Specjalista

SufferMaker

Wysłany 07.02.2009, 00:25

Darmowy nie znaczy zawsze dobry, choc w wiekszosci przypadku jednak tak jest. Jezeli chce uzyskac perfekcyjny efekt zdefragmentowanego dysku uzyj tego programu http://www.oo-software.com/home/en/prod ... index.html [oo-software.com] Jest to profesjonalne narzedzie stworzone tylko i wylacznie w tym celu. Jesli natomiast wolisz cos darmowego i po polsku to polecam http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... frag+1.10. [dobreprogramy.pl] Gdy go wyprobowalem to nie wierzylem wlasnym oczom co taki maly programi moze zdzialac na moim dysku oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu

mgajews... (CHIP)

mgajewski

Wysłany 07.02.2009, 19:56

Osobiście używam O&O Defrag. Ujął mnie dobrymi wynikami w pomiarach laboratoryjnych oraz “małymi rzeczami, które cieszą”, czyli na przykład wygaszacz ekranu który defragmentuje dyski jak nie siedzimy przy komputerze, czy też inne algorytmy układania plików w zależności od zastosowań dysku. Niestety, nie jest darmowy…

kruper1...

Doradca

kruper11

Wysłany 07.02.2009, 20:13

IMO jedyny sensowny też niestety nie darmowy RAXCO Perfectdisk 10 najnowszy… skutecznosc 99.2 procenta bardzo szybki…jako jedyny program posiada certyfikat Microsoftu i oficjalną rekomendację GOLD… program jest świetny polecam ;)

pl_m

Mędrzec

pl_m

Wysłany 13.04.2009, 10:10

Przepraszam ze odgrzewam stary temat ale nie ma sensu zakładac nowego o tym samym. Mam pytanie, zna moze ktos stronke z wiarygodnymi rankingami programow do defragmentacji?

Pudel

Doradca

Pudel

Wysłany 13.04.2009, 13:15

pl_m
Przepraszam ze odgrzewam stary temat ale nie ma sensu zakładac nowego o tym samym. Mam pytanie, zna moze ktos stronke z wiarygodnymi rankingami programow do defragmentacji?
Z rankingami defragmentatorów jest jak z rankingami antyvirusów czy firewalli, dobrze jest zawsze wypróbować programy z czołówki czyli np. O&O, Raxco i wyrobić sobie zdanie.

damianc...

Nauczyciel

damiancore

Wysłany 13.04.2009, 13:15

W artykułach na chipie jest tego od groma. Wystaczy ze w szukajce wpiszesz slowo kluczowe i zaznaczysz odpowiednią kategorię.
Można znaleźć zarówno te stare artykuły jak i te nowsze. Zdecydowanie wystarczy jak poczytasz na portalu. Jeżeli jednak Cie to niezadowoli, to wtedy polecam zagłębić się w architekturę samych systemów plików, NTFS, FAT16, FAT32, exFAT, etc. i wtedy dopiero zadecydować czy jest Ci potzrebny jakiś program.

Lukass

Specjalista

Lukass

Wysłany 13.04.2009, 14:25

No ja Ci radze ten o PerfectDisk 10 jest bardzo dobry… Sam wypróbowałem…

pl_m

Mędrzec

pl_m

Wysłany 14.04.2009, 09:33

Lukass
No ja Ci radze ten o PerfectDisk 10 jest bardzo dobry… Sam wypróbowałem…

Nie potrzebuje defragmentatora bo używam tego systemowego i czasem jkDefrag'a ale chciałem tylko zobaczyc jak wypadaja w testach
CENEO Kup najtaniej
DIGITUS DN-1011-1 / A-DN-1011-1 DIGITUS DN-1011-1 / A-DN-1011-1
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS R500VD-SX710H ASUS R500VD-SX710H
Dostępny w 1 sklepach
Nec EA190M Nec EA190M
Dostępny w 1 sklepach
Plextor M6M  Msata Ssd  512 Gb  Sspt020 (PX512M6M) Plextor M6M Msata Ssd 512 Gb Sspt020 (PX512M6M)
Dostępny w 3 sklepach
HP Quadro NVS295 256MB DDR3 PCI-E (FY943AA) HP Quadro NVS295 256MB DDR3 PCI-E (FY943AA)
Dostępny w 2 sklepach
Video
nowe filmy