Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Inne Pomocy! Problem z klawiaturą

Pomocy! Problem z klawiaturą

Autor Wiadomość

asus6pl

Nauczyciel

asus6pl

Wysłany 07.02.2009, 01:53

Tytuł postu: Pomocy! Problem z klawiaturą

Witam! Chciałbym prosić Was o pomoc, ponieważ mam niemały problem z klawiaturą. Otóż po ostatniej reinstalacji systemu kilka przycisków zmieniło swoje znaczenie:
Np. kiedy naciskam przycisk z, wyskakuje y
A kiedy y to wyskakuje z
Jak mogę rozwiązać ten problem (aby wartości odpowiadały przypisanym im znaczeniom)?? Proszę o podanie wskazówek, lub nazw programów, które pomogą to rozwiązać. A, prosiłbym o nie przesyłanie wskazówek pod Viste, ponieważ ów komputer ma zainstalowany system MS WINDOWS 98 SE. Z góry dziekuje za pomoc;););)

SufferM...

Specjalista

SufferMaker

Wysłany 07.02.2009, 01:56

Tytuł postu: RE: Pomocy! Problem z klawiaturą

Przytrzymujesz wcisniety shift i naciskasz ctrl. Gdyby nie zadzialalo za pierwszym razem robisz az do skutku. To jest tak zwany uklad qwertz czyli niemiecki.

joseph_...

Nauczyciel

joseph_wh

Wysłany 07.02.2009, 02:03

NIe jetem do końca pewny jak się nazywa ta opcja w “Panelu sterowania”, ale jest to albo w ustawieniach klawiatury albo w :Opcjach regionalnych“. Powinna tam być zakładka ”Klawiatura …“ musisz w niej zmienić układ klawiatury z ”Polski maszynisty“ na ”Polski programisty“. Jeśli masz wybrany ”… programisty“ zmień na ”… maszynisty".

kruper1...

Doradca

kruper11

Wysłany 07.02.2009, 02:19

a gdybyś poza tym np odczuł że ci niewygodnie którys klawisz wciskać ze wzgledu na połozenie, uzyj KEYTWEAK, program remapuje klawisze na klawiaturze w dowolny sposób…oczywiscie to tylko dodatkowa rada, bo lewy CTRL i SHIFT zamienia to od razu bez problemu ;)

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 07.02.2009, 02:36

Jak dobrze pamiętam to wchodzisz w pasek języka i tam masz standardowo język Polski, na który klikasz i wybierasz właściwości a następnie zmieniasz na Polski (programisty) wtedy system prosi o CD z W'98, którą wkładasz

http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=9 ... 202048.png [foty.ifd.pl]
———
proszę złączyć

co za life …
korekta, może zadziała
http://komputery.katalogi.pl/polski_pro ... 68760.html [komputery.katalogi.pl]

damianc... (CHIP)

damiancore_M

Wysłany 07.02.2009, 11:38

@teczowy, naprawdę nie idzie sie zastanować nad tym co piszesz ?
3 posty w 10 minut….

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 07.02.2009, 11:48

…DamianCore po pierwsze zwróć uwagę, że link nie zadziałał, nie spodziewałem się, dlatego skorzystałem z wrzucenia całej strony.
Co do postu z dodaniem linka, to odpaliłem po odpowiedzi googla i znalazłem go więc chciałem zrobić to z dodaniem grafiki, niestety w tym portalu niema takiej prostej rzeczy jak EDYCJA.
Więc nie wypominaj mi spamu, dopóki portalu nie skończą.

A propo w innym temacie właśnie walczyłem z dodaniem linku, niestety portal nadal jest niedorobiony i nie interpretuje prawidłowo linków pomimo wykorzystania ikony LINK

reszta bez komentarza …

Piotrek

Student

Piotrek

Wysłany 07.02.2009, 11:48

SufferMaker
Przytrzymujesz wcisniety shift i naciskasz ctrl. Gdyby nie zadzialalo za pierwszym razem robisz az do skutku. To jest tak zwany uklad qwertz czyli niemiecki.

chyba na odwrót ctrl + shift

kiowa

Uczeń

kiowa

Wysłany 07.02.2009, 11:57

jesli pamiec mnie nie myli, w 98se mozna tez w config.sysy bodajze zmienic klawiature na kbrd4.sys. pomiajajac oczywiscie ustawienia (chyba) regionalne z panelu sterowania. jak juz podano wczesniej. ja zawsze wrzucalem klawiature programisty podczas instalacji systemu, tylko trzeba o tym pamietac ;]
i wlasnie skojarzylem, kilka dni temu konczylem konfig ktorejs starej maszyny po zerowej instalacji, miala pasek jezyka, faktycznie wystarczylo odpalic jego konfiguracje, nakazac ustawienie klawiatury programisty i sobie ze zrodla doinstalowalo.

matox

Specjalista

matox

Wysłany 07.02.2009, 16:22

Też często tak mi się i strasznie mi to przeszkadzało, popytałem się i okazało sie, że musiałem wcisnąć ctrl i shift, żeby się tego pozbyć trzeba wciasąć ctrl+shift. (najczęściej wtedy zamienia się “y” z literką “z”)

lukaszk...

Nauczyciel

lukaszkond

Wysłany 07.02.2009, 16:27

Też mi się to zdarzyło, przyciśnij Ctrl+Shift, problem znika od razu.

ted

Specjalista

ted

Wysłany 07.02.2009, 16:40

Cieszę się, że trafiłem na ten post. Też często mi się zmieniało z na y i y na z. Jedyne co pomagało to zapisanie dokumentu i wyłączenie worda oraz ponowne uruchomienie worda.

master0...

Nauczyciel

master072

Wysłany 07.02.2009, 18:47

To już było na forum pytałem o to samo więc używaj opcji szukaj.

asza001

Student

asza001

Wysłany 07.02.2009, 20:55

mi też się to przydarzyło już dość dawno temu, ale chyba kombinacja ctrl+shift pomogła, dokładnie nie pamiętam

kruper1...

Doradca

kruper11

Wysłany 07.02.2009, 21:06

asza001
mi też się to przydarzyło już dość dawno temu, ale chyba kombinacja ctrl+shift pomogła, dokładnie nie pamiętam

dlaczego będziemy powtarzać już rozwiązaną sprawę po kilkanascie razy??

pytanie zostało wyjasnione juz dawno temu

proszę o zamknięcie tego tematu…

le_hobb... (CHIP)

le_hobbit_M

Wysłany 07.02.2009, 21:32

@teczowy Jesli mozesz to, nie wkurzaj sie o byle co. Prosze Cię, żeby taie sprzeczki nie powstawaly.

madzikm

Nowicjusz

madzikm

Wysłany 23.02.2010, 18:18

kruper11
a gdybyś poza tym np odczuł że ci niewygodnie którys klawisz wciskać ze wzgledu na połozenie, uzyj KEYTWEAK, program remapuje klawisze na klawiaturze w dowolny sposób…oczywiscie to tylko dodatkowa rada, bo lewy CTRL i SHIFT zamienia to od razu bez problemu ;)
a co mam zrobic jak klawiatura przestawiła sie w ten sposob ze:j-1 k-2 l-3 a kombinacja ctrl +shift zmienia to tylko na jeden nastepny znak.

madzikm

Nowicjusz

madzikm

Wysłany 23.02.2010, 18:19

kruper11
a co mam zrobic jak klawiatura przestawiła sie w ten sposob ze:j-1 k-2 l-3 a kombinacja ctrl +shift zmienia to tylko na jeden nastepny znak.

mardeb7...

Nauczyciel

mardeb76

Wysłany 23.02.2010, 18:42

Fn + Num Lock, oczywiście chodzi o klawiaturę laptopa.

madzikm

Nowicjusz

madzikm

Wysłany 23.02.2010, 19:25

mardeb76
Fn + Num Lock, oczywiście chodzi o klawiaturę laptopa.
-
niestety juz probowałam, nie działa….ale chyba mi fn nie dziala….jak mozna to obejsc?
CENEO Kup najtaniej
Asus VH242S Asus VH242S
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 32LS5600 LG 32LS5600
Dostępny w 1 sklepach
Candy CFO 151 E Candy CFO 151 E
Dostępny w 2 sklepach
Marumi Super Protect DHG 49mm Marumi Super Protect DHG 49mm
Dostępny w 3 sklepach
Panasonic Eneloop R03 AAA 800mAh BK-4MCCE/4T (box) Panasonic Eneloop R03 AAA 800mAh BK-4MCCE/4T (box)
Dostępny w 5 sklepach
Video
nowe filmy