Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows jak zmienić nazwę folderu systemowego

jak zmienić nazwę folderu systemowego

Autor Wiadomość

acmas

Nauczyciel

acmas

Wysłany 21.02.2009, 22:23

Tytuł postu: jak zmienić nazwę folderu systemowego

Lokalizacja C:\Dokument and Setting/ Mbank

uzywany komputer który był w banku, a teraz chciałbym zmienić nazwę tę, ponieważ już go nie używam w banku, a w domu, zabieram do znajomych itp, i po co mają wiedzieć, że to jakiś bankowy laptop.
Czy jest jakis sposób zmiany nazwy tego folderu?? ponieważ pojawia się komunikat , że nie można bo to folder systemowy jest.

PCcik

Nowicjusz

PCcik

Wysłany 21.02.2009, 23:03

Tytuł postu: RE: jak zmienić nazwę folderu systemowego

A to nie nazwa użyszkodnika?

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 21.02.2009, 23:10

Jeśli to nazwa użytkownika to ją zmienisz w panelu sterowania. Jednak nazwy folderu nie zmienisz, bo do niego mają odnośniki m.in. aplikacje zainstalowane na komputerze i one nadal będą szukały plików w starym folderze. Pozostaje chyba tylko format.

manieKM...

Student

manieKMP

Wysłany 21.02.2009, 23:17

Jeśli to katalog profilu/konta, a pewnie tak jest (taka nazwa w menu start też powinna być widoczna, gdzieś na górze), to wystarczy przejść do Panelu sterowania, potem do kont użytkowników. W kolejnym oknie wprowadzania zmian dla konta zostaną wyświetlone opcje jakie można wprowadzić/zmienić, jedną z nich będzie “Zmień swoją nazwę konta”, po kliknięciu której wyświetlone zostanie okno z polem do wpisania nowej nazwy, wystarczy wpisać i zatwierdzić zmianę. Teraz nie wiem czy będzie potrzebne ponowne uruchomienie systemu, ale chyba nie ;)

Pozdrawiam

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 21.02.2009, 23:22

manieKMP
Jeśli to katalog profilu/konta, a pewnie tak jest (taka nazwa w menu start też powinna być widoczna, gdzieś na górze), to wystarczy przejść do Panelu sterowania, potem do kont użytkowników. W kolejnym oknie wprowadzania zmian dla konta zostaną wyświetlone opcje jakie można wprowadzić/zmienić, jedną z nich będzie “Zmień swoją nazwę konta”, po kliknięciu której wyświetlone zostanie okno z polem do wpisania nowej nazwy, wystarczy wpisać i zatwierdzić zmianę. Teraz nie wiem czy będzie potrzebne ponowne uruchomienie systemu, ale chyba nie ;)

Pozdrawiam
Zrobiłem tak kiedyś na swoim pececie i o ile dobrze pamiętam to zmienia to tylko nazwę użytkownika, a nazwy folderu nie zmienia. Jak chcesz to sam zobacz. Jak już napisałem pozostaje tylko format. Ewentualnie możesz założyć nowego użytkownika i tego wywalić.

acmas

Nauczyciel

acmas

Wysłany 21.02.2009, 23:23

Tylko, że nazwa konta jest już zmieniona, a plik pozostał bez zmiany. Może trzeba utworzyć nowe konto a to skasować??

manieKM...

Student

manieKMP

Wysłany 21.02.2009, 23:30

acmas, dobrze myślisz, teraz tak sobie pomyślałem, jak przeczytałem co dowlander napisał (zobaczyłem jak już wysłałem), że katalog pozostaje z tą starą nazwą. Masz racje, co do utworzenia nowego konta i jak coś skopiowania ustawień ze starego, ponieważ robota ze zmianą starego jest tragicznie trudna (zbyt dużo powiązań ze starą nazwą).

Pozdrawiam

damianc...

Nauczyciel

damiancore

Wysłany 22.02.2009, 10:46

Niby można:
http://www.searchengines.pl/index.php?s ... 09716& [searchengines.pl]

http://support.microsoft.com/kb/314843/pl [support.microsoft.com]

ale o wiele bezpieczniej bedzei stweorzenie nowego użytkownika.
CENEO Kup najtaniej
Nikon D90 + 18-55 VR + Tamron 70-300 Nikon D90 + 18-55 VR + Tamron 70-300
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kingston 4GB Module (KTA-MB1333/4G) Kingston 4GB Module (KTA-MB1333/4G)
Dostępny w 1 sklepach
Hama Adapter Bt 3.0 Usb Nano Stick Class 2 492370000 Hama Adapter Bt 3.0 Usb Nano Stick Class 2 492370000
Dostępny w 1 sklepach
Garmin Oregon 450 + Mapa Topo Polska (M10 PL200 11) Garmin Oregon 450 + Mapa Topo Polska (M10 PL200 11)
Dostępny w 12 sklepach
Omega 8006 Omega 8006
Dostępny w 4 sklepach
Video
nowe filmy