Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows Program do tworzenia partycji

Program do tworzenia partycji

Autor Wiadomość

ksar

Specjalista

ksar

Wysłany 26.02.2009, 15:08

Tytuł postu: Program do tworzenia partycji

Witam, czy jest program, ktorym mozna stworzyc partycje. Moglby ktos pdaoc jego nazwe?:)

wojtas_...

Doradca

wojtas_vip

Wysłany 26.02.2009, 15:13

Tytuł postu: RE: Program do tworzenia partycji

Istnieje masa tego typu softów. Osobiście korzystam z Paragon Partition Manager. Zawsze możesz dysk podzielić z poziomu instalatora systemu, wadą jest to że nie uchronisz żadnych danych.

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 26.02.2009, 15:24

… GParted, Fdisk, Paragon Partition Manager,
Partition Magic, Partition Manager 9.0 Express, Ranish Partition Manager … tyle chyba wystarczy :)

… jak już tak wojtas ci poleca swój ulubiony, to ja nie omieszkam zasugerować swój :)
GParted [download.chip.eu]
Bootowalna płytka iso, startujesz tworzysz, zarządzasz :)
… jeżeli chcesz robić standardowo pod windowsem to wystarczy ci znajomość tematu:
Microsoft [technet.microsoft.com]

połączyłem posty
damiancore_M

matox

Specjalista

matox

Wysłany 26.02.2009, 15:26

Też jestem zainteresowany. A możecie coś doradzić któryś polecić czy mam samemu testować? Pewnie macie już jakieś w tym temacie doświadczenie.

ksar

Specjalista

ksar

Wysłany 26.02.2009, 15:37

Przy tworzeniu partycji mozna utracic dane?

damianc...

Nauczyciel

damiancore

Wysłany 26.02.2009, 15:38

ksar
Nie/Tak. Spercyzuj pytanie. Jak sprawa wyglada, jak masz na dysku, co chcesz uzyskac itp.

wojtas_...

Doradca

wojtas_vip

Wysłany 26.02.2009, 15:40

ksar
Niestety takie ryzyko zawsze istnieje. Większość programów pozwala na tworzenie partycji na dysku z danymi nie kasując ich. Chociaż raz zdarzyło mi się uszkodzenie tablicy partycji no i po danych… Kopie danych zawsze warto mieć zabezpieczone.

ksar

Specjalista

ksar

Wysłany 26.02.2009, 15:45

wojtas_vip
ksar
Niestety takie ryzyko zawsze istnieje. Większość programów pozwala na tworzenie partycji na dysku z danymi nie kasując ich. Chociaż raz zdarzyło mi się uszkodzenie tablicy partycji no i po danych… Kopie danych zawsze warto mieć zabezpieczone.
Ktory program jest najbezpieczniejszy i najlatwiejszy w obsludze?

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 26.02.2009, 16:34

.. nie ma programów bezpiecznych jeżeli nie wiesz co robisz i klikasz w nieświadomości …
… każdy z nich jest na tyle bezpieczny, na ile wiesz co robisz, co wybrałeś, i jaki masz niezawodny komp …
… można łatwo i szybko przez nieostrożność sobie coś zniszczyć, np wybierając złą partycję lub dysk :)

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 26.02.2009, 16:50

ksar
Witam, czy jest program, ktorym mozna stworzyc partycje. Moglby ktos pdaoc jego nazwe?:)

Do prostego zarządzania - płyta sysytemowa xp lub visty, do dzielenia, łączenia i innych zaawansowanych fukncji - paragon partition manager.

redshar...

Nowicjusz

redshark

Wysłany 26.02.2009, 18:58

yoooo weź sobie paragon partition magic, odpal i wybierz opcje resize czyli poszerzania jakiejś partycji lub create by stowrzyć nową z jakiegoś wolnego nieprzydzielonego obszaru /każde usunięcie partycji powoduje przesunięcie miejsca do obszaru nieprzydzielonego/

jak juz sobie podzielisz to kliknij apply i… komp sie uruchomi i będzie milił by wprowadzić twoje zmiany :)

Ps:
Pamiętaj, systema na partycje podstawowa\aktywną a reszta obszaru jako dysk rozszerzony i wtedy wal nowe dyski logiczne czyli reszte partycji.

rafaltr...

Nauczyciel

rafaltra

Wysłany 26.02.2009, 19:14

Widzę tutaj wiele programów zewnętrznych, ale nikt nie wspomniał o Menadżerze dysków(kliknij prawym na Komputer(Computer) i wybierz Zarządzaj(Manage). Tam znajdziesz w Menadżer dysków(Disk Management). Masz tam możliwość także rozszerzenia i podzielenia partycji(w Viście i Windows 7).

Radzę nie robić żadnej modyfikacji pierwszy raz na dyskach z ważnymi danymi, których nie chcesz się pozbyć. Jeśli jednak coś sknocisz do odzyskiwania danych proponuje OnTrack EasyRecovery

M4r14N

Student

M4r14N

Wysłany 26.02.2009, 20:56

Dołączę się z pytaniem, żeby nie robić nowego wątku:
Możecie polecić program, którym można w miarę bezpiecznie rozszerzyć partycje w Windows 2003? I to systemową partycję… ostatecznie można zabutować ten program z płyty :) Ale… poszerzyć chcę partycję działającą w RAID 1 (dwa HDD). I jeszcze… jakim programem zrobić obrazy partycji przed całą tą operacją. Norton Ghost czy coś innego? Lepiej na DVD czy jakiś dopięty HDD?

dolger

Nauczyciel

dolger

Wysłany 27.02.2009, 18:12

www.hiren.info/pages/bootcd ściągnij nagraj na cd napewno jakieś nażędzie z tego zestawu ci sie spodoba :)

ewaldin

Nowicjusz

ewaldin

Wysłany 07.03.2009, 14:34

Witam
Przyłączę się do dyskusji, ja polecam darmowy Paragon Hard Disk Manager 2006, osobiście wielokrotnie go używałem i nadal się nim posługuję. W moim Win XP Home sp3 działa bez zarzutu, nie wiem jak sprawuje się w Viście. Dzięki niemu mogę bez problemu zmieniać rozmiar i ilość partycji, tworzyć nowe . Jedyne niebezpieczeństwo utraty danych, podczas modyfikacji partycji, to nagły zanik napięcia, spowodowany np. awarią sieci elektrycznej, co już mnie spotkało.
CENEO Kup najtaniej
PLANTRONICS GAMECOM 788 PLANTRONICS GAMECOM 788
Dostępny w 21 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung BD-D5100 Samsung BD-D5100
Dostępny w 1 sklepach
Zelmer Jupiter 4000.0 HQ Zelmer Jupiter 4000.0 HQ
Dostępny w 11 sklepach
LOGITECH 961-000379 LOGITECH 961-000379
Dostępny w 1 sklepach