Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Programy biurowe uciekający kursor

uciekający kursor

Autor Wiadomość

nais

Nowicjusz

nais

Wysłany 27.02.2009, 13:49

Tytuł postu: uciekający kursor

:|Jak sobie poradzić z uciekającym kursorem podczas pisania?.Patrząc na klawiaturę nie spostrzegam,że wpisuję tekst w różne miejsca tworząc “sałatkę”literową.Póżniej muszę mazać,dopisywać,porządkować.Dot. to różnych tekstów -wpisy w“G”,forum,WordPad,AbiWord,SMS-y.Nie zawsze ale czesto.Dzięki za podpowiedzi:cheesy:

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 27.02.2009, 16:25

Tytuł postu: RE: uciekający kursor

nais
:|Jak sobie poradzić z uciekającym kursorem podczas pisania?.Patrząc na klawiaturę nie spostrzegam,że wpisuję tekst w różne miejsca tworząc “sałatkę”literową.Póżniej muszę mazać,dopisywać,porządkować.Dot. to różnych tekstów -wpisy w“G”,forum,WordPad,AbiWord,SMS-y.Nie zawsze ale czesto.Dzięki za podpowiedzi:cheesy:

Jakbyś gdzieś mógł umieścić przykładowy tekst, to można by coś wymyślić, po Twoim opisie ciężko zgadnąć - może Tab lub spacja Ci się zacina?

wojtas_...

Doradca

wojtas_vip

Wysłany 27.02.2009, 16:29

Wyczyścić myszkę żeby kursor sam się nie przesuwał ;)

damianc...

Nauczyciel

damiancore

Wysłany 27.02.2009, 16:49

IMO znak pisania, przesuwa sie tylko gdy nacisniemy klawisz mychy, albo jak nacisniemy znak strzałki. Więc tu albo zablokowane jedno albo zablokowane drugie

SufferM...

Specjalista

SufferMaker

Wysłany 27.02.2009, 18:09

No coz. Mozna rozstrzygnac co jest zrodlem twojego problemu. Odlacz myszke od komputera i sprawdz czy sie nadal bedzie kursor przesuwal. Jesli problem zniknie to zrob to co zalecal wojtas_vip i przeczysc myszke lub ją po prostu przegladnij. Czasem brud moze wejsc w przyciski i wtedy zamoistne ruchy nie sa czyms nadzwyczajnym.

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 27.02.2009, 19:23

SufferMaker
No coz. Mozna rozstrzygnac co jest zrodlem twojego problemu. Odlacz myszke od komputera i sprawdz czy sie nadal bedzie kursor przesuwal. Jesli problem zniknie to zrob to co zalecal wojtas_vip i przeczysc myszke lub ją po prostu przegladnij. Czasem brud moze wejsc w przyciski i wtedy zamoistne ruchy nie sa czyms nadzwyczajnym.

Nigdy mi się nie zdarzyło, aby myszka samodzielnie “klikała”, ale różne cuda się zdarzają. Ja obstawiam klawiaturę, ale masz rację - po odłączeniu muszki (ale uwaga czy ps2 - lepiej tego nie robić przy włączonym systemie) będzie ta przyczyna wyeliminowana.

matox

Specjalista

matox

Wysłany 27.02.2009, 19:41

Proponuję podłączyć inna klawiaturę oraz inną mysz i wyeliminować to co jest u Ciebie uszkodzone. Można w/w akcesorja na chwilkę pobrać od kogoś znajomego. I drugi wariant taki na wesoło to może trzymasz za blisko swojej myszki jakiegoś kota? i jest zestresowana.

nais

Nowicjusz

nais

Wysłany 27.02.2009, 20:49

Wszystkim dzięki:) ale nie mam mychy ani nie mogę wymienić klawiatury bo mam laptopa Toshi-ego :glad: Jest czysty i zadbany jak pupa niemowlęcia;). Myślałam tez o jakimś robaczku-żartownisiu ale Kasperski na bieżąco:glad:

asza001

Student

asza001

Wysłany 28.02.2009, 01:20

A może ktoś zrobił ci żart i zainstalował na kompie programik, który sprawia, że kursor staje się jakby pijany… Wiem, że taki istnieje, ale nie pamiętam jak się nazywa..

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 28.02.2009, 01:28

… ja mam prośbę o podanie sprzętu na jakim pracujesz ..
… drugą rzeczą jest: zwróć uwagę czy czasem podczas pisania nie “muskasz” kciukiem touchpada :)

nais

Nowicjusz

nais

Wysłany 28.02.2009, 14:32

Dzięki tęczowy :cheesy: Właściwie to nie uciekający a przeskakujący .Chyba to będzie to. Ja też w nocy (najlepsza pora na problemowe remanenty) o tym pomyślałam.Zwrócę na to uwagę:)

dowland...

Doradca

dowlander

Wysłany 28.02.2009, 23:31

Najlepiej jest w takim wypadku zmniejszyć czułość touchpada i wtedy nie będzie latał we wszystkie strony. Kiedyś w CHIPie była chyba nawet porada na ten temat.
CENEO Kup najtaniej
PALIT GeForce GTX560Ti 1GB DDR5 256bit PCI-E (NE5X56T0F1102) PALIT GeForce GTX560Ti 1GB DDR5 256bit PCI-E (NE5X56T0F1102)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MUST ScanExpress A3 USB 2400S (98-239-04020) MUST ScanExpress A3 USB 2400S (98-239-04020)
Dostępny w 1 sklepach
PANASONIC HDC-SDT750 PANASONIC HDC-SDT750
Dostępny w 1 sklepach
DALI zENSOR 7 DALI zENSOR 7
Dostępny w 32 sklepach
AEG LAVAMAT 60060 TLP AEG LAVAMAT 60060 TLP
Dostępny w 11 sklepach
Video