Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Urządzenia foto-wideo Karta telewizyjna w komputerze

Karta telewizyjna w komputerze

Autor Wiadomość

ted

Specjalista

ted

Wysłany 05.03.2009, 22:51

Tytuł postu: Karta telewizyjna w komputerze

Witam
Mam pytanko przymierzam się do kupna karty telewizyjnej, powiedzcie mi czy ma to sens?
Czy mogę na każdej karcie tv (mam na myśli kodowanie) oglądać telewizję ogólnopolską z anteny siatkowej?
Czy można do karty tv podpiąć antenę satelitarną i oglądać kanały ogólnie dostępne (za tuner satelitarny posłużyłby mi komputer)?
Proszę o wasze sugestie i pomysły :)

damianc...

Nauczyciel

damiancore

Wysłany 05.03.2009, 22:56

Tytuł postu: RE: Karta telewizyjna w komputerze

taki tuner, to w duzym uproszczeniu tak jak telewizor. Jeżeli bedziesz wybierał, to poszukaj czegoś z DVB-T, przyszłościowy :)

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 05.03.2009, 23:07

damiancore
taki tuner, to w duzym uproszczeniu tak jak telewizor. Jeżeli bedziesz wybierał, to poszukaj czegoś z DVB-T, przyszłościowy :)

oczywiście ze sprzętową obsługą mpeg4, bo taki format ma być w Polsce obowiązujący, chociaz nim w Polsce to zostanie wprowadzone, to może co nieco się zmienić.

hapi

Student

hapi

Wysłany 06.03.2009, 14:12

Poszukaj tunera hybrydowego - wtedy do jednego wejścia podłączasz sygnał analogowy a do drugiego sygnał z satelity.

ted

Specjalista

ted

Wysłany 06.03.2009, 21:11

Taki hybrydowy tuner ma jakieś oznaczenie jak mogę taki tuner rozpoznać?
Jak wyglądają gniazdka umożliwiające podpięcie satelity?
:D

bzz

Nauczyciel

bzz

Wysłany 08.03.2009, 00:23

na allegro jak patrzalem byly tunery satelitarne do telewizora (byl chyba dla nich osobny dzial)
szkoda ze nie da sie nigdzie znalesc jakiegos dosyc swierzego testu kart TV w necie
dobrze ze chociaz zajrzalem na strone producenta bo nieswiadomie kupil bym model z najnizszej polki, ale i tak ten ktory mam nie ma wbudowanego procesora do kompresji w MPEG-4 ktory odciazyl by moje slabe CPU

ted

Specjalista

ted

Wysłany 08.03.2009, 00:43

Ja kupiłem kartę tv do komputera firmy Gigabyte nie znam modelu bo jeszcze do mnie nie doszła.
Proszę mi powiedzieć czy będzie ona bezużyteczna jak przejdziemy na naziemną tv cyfrową czyli na format mpeg4? :cheesy:

bzz

Nauczyciel

bzz

Wysłany 08.03.2009, 10:43

ja kupilem uzywana karet w mysl zasady: zanim to wejdzie pewnie zmienie komputer
i taka prawda ze za 3-4 lata bede pewnie zmienial komputer a okaze sie jakosciowo szmelcem w porownaniu z kartami za 9.90 w biedronce

ted

Specjalista

ted

Wysłany 08.03.2009, 22:59

Wie może ktoś jak wygląda sprawa z podpięciem takiej karty pod antenę satelitarną? Jest wymagany tuner satelitarny czy może zastąpić go komputer? ;)

walery6...

Student

walery69

Wysłany 08.03.2009, 23:51

z tunerami TV jest niestety teraz sporo zamieszania..Podstawowy sygnal analogowy - czyli z anteny siatkowej lub kablówki kosztuje 100 kilka peelen i do wyboru jest sporo urzadzen - godne polecenia Leadtek, AverMedia, Pinnacle. Bardziej perspektywicznie - niby jest kupic hybryde - z tunerem DVB-T, tyle ze nie wiadomo, czy u nas bedzie ten sam standard telewizji cyfrowej naziemnej jak w Niemczech, z ktorym obecnie dostepne rozwiazania sa kompatybilne. Dodatkowo mozna poszukac hybrydy z DVB-S - klasyczna satelita, ale tu tez nie jest latwo. Aby ogladac standardowe programy TV Sat, konieczna bedzie antena+konwerter. Przykladowe rozwiazanie 3 w 1 LifeView DVB PCI Trio w cenie okolo 300 peelen
Gdybys chcial ogladac jeszcze kodowane jak cyfra+ konieczne sa moduly dostepu CI - do ktorych mozna wlozyc karte cyfry+ - rozwiazanie drogie na maxa..

bzz

Nauczyciel

bzz

Wysłany 09.03.2009, 00:20

ja jak zakupilem karte nawet nie wiedzialem i nie obchodzilo mnie to ze ma DTV no ale przy okazji okazalo sie ze moze
w kazdym razie raczej sprzedam zanim wykorzystam cyfrowy sygnal

k_b5

Nowicjusz

k_b5

Wysłany 09.03.2009, 12:37

Zdecydowanie polecam karty firmy AverMedia. Pełna oferta znajduje się na www.avermedia.pl. Firma naprawdę dba o wsparcie dla swoich produktów nawet tych sprzed kilku lat. Sterowniki są na bieżąco aktualizowane, a moja karta AVerTV DVB-T Hybrid+FM PCMCIA działa już klika miesięcy bez żadnych zastrzeżeń.

ted

Specjalista

ted

Wysłany 09.03.2009, 21:46

Dobrze jest słyszeć jakieś pozytywy na temat konkretnej karty tv, a nie tylko ogólne opisy.
CENEO Kup najtaniej
Mastercook MA-6X + 2MIE-4GLSX Mastercook MA-6X + 2MIE-4GLSX
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nikkor AF-S DX 18-55mm F3.5-5.6G VR (JAA803DA) Nikkor AF-S DX 18-55mm F3.5-5.6G VR (JAA803DA)
Dostępny w 26 sklepach
ACER P225HQbd ACER P225HQbd
Dostępny w 1 sklepach
GEMBIRD ADAPTER HDMI AM - HDMI AF X2 SPLITTER (DSP-2PH4-002) GEMBIRD ADAPTER HDMI AM - HDMI AF X2 SPLITTER (DSP-2PH4-002)
Dostępny w 11 sklepach
Video
nowe filmy