Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Komputery, notebooki i palmtopy Formatowanie Baterii w Laptopie

Formatowanie Baterii w Laptopie

Autor Wiadomość

LooK666

Nowicjusz

LooK666

Wysłany 13.03.2009, 13:41

Tytuł postu: Formatowanie Baterii w Laptopie

Mam pytanie jak poprawnie sformatować baterie w nowym laptopie aby działała jak najdłużej????

damianc...

Nauczyciel

damiancore

Wysłany 13.03.2009, 13:45

Tytuł postu: RE: Formatowanie Baterii w Laptopie

Ostatnio już o to pytano kilka razy. Polecam poczytać bo wszytsko juz napisano :)

Grzegor...

Nauczyciel

GrzegorzG

Wysłany 13.03.2009, 13:51

Tak normalnie, kiedyś to robiło się to w ten sposób, że trzeba naładować baterię przy wyłączonym laptopie aż kontrolka ładowania poinformuje, że jest w pełni naładowane. Potem pracować na baterii aż komputer się wyłączy. Proces ten powtórzyć z 3 razy.
Ale… Baterie Li-Ion w przeciwieństwie do poprzednich Ni-MH są pozbawione “efektu pamięci”, więc formatowanie jest tu zbędne.

grzegor...

Doradca

grzegorz129

Wysłany 13.03.2009, 15:47

LooK666 - ba! nie tyle zbedne jak pisze moj imiennik powyzej ale wrecz moze doprowadzic do trwalego i nieodwraclnego uszkodzenia baterii!!!
Baterii LiLion NIE WOLNO rozladowywac do zera. Prawdopodobnie tak zabilem trzymajaca 2.5-3h baterie od starego laptopa (IBM T20). Wylaczyl sie i go zostawilem na dosc dlugo - teraz bateria trzyma ~10 minut.
Z tego co wiem nie mozna tu przyklejac tematy (MACIEK!!! WIDZISZ I NIE GRZMISZ!!!) ale takie cos powinno wisiec na gorze.

pomocpc

Specjalista

pomocpc

Wysłany 13.03.2009, 17:41

grzegorz129
LooK666 - ba! nie tyle zbedne jak pisze moj imiennik powyzej ale wrecz moze doprowadzic do trwalego i nieodwraclnego uszkodzenia baterii!!!
Baterii LiLion NIE WOLNO rozladowywac do zera. Prawdopodobnie tak zabilem trzymajaca 2.5-3h baterie od starego laptopa (IBM T20). Wylaczyl sie i go zostawilem na dosc dlugo - teraz bateria trzyma ~10 minut.
Z tego co wiem nie mozna tu przyklejac tematy (MACIEK!!! WIDZISZ I NIE GRZMISZ!!!) ale takie cos powinno wisiec na gorze.

Tak samo jest z bateriami w telefonach miałem dwa takie same telefony w domu tzn. ja i siostra a mianowicie W850i ona robiła to kilka razy ładowała rozładowywała do zera i teraz jej tel trzyma max 2 dni nawet jak go nie używa a mi 7-8 dnija jakoś nigdy nie rozładowałem go do zera jakoś tak mam :D i to wydawało mi się dziwne i poczytałem o bateriach i to okazała się faktem nie polecam robienia czegoś takiego a laptopach telefonach itp,ale może ja mam lepsza baterię z większą pojemnością??Bo telefony był kupowane mój używka miał wtedy dwa dni sprowadzony z USA a siostra kupiła w Polsce w sklepie.

griszua

Specjalista

griszua

Wysłany 14.03.2009, 10:22

Napisz jaki masz typ tej baterii.

grzegor...

Doradca

grzegorz129

Wysłany 15.03.2009, 01:23

griszua

Ostrzegam cie … przestan. Naprawde myslisz ze nabijactwa nie widac?

Po 1 w kaazdym nowym telefonie jest lilion lub teraz czesciej lipol.
Po 2 nie uzywa sie nicd w telefonach bo jest nieekologiczne.
Po 3 mozna szybko sprawdzic zamias nabijac.

pomocpc

Specjalista

pomocpc

Wysłany 15.03.2009, 20:58

grzegorz129
griszua

Ostrzegam cie … przestan. Naprawde myslisz ze nabijactwa nie widac?

Po 1 w kaazdym nowym telefonie jest lilion lub teraz czesciej lipol.
Po 2 nie uzywa sie nicd w telefonach bo jest nieekologiczne.
Po 3 mozna szybko sprawdzic zamias nabijac.

Ty tez sobie nabijasz punkty,nie mogłeś zgłosić jego postu??
I radzę nie formatować baterii bo to jak samobójstwo :D

teczowy

Profesor

teczowy

Wysłany 15.03.2009, 23:59

… w nowym sprzęcie w zasadzie pierwsze ładowanie jest zalecane, ale nie trzeba tego robić … ale nie trzeba walczyć z rozładowaniem go do cna :) … po następne: system zasilania pilnuje aby bateria nie rozładowała się do cna i przy minimalnym poziomie po prostu komp się wyłączy …
… laptopa nadzwyczajnie włącz i używaj …

morman

Student

morman

Wysłany 17.03.2009, 10:21

“Ale nie rozładowywać do końca, do wyłączenia! Za tym również akumulator nie przepada. Tym niemniej takie głębokie rozładowanie jest mu od czasu do czasu potrzebne. Jak często? Teoria mówi, że co około 30 cykli pracy – w praktyce, jeśli będziemy w części dnia pracować z zasilaniem z akumulatora, to raz w miesiącu pozwólmy mu się rozładować całkowicie. ” PCLab

Z tego wynika że nie należy baterii formatować na początku i od razu 3 razy, wystarczy rozładowywać raz na jakiś czas, poniżej link do tego artykułu.

http://pclab.pl/art26289.html [pclab.pl]

jerzyk8...

Nowicjusz

jerzyk88

Wysłany 18.10.2013, 11:04

Ja na początku chyba coś źle sformatowałem bo po 2,5 roku użytkowania laptopa na baterii ta trzymała mi około 20 min. Zdecydowałem się więc na taki zamiennik http://www.ebaterie.pl/baterie-laptopow ... 31_63.html [ebaterie.pl] i jak na razie trzyma około 2 h i 10 min przy normalnej pracy. Zobaczymy jak będzie dalej.
CENEO Kup najtaniej
Lenovo G585G (59-357898) Lenovo G585G (59-357898)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Faber Mirror Pro Logic BK 90 Faber Mirror Pro Logic BK 90
Dostępny w 15 sklepach
Kruger&Matz KM2001 Kruger&Matz KM2001
Dostępny w 6 sklepach
ART CAM-E ART CAM-E
Dostępny w 1 sklepach
Falcon 8mm f/3,5 Fisheye Aspherical IF MC Samsung Falcon 8mm f/3,5 Fisheye Aspherical IF MC Samsung
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy