Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Bezpieczeństwo Jak usunąć TROJANa ?

Jak usunąć TROJANa ?


Autor Wiadomość

kazimie...

Nauczyciel

kazimierz33

Wysłany 25.03.2009, 23:00

Tytuł postu: Jak usunąć TROJANa ?

Witam
Trojan którego nie mogę usunąć to TR/CryptXDR.Gen
Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć żadnych info o tym trojanie (tylko coś w jęz. niem. znalazłem). Mój antiwir to Avira który zaraz po uruchomieniu XP (profesional) wykrywa tego trojana. Wykrywa go w paru miejscach np. w system32\drivers\171.exe albo w system32\mmmeknax.dll . Przedtem miałem innego trojana - TR/Dldr.Drlphi.Gen ale tego usunąłem. Nie wiem czy to ma związek ale jeszcze mam taki komunikat przy starcie XP “Aplikacja lub biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\dizeste.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną”.
Proszę o rady co moge zrobić aby usunąć tego trojana. (pamiętajcie że jestem laikiem). Z góry wielkie dzieki.:)

mrm

Specjalista

mrm

Wysłany 25.03.2009, 23:15

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Spróbuj czy to pomoże:
http://www.pctools.com/pl/spyware-docto ... zAodkiQn8A [pctools.com]

powinien wykryć go pod nazwą:
Backdoor.Win32.Agent.rev

Tu masz inne nazwytego wirusa:

http://pl.mcafee.com/virusInfo/default. ... s_k=150928 [pl.mcafee.com]

- gdyby pierwszy link nie pomógł, wówczas to powinno ułatwić Ci dalsze poszukiwania.

kazimie...

Nauczyciel

kazimierz33

Wysłany 26.03.2009, 00:47

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Spyware doctor nie wykrywa go a gdy pobrałem ten programik z tego 2go linka to nie udało mi się go uruchomić. Taki komunikat wyskoczył….
Błąd: Nie można odnaleźć żadnych kwalifikujących się produktów McAfee. Proces aktualizacji nie powiódł się.
Co mam robić?

kazimie...

Nauczyciel

kazimierz33

Wysłany 26.03.2009, 12:24

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Chicałem jeszcze wspomnieć że jest to z tego co zauważyłem trojan odnawialny. Moja Avira go usuwa ale nie trwale. Obecnie występuje on w windows\system32\drivers\………….exe , różne numery są bo drivers. Chciałbym uniknąć formatu. Są jakieś sposoby na pozbycie się tego?

mrm

Specjalista

mrm

Wysłany 26.03.2009, 12:40

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Przepraszam ale mam obecnie bardzo dużo roboty i nie mogę pomóc. Nie rozumiem dlaczego nikt Ci jeszcze tu nie podrzucił sposobu.

Masz już wiele nazw tego trojana, spróbuj poszukać w opisach (może kasperski, panda lub t.p.). Oby nie siał zniszczenia systematycznie.

Spróbuj też mailem do pogotowia pandy: pogotovie@pogotovie.pl.

SufferM...

Specjalista

SufferMaker

Wysłany 26.03.2009, 15:11

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Powiem tak. Chcesz walczyc? Bedziesz musial probowac wielu sposobow. Od instalowania szczepionek po kasowanie plikow. Zajmie ci to duzo czasu i nadszarpnie sporo nerwow. Moim zdaniem format bedzie najszybsza i najskuteczniejsza opcja.

Pudel

Doradca

Pudel

Wysłany 26.03.2009, 15:19

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

SufferMaker
Powiem tak. Chcesz walczyc? Bedziesz musial probowac wielu sposobow. Od instalowania szczepionek po kasowanie plikow. Zajmie ci to duzo czasu i nadszarpnie sporo nerwow. Moim zdaniem format bedzie najszybsza i najskuteczniejsza opcja.
Niestety SufferMaker ma rację, sprawdzałem na różnych stronach tego trojana i z tego co tam pisali to ten szkodnik potrafi się sam replikować w różne miejsca w systemie i to pod kilkudziesięcioma różnymi nazwami
Format wskazany bo po tak zmasowanym ataku Twój system będzie chodził jak Windows 98 bez poprawek :)

kazimie...

Nauczyciel

kazimierz33

Wysłany 26.03.2009, 15:59

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Hmmm. W dodatku zaatakował mnie kolejny Trojan. Tym razem TR/WigonA. A więc mówicie że format jest jedynym wyjściem. Zastanawiam się jak trafiły do mnie te trojany. Na pewno nie miałem żadnych ryzykownych posunięć z mojej strony. Nic nie ściągam, otwieram tylko bezpieczne strony w necie. Mam antywira Avira oraz firewalla Sunbelt. Może być że taki trojan samoistnie wkroczyć do mojego PC tak sobie? A czy jest mozliwe że zostały te trojany przysłane meilem? Bo tak się składa że TR/CryptXDR.Gen pojawił się u mnie zaraz po tym jak odebrałem meila od kumpla i otworzyłem załącznik ze zdjęciem. A TR/WigonA pojawił się zaraz po tym jak odebrałem kolejnego meila od tego samego kupla i także po otworciu załącznika z fotką. A może to czysty zbieg okoliczności. Dam sobie czas do jutra. Jeśli nikt mi tu nie poleci nic innego jak format to jutro go wykonam.:)

wojtekw...

Profesor

wojtekwx

Wysłany 26.03.2009, 16:40

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

może spróbuj przeskanować kompa skanerem Pandy albo Kasperskyego. też miałem avirę i kilka trojanów, ale jak przeskanowałem kompa Pandą to wyłapywała zawsze kilka trojanów i nie było problemu z formatem, ale tego trojana to chyba jeszcze nie miałem…

kazimie...

Nauczyciel

kazimierz33

Wysłany 27.03.2009, 12:07

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Wczoraj wieczorem z moim PC stały się dwie bardzo dziwne rzeczy. 1sza była przerażająca i dramatyczna a 2ga pozytywnie zaskakująca.
1sza - zaraz po włączeniu kompa mój antywir (darmowa wersja Avira) wykrył kolejnego trojana. Nawet nie zdążyłem przeczytać jakiego bo po chwili wykrył kolejnego a zaraz następnego i póżniej to już była lawina różnych trojanów i nie wiadomo jeszcze czego. Myślałem że jedyną rzeczą jaką mozna w tej chwili zrobić to jak najszybszy format.
2-ga - postanowiłem przed formatem że zgram to co dla mnie ważne na part D aby zachować te dane po formacie. Zanim to wykonałem włączyłem scan Aviry z nadzieją że pousuwa wiekszość paskudztwa aby mi ułatwić pracę. Po skończeniu skanu okazało się że usunięto bodajże 17 trojanów. Od tej pory aż do dziś żadne wykrycie trojanu przez Avire nie nastapiło zupełnie tak jakby już ich u mnie nie było.
Cieszyć się że mam czysty PC czy mimo wszystko zrobić formata? Tak sobie myśle że skoro wcześniej Avira wykrywała wszystkie trojany to dlaczego teraz by nie miała. A skoro nie wykrywa to znaczy że już ich nie ma. Format już nie konieczny?

Lu

Uczeń

Lu

Wysłany 27.03.2009, 12:17

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Najlepiej jakbyś sobie podpiął swój twardy dysk u kogoś z innym antywirusem np Nortonem albo Kasperskim i przeskanować z najwyżej ustawioną heurystyką. To że avira nie wykrywa trojana nie znaczy że już żadnego nie masz. Obecnie jeden malware ścąga dziesiątki różnych trojanów, które się często aktualizują więc po prostu sygnatury nowej aviry mogą nie wyłapywać wszystkiego. Poza tym to tałatajstwo mogło ci się zagnieździć bardzo głęboko w systemie tak że pracujący na nim antywir może niektórych trojanów nie widzieć. Dlatego sugeruję podpiąć dysk do drugiego kompa i przeskanować.

rko1

Profesor

rko1

Wysłany 27.03.2009, 19:18

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

kazimierz33
. Jeśli nikt mi tu nie poleci nic innego jak format to jutro go wykonam.:)

Przy takiej “konfiguracji” szkodników w systemie polecam format i reinstalację systemu. Zabezpiecz się na przyszłość dobrym programem antywirusowym i firewallem - a najlepiej programem mającym i jedno i drugie. Unikniesz takich sytuacji w przyszłości.

kazimie...

Nauczyciel

kazimierz33

Wysłany 27.03.2009, 22:43

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Ja wpadłem na trochę inny pomysł. Kupiłem dziś niezbędnik (luty 2009) i tam na płytce są chyba ze 3 pełne wersje antiwirów (30dniowe oczywiście), min Kasperski, Norton, AVG. Postanowiłem sobie że przeskanuje każdym z nich mój PC i wydaję mi się że gdy się okaże że żaden z nich nic nie wykryje to będzie wszystko ok.

kindzio...

Nowicjusz

kindzior

Wysłany 17.08.2009, 12:19

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

hej,
jestem totalnie zielona w tej kwestii wiec prosze o łaskę ;-)
moj komputer zlapal trojana ‘autorun.inf trojan-gamethief.win32.magania’ i nie mam pojęcia co mam zrobic.
sciagnelam wszystkie programy swiata i dalej nic :O ten badziewny kaspersky walczyl ale zdechl. jedyny program ktory wykryl cokolwiek to trojan remover. przemianowal plik, usunelam go recznie. wg mnie powinno byc wszystko ok ale komputer dalej chodzi baaaaaardzo wolno. spybot nie zainstalowal sie prawidlowo, combofix tez chodzi bez rewelacji
plizzzz pomóżcie
zrobilabym format ale musze miec cos co oczysci tez dyski wymienne, a na nich sa zbyt wazne info zeby je skasowac. ponizej wrzucam wam loga z hijackthis:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 11:27:01, on 2009-08-17
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\OUTLOOK.EXE
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\Documents and Settings\Kindzior\Moje dokumenty\Pobieranie\Ad-AwareAE.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 [go.microsoft.com]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 [go.microsoft.com]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 [go.microsoft.com]
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: IEVkbdBHO - {59273AB4-E7D3-40F9-A1A8-6FA9CCA1862C} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\ievkbd.dll
O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\Documents and Settings\Kindzior\Dane aplikacji\Nowe Gadu-Gadu\_userdata\ggbho.1.dll
O4 - HKLM\..\Run: [AVP] “C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\avp.exe”
O4 - HKLM\..\Run: [TrojanScanner] C:\Program Files\Trojan Remover\Trjscan.exe /boot
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘SYSTEM’)
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘Default user’)
O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Statystyki ochrony WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\SCIEPlgn.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O23 - Service: Agere Modem Call Progress Audio (AgereModemAudio) - Agere Systems - C:\WINDOWS\system32\agrsmsvc.exe
O23 - Service: Kaspersky Anti-Virus (AVP) - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\avp.exe
O23 - Service: GtDetectSc - OptionNV - C:\Program Files\ERA\GlobeTrotter Connect\GtDetectSc.exe
O23 - Service: Usługa iPod (iPod Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe


End of file - 3045 bytes

wojtekw...

Profesor

wojtekwx

Wysłany 17.08.2009, 12:51

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

próbowałaś przeskanować komputer tym antywirusem?
http://www.eset.pl/onlinescan [eset.pl]

on powinien Ci pomóc w walce z trojanem…

kindzio...

Nowicjusz

kindzior

Wysłany 17.08.2009, 15:40

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

wojtekwx
próbowałaś przeskanować komputer tym antywirusem?
http://www.eset.pl/onlinescan [eset.pl]

on powinien Ci pomóc w walce z trojanem…nie pomaga :/

wojtekw...

Profesor

wojtekwx

Wysłany 17.08.2009, 20:12

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

czy podłapałeś tego trojana z pendriva albo telefonu? jeśli tak to polecam ten program… nawet zapobiegawczo wypadało by go użyć…
http://www.instalki.pl/programy/downloa ... fector.php [instalki.pl]

potem znów przeskanuj Esetem…

kindzio...

Nowicjusz

kindzior

Wysłany 18.08.2009, 10:22

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

wojtekwx
czy podłapałeś tego trojana z pendriva albo telefonu? jeśli tak to polecam ten program… nawet zapobiegawczo wypadało by go użyć…
http://www.instalki.pl/programy/downloa ... fector.php [instalki.pl]

potem znów przeskanuj Esetem…wlasnie nie jestem pewna skad go mam. moge miec albo z flasha albo scignelam z jakims plikiem na rs
w dalszym ciagu nie ma zadnej poprawy, no moze nie zadnej - teraz maila wysylam 15 minut a nie 30, ale rownie dobrze moze to byc spowodowane tym ze ograniczylam ilosc dzialajacych programow do minimum
kompletnie nic z tego nie kumam, ten dysk byl podpiety do kilku innych komputerow i nic na nich sie nie dzieje

kindzio...

Nowicjusz

kindzior

Wysłany 18.08.2009, 12:47

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

zapomnialam wczesneij napisac ze sciagnelam ten programik i przeskanowalam ponownie ale nic nie wykrylo

mirekpl...

Nowicjusz

mirekpl6

Wysłany 18.08.2009, 13:17

Tytuł postu: RE: Jak usunąć TROJANa ?

Przeskanuj programem G Data Antivirus

http://www.gdata.pl/portal/PL/content/v ... w/364/163/ [gdata.pl]

Zaaktualizuj bazę wirusów.

Polecam ten program.

CENEO Kup najtaniej
CANON LIDE 110 CANON LIDE 110
Dostępny w 49 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Tech Med Termometr Bezdotykowy Tm-50 Pro Tech Med Termometr Bezdotykowy Tm-50 Pro
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Forever  MP-300 Teleskopowy monopod z uchwytem zielony Forever MP-300 Teleskopowy monopod z uchwytem zielony
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Asus Zenbook UX21A (UX21A-K1009P) Asus Zenbook UX21A (UX21A-K1009P)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A4Tech mouse V-Track Wireless USB (G3-220N) A4Tech mouse V-Track Wireless USB (G3-220N)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy