Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows Operating System not found

Operating System not found

Autor Wiadomość

chiper

Nowicjusz

chiper

Wysłany 26.08.2009, 14:32

Tytuł postu: Operating System not found

Mam Laptop Fujitsu Siemens Amilo Li 2727 i fatalny problem.
Z początku przy uruchamianiu systemu zatrzymywało się na tym ekranie gdzie jest ten pasek ładowania systemu i napis Windows Corporation, więc wziąłem płytkę Ubuntu Live CD i zgrałem wszystko z partycji systemowej na inną partycję i już wielka radość, a tu nagle po kolejnym resecie wyskakuje mi taki oto ekran
Cytat:
For realtek RTL8101E 10/100 PCI-Express Ethernet Adapter v1.03 (070618)
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.
Operating System not fonud

Co to jest i co to znaczy?
Potem uruchamiam znowu Ubuntu i nie widać dysków. Czy możliwe jest, że jakoś uszkodziłem dysk?

Grzegor...

Nauczyciel

GrzegorzG

Wysłany 26.08.2009, 14:58

Tytuł postu: RE: Operating System not found

Komunikat wskazuje, że komputer próbuje załadować system przez sieć. Znaczy się nie znalazł żadnych wymienionych wcześniej w BIOSie nośników/systemów na nośnikach. Sprawdź jaką masz kolejność ładowania systemu w BIOS i czy Twój dysk jest tam widoczny.

chiper

Nowicjusz

chiper

Wysłany 26.08.2009, 15:06

Jest tylko SATA HDD: i nic po dwukropku. Dioda bufora też się nie świeci.

To może napiszę co jeszcze zaobserwowałem. Czasem dioda świeci się i wtedy nie mogę wejść do BIOSa. Czasem po ekranie Fujitsu jest tylko czarny ekran i w momencie przełączania między tymi ekranami słychać takie dziwne trzaski, chwilę pracę dysku i nic. I co mnie jeszcze bardziej martwi, ostatnio nie pokazuje się już nawet ten komunikat o braku systemu…

//połączyłem posty - pl_m

Grzegor...

Nauczyciel

GrzegorzG

Wysłany 26.08.2009, 17:21

Uszkodzenie dysku przy pomocy LiveCD, żeby aż zniknął w BIOSie jest raczej niemożliwe. Wszystko wskazuje na uszkodzony dysk. Te “trzaski” to trzaski czy raczej stukanie? Dla pewności trzeba by podpiąć dysk do innego komputera.

chiper

Nowicjusz

chiper

Wysłany 26.08.2009, 17:34

Sam nie jestem pewien, zwłaszcza, że teraz nic nie stuka, tylko jak wcześniej próbuje bootować z sieci. Chociaż faktycznie może bardziej było to stukanie, coś jak w starego typu cd-romach.
Prawdopodobnie gdybym miał możliwość sprawdzenia dysku na innym komputerze, to już bym to zrobił… A tak mi teraz do głowy wpadło, może jakichś sterowników brakuje?

Grzegor...

Nauczyciel

GrzegorzG

Wysłany 26.08.2009, 19:58

BIOS nie potrzebuje sterowników - jeżeli tam go nie ma, to bez podłączenia pod inną maszynę nic nie wydłubiesz. Moim zdaniem dysk po prostu umarł.
CENEO Kup najtaniej
NavRoad LEEO S (Bez map) NavRoad LEEO S (Bez map)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ACME Tiny&powerful USB 2.0 hub (HB720) ACME Tiny&powerful USB 2.0 hub (HB720)
Dostępny w 5 sklepach
HP PAVILION SLEEKBOOK 15-B086SR (C6T79EA) HP PAVILION SLEEKBOOK 15-B086SR (C6T79EA)
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy