Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Inne Czytnik ebook, opinie

Czytnik ebook, opinie

Autor Wiadomość

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 01.09.2009, 14:48

Tytuł postu: Czytnik ebook, opinie

Od jakiegos czasu interesuje sie zakupem takiej zabawki ale stale sie wstrzymuje, glownie z powodu ceny. Chcialbym poznac opinie uzytkownikow takich zabawek. Glownie interesuje mnei seria sony PRS i Kindle.

mossie

Uczeń

mossie

Wysłany 02.09.2009, 11:07

Tytuł postu: RE: Czytnik ebook, opinie

Używam PRS505 i ogólnie jestem zadowolony. Nie wiem jak sprawują się nowsze modele ale ten ma kilka niedociągnięć, które mogą być denerwujące. Przede wszystkim kiepska obługa pdf. Nie zawsze da się powiększyć pdf tak, żeby można było wygodnie czytać. Jeżeli już się powiększy, to nawigacja po takim dokumencie jest dość niewygodna. Potrafię zrozumieć bardzo powolne działanie, które wpływa na czas pracy na baterii. W przypadku czytania doc albo txt praktycznie jest to nieodczuwalne ale przy pdf może być problemem. Kolejna sprawa to brak możliwości czytania kiedy reader jest podłączony do usb i się ładuje. Poza tym często zdarzają sie problemy z wyświetlaniem polskich znaków i trzeba zmieniać sposób kodowania. Niektórym może też przeszkadzać brak podświetlania ekranu i dość duża waga. Mimo wszystko jak najbardziej polecam. Jak już się znajdzie sposób na polskie znaki, to czytanie z tego urządzenia jest przyjemnością. Ekran jest wystarczająco duży i naprawdę ma się wrażenie czytania papierowej książki. Jeżeli tylko czyta się książki i nie słucha się na tym sprzęcie muzyki to czas pacy na baterii jest naprawdę imponujący. Do tego dzięki dwóm czytnikom pamięci można mieć przy sobie całkiem pokaźną bibliotekę. Jeżeli nowsze modele są bardziej dopracowane to zdecydowanie warto.

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 02.09.2009, 19:40

Jak zgaduje, problem polskich znakow nie wystepuje pod pdfami?
Nie ma mozliwosci aktualizacji firmware?
Zalezy mi tylko na mozliwosc czytania, bardzo bylem ciekaw wlasnie tego czy ma sie wrazenie czytania prawdziwej ksiazki :]
Ja celowalem w model prs 700 bo ma podswietlanie i dotykowy ekran (chociaz nie wiem czy to na dobre wyjdzie baterii)

piotrrz

Doradca

piotrrz

Wysłany 02.09.2009, 23:16

Ja znalazłem test z użytkowania PRS-500 [pdaclub.pl]. Szkoda, że można te czytniki kupić praktycznie jedynie za granicą… Bardzo mi się on spodobał i już czatuję na kupno czegoś takiego… ;)

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 03.09.2009, 09:38

Jeszcze przydalby sie ktos posiadajacy amazona :] Tez sie prezentuje niezle, chociaz ta klawiatura nie podoba mi sie :]

markord

Nauczyciel

markord

Wysłany 05.09.2009, 10:36

w czytniku kindle amazon ma możliwość zdalnego kasowania zawartości, w stanach skasowali kilka tytułów drogą radiową bez powiadomienia właścicieli. Nie wiem jak by było w Polsce, czy np podczas synchronizacji z komputerem (w czasie zakupu książki na ich stronie) nie będą robić tego samego. Dla mnie to jest nie do przyjęcia. Ale myślę że sama idea czytników książek jest fajna. Sam bym coś takiego kupił gdyby w Polsce była tak rozwinięta sprzedaż e-booków po niższych cenach niż papierowe wydania.

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 11.09.2009, 11:38

To ciekawe, o tym nie slyszalem. Rzeczywiscie tez bym nie chcial zeby sobie zdalnie przegladali i kasowali zawartosc mojego urzadzenia. Ale moze to sie tylko tyczy ich ksiazek. Poza tym uwazam ze ta klawiatura trochu drazniaca :]
Mozna by sie rozjerzec za konkurencja bo powoli sie robi jak Ectaco. Bylo w newsach o innych ale trudno cokolwiek znalezc na ebayu :/

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 14.12.2009, 18:34

No i zdecydowałem się na model NOOK. Już nawet przed artykułem z chipa. Zamówiłem ze stanów. Niestety z miesiąc trzeba poczekać bo szaleją za nim na święta. No chyba że chciałby zapłacić ok 600$ to byłby wcześniej :/

wojtekw...

Profesor

wojtekwx

Wysłany 14.12.2009, 22:50

therion a ile dałeś za ten czytnik? tak w ogóle to kalkuluje Ci się takie kupowanie książek? przecież tytułów na razie jest mało a na dodatek są dość drogie…

mossie

Uczeń

mossie

Wysłany 15.12.2009, 01:46

Fakt, jeżeli chodzi o książki po polsku to jesteśmy trochę do tyłu chociaż nie jest bardzo źle. Wiele pozycji, przede wszystkim klasykę można ściągnąć za darmo. Z drugiej strony, jak ktoś czyta po angielsku, to jest w znacznie lepszej sytuacji. Do Sony Readera jest na przykład dołączana płyta z setką ebooków o dostępności w sieci już nie wspominając. Często też można trafić na okazje praktycznie za grosze.

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 15.12.2009, 12:59

Dałem 1000 zł, a właściwie dam jak będę odbierał. Co do tytułów to wybór jest całkiem duży, zawsze mogę też załadować kopie mojej biblioteczki a jest co :]

piotrrz

Doradca

piotrrz

Wysłany 15.12.2009, 13:11

Ja ostatnio zachęcony promocją kupiłem czytnik iRiver Story za 999zł. I muszę powiedzieć, że to co do tej pory się nim bawiłem to jest rewelacja. W planach mam napisać coś na jego temat więcej, jak potestuję ;)

wojtekw...

Profesor

wojtekwx

Wysłany 15.12.2009, 22:42

interesuje mnie ten temat z tego powodu, że kupuję sporo książek… tylko na razie nie dam 1000 zł za taki czytnik… dla mnie to jest za dużo…
a z darmowych książek chodziło mi o te co są dostępne legalnie i np. w eClito jest tylko kilka takich tytułów…
http://www.eclicto.pl/0,503,BEZPLATNE-E-BOOKI.html [eclicto.pl]

reszta książek jest minimalnie tańsza niż w księgarniach… a angielskiego nie znam na tyle dobrze, żeby czytać książki w tym języku:)

scianka...

Nowicjusz

scianka13

Wysłany 29.01.2010, 22:48

chcesz wygrac czytnik ebooków BOOX 60 warty 1499 zl?? Do końca stycznia masz niebywałą okazje!!!

Chodzi o promocyjny konkurs
http://www.zlotemysli.pl/scianka13,zm-b ... ookow.html [zlotemysli.pl]
(tylko do końca stycznia, do niedzieli)

Nagrodzonych zostanie aż 11 osób (1 czytnik ebooków + 500 zł na ebooki oraz 10 dodatkowych kodów o tej samej wartości).
Prawda jest taka, że zaledwie 30 osób spełniło do tej pory proste warunki tego konkursu.

To oznacza, że aktualnie co 3 osoba wygrywa! Wystarczy, że zamówisz dowolne 3 ebooki lub audiobooki, za które ze zniżką zapłacisz niecałe 50 zł, a masz realną szansę, na zdobycie unikalnego czytnika ebooków
z logiem ZM i dodatkowych 500 zł na dowolne publikacje.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej:
http://www.zlotemysli.pl/scianka13,zm-b ... ookow.html [zlotemysli.pl]

Akcja trwa tylko do końca miesiąca, a więc do niedzieli. W losowaniu wezmą udział wszystkie zamówienia złożone do tego czasu. Losowanie 5 lutego, żeby zdążyły wpłynąć płatności za te zamówienia złożone w weekend.

Jeśli nie wiesz co wybrać, przejrzyj naszą listę bestsellerów i zobacz co wybierali inni Czytelnicy:
http://www.zlotemysli.pl/scianka13,zm-b ... stsellers/ [zlotemysli.pl]

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 08.02.2010, 12:27

Wreszcie się zdecydowałem na zakup :]. Po wybraniu z pośród sony i nook kupiłem wreszcie PRS-600.
Jestem zadowolony z wybory (zdecydowałem że potrzebuje jedynie czytnika bez zbędnych bajerów:))
Wkrótce wrzucę parę fotek i krótką recenzje…

Lu

Uczeń

Lu

Wysłany 09.02.2010, 02:41

Ja jeszcze się waham między Kindle DX a PRS600. DX jest 2 razy droższy ale przy tej wielkości ekranu nie ma nic tańszego na rynku. Mam jednak sporo książek w PDFach które na 6 calowym ekranie mogłyby być nieczytelne przy wyświetlaniu całej strony. Przy powiększeniu (jak ktoś napisał wolno obrabia PDFy) mogloby się rozjeżdżać chyba żebym czytał w pozycji panoramicznej (pół strony).

Jak potestujesz to napisz jak ci się w tym PDFy czyta, ile się przy tym nagimnastykowałeś etc.

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 09.02.2010, 08:22

NI czytam pdfow bo to kiszka. Tworze pliki dedykowane czytnikowi wrzucaja w nie (integrujac) pliki z polskimi czcionkami. Wszystko dziala bez ingerencji w firmware ;]

therion...

Profesor

therion888

Wysłany 27.02.2010, 14:35

Tak jak obiecałem, recenzja [chip.pl].

Lu

Uczeń

Lu

Wysłany 02.03.2010, 01:51

Też kupiłem ten czytnik.

Zdecydowanie polecam sprowadzenie go z UK - tak zrobiłem i mam gwarancję ważną również w Polsce. W amerykańskiej wersji nie dostaniecie międzynarodowej gwarancji.

Co do PDFów - nie jest najgorzej. Postaram się napisać coś więcej na ten temat pod recenzją theriona do której link jest w poście powyżej.

allosz

Nowicjusz

allosz

Wysłany 03.03.2010, 11:47

Cena czytników jest na razie faktycznie bardzo wysoka,ale myślę,że wkrótce to się zmieni, bo będą to sprzęty codziennego użytku. Ja sam mam czytnik sony, jak dla mnie rewelacja. W moim przypadku to ma jednak sens, bo czytam dużo e-booków, głównie z goneta.net. w innych przypadkach jest to zbędny sprzęt
CENEO Kup najtaniej
AVERMEDIA HD EZRECORDER PLUS (61C2830000AG-CED) AVERMEDIA HD EZRECORDER PLUS (61C2830000AG-CED)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sigma UV DG 58mm Sigma UV DG 58mm
Dostępny w 2 sklepach
Easy Touch R20 D Ni-MH 9000mAh 2 x Easy Touch R20 D Ni-MH 9000mAh 2 x
Dostępny w 3 sklepach
YAMAHA HTR-4065 YAMAHA HTR-4065
Dostępny w 4 sklepach
Video