Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Komputery, notebooki i palmtopy Podkładka pod laptopa - jak jej używać?

Podkładka pod laptopa - jak jej używać?

Autor Wiadomość

Antiba

Nowicjusz

Antiba

Wysłany 26.09.2009, 20:00

Tytuł postu: Podkładka pod laptopa - jak jej używać?

Witam, mam pytanie związane z podkładkami do laptopów. Bardzo dużo pracuje na moim laptopie, noszę go ze sobą niemal wszędzie, często używam w pociągu/łózku/fotelu. Wiem, że nie jest to dobry sposób postepowania z moim sprzętem…:) - ponoć się brudzi, spowalnia przegrzewa. Nie chciałabym zmieniać laptopa w najbliższym czasie, bo jestem z niego zadowolona, dlatego zanim moja Toshiba zacznie się przegrzewać - wolałabym temu po prostu zapobiec. I tu pojawia się moje pytanie: znalazłam taką podkładkę: http://www.1komp.pl/produkt-5-301-1654- ... _009.html. [1komp.pl] Jest niedroga, dlatego zastanawiam się nad jej kupnem, tylko….czy ktoś ma pojecie, jak sie tego używa?:D Ona ma taki specyficzny kształt, że moja kobieca wyobraźnia wymięka. Czy mogę taką podkładke położyć na kolanach i mam pewność, że laptop nie będzie się zbytnio brudził? Czy może lepiej zainwestować w jakąś droższą podkładkę, różnią się od siebie jakością? Dziękuję z góry za rady:)

Freshmo...

Nowicjusz

Freshmon

Wysłany 26.09.2009, 21:22

Tytuł postu: RE: Podkładka pod laptopa - jak jej używać?

Nie bardzo wiem, o jaką podkładkę Ci chodzi, bo link, który wkleiłaś nie działa. Osobiście, nigdy nie miałem przyjemności obcowania z tego typu innowacjami :p. Sądzę, że jest to raczej praktyczny gadżet, bez którego można się obyć. Nie wiem, czy jest większy sens kupowania - lepiej zrobisz, jeżeli będziesz po prostu na swojego laptopa uważać :).

wojtekw...

Profesor

wojtekwx

Wysłany 26.09.2009, 22:37

przeczytaj sobie ten temat:
http://forum.dobreprogramy.pl/podstawka ... 05845.html [forum.dobreprogramy.pl]

tutaj masz test podstawek chłodzących pod laptopa:
http://www.purepc.pl/node/826?pageNo=ALL [purepc.pl]

ale wydaje mi się, że to zbędny wydatek… laptop ma swoje chłodzenie i nie potrzebuje takich ustrojstw… na dodatek nie wiadomo, jak głośno to pracuje i może Cię tylko denerwować:)

czikicz...

Nauczyciel

czikiczako

Wysłany 26.09.2009, 23:23

ACTIVEJET PODSTAWKA DO NOOTEBOOKA AAN-009 - taką podkładke podała koleżanka

to jest podstawka na którą sie po prostu stawia laptop, ona nie chłodzi i nie zapobiega przed brudzeniem sie sprzętu, zwykły pic na wode ;]

Laptop na kolanach owszem grzeje się, ta podstawka jedynie może zapobiec temu, że ciepło z laptopa nie rozgrzewa naszego ciała z którego ciepło spowrotem zostaje emitowane do laptopa.

tak czy siak jeżeli przeszkadza Ci to, że masz ciepło w kolana to możesz kupić :))

Buzzthe...

Nowicjusz

Buzzthesut

Wysłany 24.11.2009, 02:57

8)Witam, jesli moge cos dodac w tym temacie to jak najbardziej warto uzywac wszelkich dedykowanych podkladek pod lapka, sam uzywam takowych z aktywnym chlodzeniem i sam lapek chodzi cichutko, ma wymagana przestrzen miedzy spodem lapka a reszta swiata;), pomijam fakt oczywisty ze lapek to rzecz mobilna i wszedzie sie go kladzie, nie zawsze jest to twarda i bezpieczna powierzchnia, a juz bawienie sie nim w lozeczku to juz proszenie sie o kosztowne klopoty, ale ad rem, lapek sie grzeje, ma gorsze mozliwosci chlodzenia siebie samego, latwo wiec o zatykanie jego wyjsc cieplego powietrza kladac go nieswiadomie tu i tam, samo grzanie kolanek to tez rzecz wazna, bowiem lapek goracy moze tu i tam zrobic bubu subtelnej kobiecej skorze, pol biedy kiedy ma aktywny profil ekonomiczny, grzeje sie najmniej ale jednak wciaz to robi a jesli katujemy go na grach, zwlaszcza 3d, wtedy mamy juz w srodku prawdziwy wulkan goraca ktory wszelkimi porami komputerowej skory stara sie uciec na zewnatrz , podkladka taka wiec usprawnia cyrkulacje powietrza i to znacznie, izoluje goracy spod lapusia od miekkich powierzchni i zapewnia staly i bezpieczny odstep od nich na odp. wysokosci, co juz samo w sobie zmniejsza jego temp. wew., ponadto wygodnie sie uzywa laptopa gdy ma sie stabilna podpore-lozko itd, polecam podkladka aktywna z dodatkowymi coolerami, to nie bajer a chlodzi na zadanie gdy trzeba, suma sumarum-kupic jak najbardziej, ale nie kierowac sie tylko cena i nabyc taka ktora ma dodatkowe porty usb, ogolnie all in wonder jest tu najlepszymrozwiazaniem. Kupuj wiec a lapek codzien bedzie zdrowy.;)

vh

Nauczyciel

vh

Wysłany 24.11.2009, 07:49

Laptopa nie powinno sie używać/stawiać na takich powierzchniach jak łóżko, koc, kanapa, dywan itp. Powinien stać na czymś twardym i płaskim. I za taką podkładką się rozglądaj. Inwestowanie w jakieś bajeranckie podkładki z wiatrakami, hubami USB, kolorowymi diodami itp. to jakiś ciężki dowcip. Gdyby to było rzeczywiście potrzebne, taka podkładka byłaby sprzedawana w standardzie z laptopami, albo byłaby z nimi jakoś zintegrowana.

Poszukaj jakiejś odpowiedniej wymiarami i odpowiednio sztywnej „dechy” pod Twego laptopa. Może to być nawet taca śniadaniowa albo stolnica ze sklepu z artykułami agd. Może to być też książka w twardej oprawie. Może masz taką.

Buzzthe...

Nowicjusz

Buzzthesut

Wysłany 24.11.2009, 23:53

Nie uzywam zadnej bajeranckiej podkladki, zwykly aluminiowy vakoss z 3 coolerami za 30 zl z selgrosa,a to i tak taniej niz gdzie indziej, podkladka sprawdza sie dobrze,lapek pracuje znacznie ciszej choc od zawsze pracowal bardzo cicho co jest zaleta tej firmy, kladlem go na kolana, na twarde segregatory w lozku i raz mi sie stopil grzbiet tegoz, temperatura jest wiec znaczna pod spodem laptopa, uzywanie juz samej podkladki izoluje goracy spod od reszty oraz zapewnia, co juz mowilem ,lepsza rotacje powietrza odprowadzanego na zew., podkladka jest aluminiowa, wiec dziala jak wielki radiator, lekko pochylona daje ulge nadgarstkom, jesli bawisz sie lapkiem wszedzie niz biurko a i tam jest zalecana, bo uzywam, to tylko tak, dodac porty usb, ktore jak mowie sa pod dupa:cheesy:, zwalnia nas od uzywania replikatorow, ktore placza sie z bokow lapka lub z tylu, mam po prostu wszystko pod reka troche nizej niz profil laptopa i to chyba wsio,choc dla gadzeciazy sa podkladki z czytnikami flash,podswietlane itd, krotko mowiac same plusy, a argument ze gdyby to bylo potrzebne to producent by takie cosdodawal,ale to sa dodatkowe koszta, tym bardziej ze lapki wczesniej nie byly tak szybkie jak desktopy (cieplo), teraz jest inaczej stad takie a nie inne rozwiazania dorazne, uzywam juz poltora roku notebooka i szkoda ze wczesniej nie bylemswadom istnienia takich pozytecznych peryferii, producenci tez sie ucza i sledza rynek lapkow, stad takie a nie inne rozwiazania okresowo sie pojawiajace, ktore z zalozenia maja nam ulatwiac zycie i im tez;)

bonaven...

Nowicjusz

bonaventura

Wysłany 25.11.2009, 19:17

Nawet nie wiedziałam, ze takie podkładki istnieją. W sumie mój laptop też się grzeje jak za długo stoi w jednym miejscu i nie przestawiam go, ale to chyba normalne. Czasem fakt że przygrzewa w kolana, ale to do wytrzymania jest. Skoro jednak mówicie, że te całe podkładki działąją, to też sobię zakupię takie coś, szczególnie, ze to nie taki drogi interes. Ile to człowiek się przypadkiem na forum dowie :p

Arwen

Nowicjusz

Arwen

Wysłany 17.02.2010, 10:22

Oj dowie się sporo:) No są takie podkładki chłodzące, ostatnio taka sobie zamówiłam, zapłaciłam niedużo, bo akurat trafiłam na tracera - może marka nie najlepsza, ale za tą cenę spoko. Widzę od razu różnicę, laptop już się nie grzeje.

jacenty

Profesor

jacenty

Wysłany 17.02.2010, 14:19

odnośnie podkładek chłodzących, warto przejrzeć ten drobny teścik: Test chłodzeń laptopów [chlodzenie.net]

wenus

Nowicjusz

wenus

Wysłany 11.05.2010, 09:21

No tak podkładka bardzo ważna rzecz. Bo np moja współlokatorka miała ciągle problem ze swoim kompem. Ciągle się jej komp wyłączał no i w tej sytuacji bardzo by się jej przydała podkładka pod laptopa.
Moim zdaniem takie podkładki są bardzo dobre nie tylko ze względu na kompa ale też na nas jak trzymamy lapka na kolanach. Widziałam gdzieś ta podkładkę tracer'a, o której była mowa wcześniej i nawet czytałam o niej artykuł i wydaje mi się, że to jest bardzo dobra rzecz dla każdego;)

MaxiMed...

Nowicjusz

MaxiMedia

Wysłany 19.05.2010, 15:46

Ja takze bardzo dużo pracuje i szczerze mówiąc do tej pory nie mam żadnej podkładki pod laptopa. Ale planuję zaiwestowac w coś dobrego,możliwe ze nawet tą z Tracera.

bornek

Nowicjusz

bornek

Wysłany 25.05.2010, 01:40

mam taką podkładkę tracera i nie jest ona zbytnio skomplikowane w użyciu podłączam ją pod USB i kładę na niej laptopa wszystko co muszę zrobić używam jej nawet siedząc przy biurku bo to w niczym nie przeszkadza ale głównie się przydaje na łóżku czy jak trzymam lapka na kolanach.

przemek...

Nowicjusz

przemek1990

Wysłany 23.05.2012, 12:05

trochę odświeżę ten temat…

testowałem różne podkładki z tego względu że mój laptop strasznie się przegrzewał, miałem ich chyba z 5. Ostatnio jednak kupiłem coś takiego http://chol-kom.pl/podstawki-i-stoliki- ... ea106.html [chol-kom.pl] i muszę przyznać że jest rewelacyjna! i do tego jej cena w porównaniu do jakości jest bardzo niska.

yanek10...

Nowicjusz

yanek100

Wysłany 23.05.2012, 16:18

Mam podkładkę chłodzącą i to moim zdaniem jest sensowne rozwiązanie bo laptop się nie przegrzewa. Możesz wybrać coś tego typu http://www.elektronicznyswiat.pl/produk ... ge-v2.html [elektronicznyswiat.pl] albo ewentualnie jak nie ma się siana to coś zwykłego.

tluk

Uczeń

tluk

Wysłany 24.05.2012, 11:23

przemek1990
trochę odświeżę ten temat…

testowałem różne podkładki z tego względu że mój laptop strasznie się przegrzewał, miałem ich chyba z 5. Ostatnio jednak kupiłem coś takiego http://chol-kom.pl/podstawki-i-stoliki- ... ea106.html [chol-kom.pl] i muszę przyznać że jest rewelacyjna! i do tego jej cena w porównaniu do jakości jest bardzo niska.
Jak dla mnie ona wygląda raczej nieporęcznie a skoro ona “działała”, to zapewne sprawdziłaby się i Hiberna NC300 [cooling.pl] ;)

lieft

Nowicjusz

lieft

Wysłany 26.04.2013, 18:33

vh
Laptopa nie powinno sie używać/stawiać na takich powierzchniach jak łóżko, koc, kanapa, dywan itp. Powinien stać na czymś twardym i płaskim. I za taką podkładką się rozglądaj. Inwestowanie w jakieś bajeranckie podkładki z wiatrakami, hubami USB, kolorowymi diodami itp. to jakiś ciężki dowcip. Gdyby to było rzeczywiście potrzebne, taka podkładka byłaby sprzedawana w standardzie z laptopami, albo byłaby z nimi jakoś zintegrowana.

Poszukaj jakiejś odpowiedniej wymiarami i odpowiednio sztywnej „dechy” pod Twego laptopa. Może to być nawet taca śniadaniowa albo stolnica ze sklepu z artykułami agd. Może to być też książka w twardej oprawie. Może masz taką.

dokładnie, może być taca, to doskonały pomysł !!!!
sam kiedyś kupiłem podkładkę w ikei, dobre skośne ustawienie, ograniczenie z dołu, żeby lapek się nie zsuwał, można używać na leżąco, świetny kąt nachylenia. Może mają jeszcze, kupowałem z rok temu za jakieś 15 zł, bez żadnych wiatraków.

kapitan...

Nowicjusz

kapitannemo

Wysłany 08.05.2013, 09:25

Rzeczywiście podkładka pod laptopa to bardzo dobre rozwiązanie. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model zastanów się, czy nie lepiej kupić całego rozkładanego stolika - wyglądem i trochę funkcjonalnością przypomina te, które wykorzystuje się np. do jedzenia śniadań w łóżku.
sama najpierw kupiłam bambusową podkładkę chłodzącą, ale szybko okazało się, że dla kogoś kto większość czasu spędza z komputerem na kolanach to niezbyt wygodne rozwiązanie. Teraz mam więc i podkładkę i specjalny drewniany stolik .

acomp

Profesor

acomp

Wysłany 08.05.2013, 10:07

Każda podstawka z wentylatorami jest lepsza niż poduszka na kolanach.Jeśli będziesz używała tylko w domu to wybierz taką z dwoma wentylatorami i hubem na cztery wyjścia bo to się przydaje.Pozdrawiam

3dWydru...

Nowicjusz

3dWydruki_pl

Wysłany 09.05.2013, 17:13

Dwa wentylatory w zupełności tutaj wystarczą. Poza tym wiele zależy także od tego jaki budżet posiadamy na zakup podstawki,to ma kluczowe znaczenie. Druga sprawa- czyszczenie laptopa,grzeje się,ponieważ wentylator jest zakurzony.

www.3DWydruki.pl
CENEO Kup najtaniej
Taga Harmony TPS-600 + TSW-6150 Taga Harmony TPS-600 + TSW-6150
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A4 Tech EVO Numeric Pad T-5 A4 Tech EVO Numeric Pad T-5
Dostępny w 6 sklepach
TOSHIBA SATELLITE L50-A-1D9 (PSKK6E-04805TPL) TOSHIBA SATELLITE L50-A-1D9 (PSKK6E-04805TPL)
Dostępny w 1 sklepach
Intenso PhotoAlbum 17,78cm Intenso PhotoAlbum 17,78cm
Dostępny w 1 sklepach
LG 37LE5300 LG 37LE5300
Dostępny w 2 sklepach
Video
nowe filmy