Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Karty graficzne i wideo Zamiennik dla GF 6600 GT - niestabilne FPS'y w CS'ie

Zamiennik dla GF 6600 GT - niestabilne FPS'y w CS'ie

Autor Wiadomość

Damnian...

Nowicjusz

Damnian89

Wysłany 08.04.2010, 17:54

Tytuł postu: Zamiennik dla GF 6600 GT - niestabilne FPS'y w CS'ie

Witam, mam problem z karta graficzna. Jakis czas temu moj stary GF 6600 GT splonal :P w poszukiwaniu zamiennika tej karty doradzono mi kupno Radka 3650 HD wiec ja nabylem i tu zaczely sie schody. Komputer jest mi potrzebny praktycznie do internetu i do gry w Counter Strike i gdzie na GF mialem rowna 100-ke Fps-u tak na tej karcie nie moge jej utrzymac co mnie bardzo irytuje. Powiedzcie mi czy problem tkwi w tym ze reszta sprzetu ogranicza karte czy poprostu ona juz tak ma i ja wymienic na cos innego. O sprzecie:

AMD Athlon 3200+ tak. 2.48 GHz, 1.25 GB ram, Mobo Asus K8U-X, ATI Radeon 3650 HD (agp) zasilacz Feel-300ATX (z tego co sie orientuje jest do wymiany :D)

Zmieniłem tytuł. A na przyszłość. Staraj się nadawać tytuły opisujące problem a nie po prostu prostu problem.
Pozdrawiam Murtag_M

jacenty

Profesor

jacenty

Wysłany 08.04.2010, 18:04

Tytuł postu: RE: Problem

ten radek jest wydajniejszy od GF 6600GT, a procesor jest do niej wystarczający. jeśli już coś ogranicza, to mała ilość pamięci ram, domyślam się, że XP jest na tym komputerze postawiony. musisz się zabawić sterownikami, dopasować sobie takie, które będą bezproblemowo pracowały w grach. być może postawienie systemu na nowo lub wyczyszczenie pozostałości po poprzedniej karcie graficznej. tego nikt do końca nie wie, ale równie dobrze ten radek może być po prostu marudny.

Thunder...

Nowicjusz

Thunderdome

Wysłany 08.04.2010, 18:08

Tytuł postu: RE: Problem

Powiem Ci szczerzę że nie mam pojęcia co zrobiłeś albo co się zepsuło że 6600GT się spalił !? Na moje oko to przy sprawnym sprzęcie “trzeba to umieć zrobić” :O Może nie otwierałeś kompa przez “6 lat” i zarósł kurzem…
Jeśli chodzi o zamiennika na tą serię to Radeon X700 Pro był do niej porównywany… Choć 6600GT kładła ją na plecy…
Polecam jej młodszą koleżankę z serii 6, mianowicie 6800 Ultra…
GF6800Ultra [nvidia.pl]
Na CS starczy i to w zupełności…

Damnian...

Nowicjusz

Damnian89

Wysłany 08.04.2010, 19:27

Tytuł postu: RE: Zamiennik dla GF 6600 GT - niestabilne FPS'y w CS'ie

Spalila sie bo duzo wczesniej wentylator na karcie wypadl sobie o tak poprostu i karta chodzila na chlodzeniu mojej wlasnej konstrukcji :P wiec nic dziwnego ze w koncu nastapil jej koniec. Jest system XP tak jak myslisz :D byl stawiany na nowo ze 2 razy bo jest problem ze sterownikami do tej karty. Od kiedy wyszlo PCI-Expres ATI przestalo produkowac stery na AGP. Niby sa tam jakies Hotfixy na ktorych teraz dziala ale nie ma zbyt duzego wyboru. Wiec widze ze chyba jednak wymiana karty rozwiaze problem :D

Thunder...

Nowicjusz

Thunderdome

Wysłany 08.04.2010, 20:38

To jakiej firmy miałeś tą kartę ?
“ARO”, “TiP” ??:grin::grin: :D

Widzę parę opcji dla twojego problemu…
wyjście nr. 1 Jeżeli karta ta (mowa o tej co się zepsuła) zaspokajała twoje wymogi co do CS to kup po prostu tą samą tylko że tym razem kup z jakiejś renomowanej firmy… Albo jak Ci się zepsuje, oddaj do serwisu :cheesy:]
wyjście nr. 2 Kup coś lepszego, tak jak wcześniej już wspominałem 6800 wystarczy na twój komputer… :D
wyjście nr. 3 poczekaj, uzbieraj kasę i wymień całego kompa ;)

kruper1...

Doradca

kruper11

Wysłany 08.04.2010, 21:17

bez urazy ale temat co najwyżej dziwny.. piszesz że masz problem bo masz za małą wydajność?? wg mnie zakup tego radeona był nienajlepszy…to jest już kiepska karta i nie ma się co dziwić… zdecydowanie lepsze osiągi byś miał na 9600GT który jest obecnie tani jak barszcz… wg mnie sprzedaj za psie pieniądze tego Radka i dozbieraj po prostu na coś troszkę lepszego…

np…
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _Cell.html [komputronik.pl]

lub
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... ition.html [komputronik.pl]

i bądź wierny marce… karty obu potentatów zawsze faworyzują sobie jakąś grę bardziej i działają wydajniej a z innymi mniej… co dziwne CSS na silniku Source który zawsze dobrze działał na Radeonach…

Thunder...

Nowicjusz

Thunderdome

Wysłany 08.04.2010, 23:20

Więc tak…
Co do sprzętu…
Twój sprzęt jest naprawdę wystarczający dla Counter-Strike: Source…
Gra ta pomimo wielkich różnic graficznych miedzy 1.6 nie jest wiele wymagająca, choć na pierwszy rzut oka grafika tej gry wygląda na zaawansowaną… Nie czarujmy się ta gra powstała w 2004 roku…:\

Co do twojej karty graficznej… Potencjalnie ten model który posiadasz jest mocniejszy od twojej dawnej 6600GT… Więc tak naprawdę nie wiem w czym tkwi problem, bo na pewno nie w karcie graficznej

Nie wiem co to masz za płytę główną, może jest na niej zintegrowana karta graficzna, a ty nie wyłączyłeś jej w biosie i jedzie cały czas na niej, a Radka nie czyta… :O Sprawdz…
Chociaż masz pewno wejście AGP, a w tym przypadku zmiana nastąpiłaby automatycznie, o ile dobrze pamiętam….

Damnian...

Nowicjusz

Damnian89

Wysłany 09.04.2010, 17:04

Kruper.. Gdyby 9600 GT bylo na AGP to juz bym ja dawno mial :D ale nie ma niestety i tu jest problem. Nie chce zmieniac calego kompa ani nawet powoly rzeczy ktore w nim sa bo to mi sie nie oplaca do jednej gry.

Thunderdome.. Plyta glowna jest w opisie sprzetu powyzej tzn. Asus K8U-X i nie ma zintegrowanej grafiki :D

Chodzi mi tylko o to czy problem jest w sprzecie czy moze to ja gdzies popelniam blad, zebym na darmo nie wymienial wszystkiego w kolko :D a czy 7600 GT sie nada zamiast tego radka?

Thunder...

Nowicjusz

Thunderdome

Wysłany 09.04.2010, 18:11

Sprzęt na Counter-Strike: Source jest jak najbardziej w 100% ok!
Problem musi tkwić gdzieś indziej…
Nie opłaca Ci się zmieniać tego Radka… tym bardziej że jest to nawet wydajna karta, lepsza niż twoja poprzedniczka…

Moja rada…

Rozkręć kompa, posprawdzaj wszystko(styki i takie tam dupsliki, może np. ram Ci się źle trzyma…Ja wiem że trochę głupio brzmi ale różne przypadki chodzą po ludziach… ), “posprzątaj w środeczku dokładnie”+formatowanie (wszystkich dysków, nie tylko “C” )+nowe sterowniki… i odpal CS i sprawdź jak będzie chodził…
Może zająć Ci to trochę czasu, ale… może natrafisz podrodze na jakiś niespodziewany problem.

Rozwiązanie te może się wydawać trochę “egzotyczne” ale takie jest moje zdanie… Myślę że nic Cie to nie kosztuje…

Damnian...

Nowicjusz

Damnian89

Wysłany 10.04.2010, 18:06

Nic nie pomaga.. A czeasem plyta gowna nie ogranicza karty grraficznej? Bo w biosie mam do 256mb a ta ma 512.

Thunder...

Nowicjusz

Thunderdome

Wysłany 11.04.2010, 00:22

Nie sądzę, nawet jeśli gdyby tak było…
To Twój GeForce 6600GT miał 128mb DDR3 i CS:S chodzi bez zarzutu…

blazejn...

Nauczyciel

blazejnowak1

Wysłany 12.04.2010, 23:19

Według mnie spróbuj zrobić upgrade biosu płyty do najnowszej jaką obsługuje i możliwe że problemy miną sam mam tego Radka tylko że na PCI-E i miałem problem z samymi sterami na cd bo były przekłamania w kolorach i winne były stare stery do grafiki po pobraniu ze strony ati było już oki. Także polecam najpierw upgrade biosu następnie wszystkich sterowników całego sprzętu w kompie pozdrawiam i daj znać co i jak.

Damnian...

Nowicjusz

Damnian89

Wysłany 18.06.2010, 19:22

A powiedzcie mi jedna rzecz.. Czy to moze sie dziac od tego zasilacza?? Bo z tego co czytalem to zalecaja do tej karty 450W. Jak narazie nic nie pomaga, nawet jakies Omega drivers jeszcze znalazlem i nic..
CENEO Kup najtaniej
Samsung PX2370 Samsung PX2370
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A4 Tech BT-630 A4 Tech BT-630
Dostępny w 1 sklepach
Garmin nüMaps Lifetime Update CN EU Garmin nüMaps Lifetime Update CN EU
Dostępny w 22 sklepach
Canyon CNR-CP2G1 Canyon CNR-CP2G1
Dostępny w 4 sklepach