Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Sieci komputerowe Test ruterów Wi-Fi N

Test ruterów Wi-Fi N

Autor Wiadomość

homer21

Nowicjusz

homer21

Wysłany 18.04.2010, 02:25

Tytuł postu: Test ruterów Wi-Fi N

Witam.
Wypatrzyłem dość dobrze wyposażony ruter Tp-Link TL-WR1043ND i szukałem jakiegoś niezależnego testu ruterów I tu wielkie zaskoczenie - na stronie renomowanego CHIP-online, wśród 68 ruterów różnych, nieraz mało znanych firm, nie znalazłem nie tylko tego nieszczęsnego TL-WR1043ND, ale nawet żadnego rutera f-my Tp-Link! W związku z tym rodzi się pytanie czy ta firma ma tak kiepskie produkty? Może ktoś mi pomoże i doradzi, bo ceny ruterów Tp-Link są dość atrakcyjne - a tu taki afront. Czy może nie opłaca się inwestować w ten sprzęt? Albo ta firma została celowo, z nieznanych mi powodów, pominięta?:O

vh

Nauczyciel

vh

Wysłany 18.04.2010, 16:30

Tytuł postu: RE: Test ruterów Wi-Fi N

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_ ... l-we1043nd [twojepc.pl]

Pewnie widziałeś ten artykuł (średni, no ale zawsze to coś).

Co do “Chipa” - to jest kalka niemieckiego czasopisma/rynku.

Bomabi

Nowicjusz

Bomabi

Wysłany 29.04.2010, 19:16

Powiem szczerze że nie jestem przekonany do TP- linków miałem jeden model cały czas się wieszał i żeby mieć internet trzeba było go resetować, więc pozbyłem się go… Pewno nie jest to reguła ale routera z tej firmy już raczej nie kupie…

ANTONN

Nowicjusz

ANTONN

Wysłany 30.04.2010, 00:00

no tak, ja przeszedlem po paru szczeblach drabiny firm routerowych, od pentagramu (koszmar), przez tplink(przeplacilem w sklepie 50zl z wlasnej glupoty, potem zwieszki i padl), po d-linka. kazdy padl albo sie zwieszal albo przerywal, chyba mam pecha :). teraz mam netgeara, poki co jest ok, ale nie bede krzyczal, ze przyszlo zbawienie. z poczatku kazdy router dzialal ok, a potem psikus. mam nadzieje, ze w przypadku netgear'a tak nie bedzie.. tp linka conajwyzej moglbym przyjac na testy, zlotowki nie dam :P

pablo6

Student

pablo6

Wysłany 04.05.2010, 13:09

Akurat kupowałeś routery po kosztach, co widać w przypadku wymienionych firm…sam zawiodłem się na D-linku (DI-524 zwiechy nonstop), a Pentagrama boję się spróbować, bo miałem ich mp4, który 2 razy wylądował w serwisie, a 3 raz już nie chciało mi się go wysyłać-badziewie. Co do routerów to Netgear ma obecnie jeden z lepszych sprzętów, jaki masz model? W testach chipa widziałem, że też zajmują wysokie pozycje.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 04.05.2010, 15:43

WItaj/Witajcie!
Jeśli router , to w/g mnie tylko takiw którym można zmienić soft/firmware na np OpenWRT lub Tomato.
Po zmianie softu, dostajemy “zabawkę” z wieloma funkcjami , których nie ma oryginalnym oprogramowaniu (np kształtowanie ruchu-ale i wiele innych,nowych funkcji).
Radzę sprawdzić na stronkach projektu ,które firmy/modele/czipsety są wspierane.

Kłoni się

T.

PS. Uwag!U niektórych producentów zmiana softu to utrata gwaranci!!
T.

Bomabi

Nowicjusz

Bomabi

Wysłany 06.05.2010, 20:34

No fakt dzięki możliwości zmiany softu zyskujemy zabawkę ale większości użytkowników to nie interesuje, ponieważ nie znają się na tym:) Chcą tylko by router był stabilny, łatwy w obsłudze i nie “psuł” się ja np. kupiłem używany router wgr614, którego mi odradzali i po ponad roku bezproblemowego użytkowania muszę przyznać że to były dobrze zainwestowane pieniądze (choć brakuje mu trochę opensource-a)

vh

Nauczyciel

vh

Wysłany 06.05.2010, 23:10

Widzę, że na forach znowu pojawili się spamerzy od Netgeara.

pablo6

Student

pablo6

Wysłany 13.05.2010, 16:09

Ciekawe rzeczy piszesz, oskarżać możesz każdego, kto poleca dany sprzęt. Sam nic nie wnosisz do wątku, a czepiasz się, że ktoś opisuje swoje doświadczenia ze sprzętem. Chyba na tym polega forum, żeby dzielić się spostrzeżeniami i nie utopić kasy.

Bomabi

Nowicjusz

Bomabi

Wysłany 16.05.2010, 17:56

Taka prawda… Takie są funkcje docelowe forum więc nie ma sensu kogoś oskarżać.
CENEO Kup najtaniej
Asus VH242S Asus VH242S
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 32LS5600 LG 32LS5600
Dostępny w 1 sklepach
Candy CFO 151 E Candy CFO 151 E
Dostępny w 2 sklepach
Marumi Super Protect DHG 49mm Marumi Super Protect DHG 49mm
Dostępny w 3 sklepach
Panasonic Eneloop R03 AAA 800mAh BK-4MCCE/4T (box) Panasonic Eneloop R03 AAA 800mAh BK-4MCCE/4T (box)
Dostępny w 5 sklepach
Video
nowe filmy