Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Sieci komputerowe Test ruterów Wi-Fi N

Test ruterów Wi-Fi N

Autor Wiadomość

homer21

Nowicjusz

homer21

Wysłany 18.04.2010, 02:25

Tytuł postu: Test ruterów Wi-Fi N

Witam.
Wypatrzyłem dość dobrze wyposażony ruter Tp-Link TL-WR1043ND i szukałem jakiegoś niezależnego testu ruterów I tu wielkie zaskoczenie - na stronie renomowanego CHIP-online, wśród 68 ruterów różnych, nieraz mało znanych firm, nie znalazłem nie tylko tego nieszczęsnego TL-WR1043ND, ale nawet żadnego rutera f-my Tp-Link! W związku z tym rodzi się pytanie czy ta firma ma tak kiepskie produkty? Może ktoś mi pomoże i doradzi, bo ceny ruterów Tp-Link są dość atrakcyjne - a tu taki afront. Czy może nie opłaca się inwestować w ten sprzęt? Albo ta firma została celowo, z nieznanych mi powodów, pominięta?:O

vh

Nauczyciel

vh

Wysłany 18.04.2010, 16:30

Tytuł postu: RE: Test ruterów Wi-Fi N

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_ ... l-we1043nd [twojepc.pl]

Pewnie widziałeś ten artykuł (średni, no ale zawsze to coś).

Co do “Chipa” - to jest kalka niemieckiego czasopisma/rynku.

Bomabi

Nowicjusz

Bomabi

Wysłany 29.04.2010, 19:16

Powiem szczerze że nie jestem przekonany do TP- linków miałem jeden model cały czas się wieszał i żeby mieć internet trzeba było go resetować, więc pozbyłem się go… Pewno nie jest to reguła ale routera z tej firmy już raczej nie kupie…

ANTONN

Nowicjusz

ANTONN

Wysłany 30.04.2010, 00:00

no tak, ja przeszedlem po paru szczeblach drabiny firm routerowych, od pentagramu (koszmar), przez tplink(przeplacilem w sklepie 50zl z wlasnej glupoty, potem zwieszki i padl), po d-linka. kazdy padl albo sie zwieszal albo przerywal, chyba mam pecha :). teraz mam netgeara, poki co jest ok, ale nie bede krzyczal, ze przyszlo zbawienie. z poczatku kazdy router dzialal ok, a potem psikus. mam nadzieje, ze w przypadku netgear'a tak nie bedzie.. tp linka conajwyzej moglbym przyjac na testy, zlotowki nie dam :P

pablo6

Student

pablo6

Wysłany 04.05.2010, 13:09

Akurat kupowałeś routery po kosztach, co widać w przypadku wymienionych firm…sam zawiodłem się na D-linku (DI-524 zwiechy nonstop), a Pentagrama boję się spróbować, bo miałem ich mp4, który 2 razy wylądował w serwisie, a 3 raz już nie chciało mi się go wysyłać-badziewie. Co do routerów to Netgear ma obecnie jeden z lepszych sprzętów, jaki masz model? W testach chipa widziałem, że też zajmują wysokie pozycje.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 04.05.2010, 15:43

WItaj/Witajcie!
Jeśli router , to w/g mnie tylko takiw którym można zmienić soft/firmware na np OpenWRT lub Tomato.
Po zmianie softu, dostajemy “zabawkę” z wieloma funkcjami , których nie ma oryginalnym oprogramowaniu (np kształtowanie ruchu-ale i wiele innych,nowych funkcji).
Radzę sprawdzić na stronkach projektu ,które firmy/modele/czipsety są wspierane.

Kłoni się

T.

PS. Uwag!U niektórych producentów zmiana softu to utrata gwaranci!!
T.

Bomabi

Nowicjusz

Bomabi

Wysłany 06.05.2010, 20:34

No fakt dzięki możliwości zmiany softu zyskujemy zabawkę ale większości użytkowników to nie interesuje, ponieważ nie znają się na tym:) Chcą tylko by router był stabilny, łatwy w obsłudze i nie “psuł” się ja np. kupiłem używany router wgr614, którego mi odradzali i po ponad roku bezproblemowego użytkowania muszę przyznać że to były dobrze zainwestowane pieniądze (choć brakuje mu trochę opensource-a)

vh

Nauczyciel

vh

Wysłany 06.05.2010, 23:10

Widzę, że na forach znowu pojawili się spamerzy od Netgeara.

pablo6

Student

pablo6

Wysłany 13.05.2010, 16:09

Ciekawe rzeczy piszesz, oskarżać możesz każdego, kto poleca dany sprzęt. Sam nic nie wnosisz do wątku, a czepiasz się, że ktoś opisuje swoje doświadczenia ze sprzętem. Chyba na tym polega forum, żeby dzielić się spostrzeżeniami i nie utopić kasy.

Bomabi

Nowicjusz

Bomabi

Wysłany 16.05.2010, 17:56

Taka prawda… Takie są funkcje docelowe forum więc nie ma sensu kogoś oskarżać.
CENEO Kup najtaniej
Simba Auto Na Radio Cars Zygzak Mcqueen 203089501 Simba Auto Na Radio Cars Zygzak Mcqueen 203089501
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Xiaomi Camera Xiaoyi Yi Home (YHS113IRPL) Xiaomi Camera Xiaoyi Yi Home (YHS113IRPL)
Dostępny w 4 sklepach
Acer TM5760ZG (LX.V6F02.003) Acer TM5760ZG (LX.V6F02.003)
Dostępny w 1 sklepach
Nespresso Aeroccino 3 czarny Nespresso Aeroccino 3 czarny
Dostępny w 1 sklepach
Słownik motywów literackich Słownik motywów literackich
Dostępny w 28 sklepach
Video
nowe filmy