Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Płyty główne/procesory/pamięci Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Autor Wiadomość

Gniazdo...

Uczeń

Gniazdowy

Wysłany 21.05.2010, 15:15

Tytuł postu: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Komunikat jak w temacie po zaladowaniu Biosa. Probowalem startu z plytki z windowsem, przy probe instalacji systemu pokazuje komunikat braku dysku twardego. Przepialem do dysku sloty od CD romu problem pozostal.

Macie jakies pomysly jak sprawdzic co sie dzieje z kompem czy dyskiem? Spalil sie?

jacenty

Profesor

jacenty

Wysłany 21.05.2010, 18:00

Tytuł postu: RE: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

przechodzisz do biosu i sprawdzasz jak masz ustawione opcje dotyczące bootowania (First boot device i Second boot device) wcześniej upewniasz się, czy dysk jest widoczny w biosie.

Gniazdo...

Uczeń

Gniazdowy

Wysłany 22.05.2010, 00:10

Tytuł postu: RE: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

W żadnej konficuracji slotów w Biosie dysku nie widać.

Co więcej mam ustawiony rozruch z dysku potem CD ROM i dyskietka. Jak tylko w czytniku jest jakakolwiek plytka to komp probuje z niej startowac. Wogole w zadnym wypadku nie widzi mi dysku

icebrea...

Nauczyciel

icebreaker_

Wysłany 22.05.2010, 07:04

Rozumiem, że dysk wcześniej działał na tej płycie głównej? Jeżeli tak, to przypomnij sobie, czy przed awarią nie ‘grzebałeś’ w sprzęcie, w BIOS-ie itp. Próbowałeś włożyć dysk do innego komputera - drugi PC w domu, lub u kolegi/koleżanki?

Gniazdo...

Uczeń

Gniazdowy

Wysłany 22.05.2010, 09:59

Dysk działał 2 lata bez najmniejszych problemów. Od złożenia komputera nic z nim nie robiłem po za czyszczeniem z kurzu. Żadnych zmian w BIOSie też nie robiłem. Komputer śmigał bez problemów jeszcze w środę w nocy, a w czwartek rano już nie ruszył.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 22.05.2010, 10:49

Witajcie!
Zatem krótkie resume.
Komp elektrycznie sprawny , nie startuje , dysku nie ma w BIOSie.
Chmm, wnioskując logicznie ->najprawdopodobniej “padł” dysk .
Bez dokładniejszych testów trudno ocenić stopień uszkodzenia.
By nie nudzić , z dużą ostrożnością przetestuj na swoim kompie ten soft
http://www.ubcd4win.com/ [ubcd4win.com]

lub jeśli jesteś Linux Friendly ten:
http://ubcd.sourceforge.net/ [ubcd.sourceforge.net]

Myślę ,że testy pomogą zlokalizować problem - a nawet go usunąć.

Kłoni się

T.

PS. Softu należy używać ( zwłaszcza opcji napraw) z b. dużą uważnością.

T.

BoLeK_S...

Nowicjusz

BoLeK_SeeKer

Wysłany 02.07.2010, 09:47

Post stary ale może się przyda. Należy puknąć w baterie (srebne kółeczko) albo wyjąc i włożyc za 5 min:)

karol09...

Nowicjusz

karol09557

Wysłany 28.02.2012, 20:44

A ja mam taki problem że jak mam Cd to mi działa wszystko a jak podłączam dvd to wyskakuje mi “Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key” pomocy!

dexterc...

Nowicjusz

dextercio

Wysłany 11.07.2012, 12:37

Mój problem jest podobny. Podczas rozruchu komputera wyświetla się ten komunikat. Dysk jest widoczny w Biosie, dysk sprawny, instalowałem system na tym dysku na innym komputerze, tam dysk ten działa sprawnie, dysk sata. Rozruch ustawiony z dysku. Proszę o pomoc, ponieważ wszystkie pomysły się wyczerpały.

Marys_1...

Nowicjusz

Marys_1984

Wysłany 17.05.2013, 19:08

Witam,mam bardzo dziwny problem. Mianowicie od kilku dni zaczął mi się wyświetlać blue scrin z sygnaturą 0x00000109 (0xA3A039D89CCFE5F9, 0xB3B7465EEF4E22A3, 0xFFFFF880009F5540,0x0000000000003). Przeskanowałem Dysk Samsung hd642jj HG Regeneration i wykrył mi bad sektory. dysk wysłużony więc postanowiłem kupić nowego WD wd10ezex-00rkka0. Położyłem na niego Windowa 7 (orginalny) , zainstalowałem stery ze strony producenta ale problem nie minoł. Mając podłączone 2 dyski na raz, chciałem sprawdzić czy problem będzie występował jak odpale system tylko z nowego, ku mojemu zaskoczeniu po włączeniu kompa ukazał się napis “reboot and select proper boot device or insert boot media in selec”. Dziwne to o tyle że w biosie botowanie jest ustawione poprawnie na nowy dysk z zainstalowanym systemem. Bios widzi dyski, jak mam podłączone dwa na raz to sie odpala, a osobno nie. Komputer działa tylko jak są oba podłączone (wszystkie “widzi”) i co 30 min sie restartuje (blue scrin). Proszę o jak najszybszą pomoc!

Mój sprzęt to AMD Phenom II x4 840, 8 GB Ram Kingston (2x4GB), Palit GeForce 9800 GT, Płyta ASUS M4A78LT-M, zasilacz 500W ModCom Feel III.

http://obrazki.elektroda.pl/2994467500_ ... 809692.jpg [obrazki.elektroda.pl]
http://obrazki.elektroda.pl/6107386900_ ... 809691.jpg [obrazki.elektroda.pl]
CENEO Kup najtaniej
GoodRAM SO-DIMM DDR3 4GB 1066MHz Non-ECC CL7 (GR1066S364L7/4G) GoodRAM SO-DIMM DDR3 4GB 1066MHz Non-ECC CL7 (GR1066S364L7/4G)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 29LN450B LG 29LN450B
Dostępny w 14 sklepach
ASUS VIVOBOOK S400 (S400CA-CA030H) ASUS VIVOBOOK S400 (S400CA-CA030H)
Dostępny w 3 sklepach
DELL Latitude E6320 (51334454) DELL Latitude E6320 (51334454)
Dostępny w 1 sklepach
Asus X54C-SX400V Asus X54C-SX400V
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy