Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Inne Jaka nawigacje GPS kupic?

Jaka nawigacje GPS kupic?

Autor Wiadomość

dyziek1...

Nauczyciel

dyziek1984

Wysłany 20.07.2010, 17:32

Tytuł postu: Jaka nawigacje GPS kupic?

Witam potrzebuje nawigacji na cała europe(a dokładniej szweje, węgary, Czechy i Słowacja) i sam nie wiem jaka wybrać:(..jak na razie znalazłem http://allegro.pl/item1137132891_nawiga ... wa_fv.html [allegro.pl]
ale czy autoMapa jest dobra?a może Tomtom lepszy tego sam nie wiem i dlatego proszę o pomoc

allosz

Nowicjusz

allosz

Wysłany 28.07.2010, 16:27

Tytuł postu: RE: Jaka nawigacje GPS kupic?

Całkiem dobry model wybrałeś. Z tego co wiem to ludzie są raczej z niego zadowoleni. Może jednak zmienisz opcję? Co powiesz o takiej nawigacji http://www.wasserman.pl/index.php?produ ... rod_id=737 [wasserman.pl] ? Ma wszystko czego potrzebujesz-automapa Europa:0 i jest w bardzo niskiej cenie.

bolesla...

Nowicjusz

boleslaw19

Wysłany 28.07.2010, 17:18

Zdecydowanie odradzam automapę polecam, tomtom. Korzystałem też z Garmina - średnio go oceniam. Automapę mam od kilku miesięcy. Złe doświadczenia głównie w Polsce. Za granicą było w miarę (Austria, Włochy, Czechy) ale były to proste tranzyty. W Polsce algorytm wyznaczania tras jest absurdalny. Trasa tz. szybka nie jest najszybsza, trasy tz. optymalne są kompromisem, czasem lepszym, czasem gorszym. Mieszkam w dużym mieście. Rzadkością jest, że automapa wyznacza trasę, która choćby zbliża sie do tz. szybkiej, którą ja znam (a nie jeżdże 150 po uliczkach osiedlowych). Nigdy nie zaproponowała rozwiązania szybszego niż te które sam stosuje, często pakuje w miejskie ulice, na których stoisz i stoisz. Często zmusza do jazdy drogami tak złej kategorii (poza miastem), że koniecznością jest wolna jazda. Zdarzało się, że wyznaczała trasę po drodze tz. zablokowanej - takiej którą sam program rozpoznawał jako zamkniętą! Testowałem program na ustawieniach standardowych, potem na różnych kombinacjach własnych i uzyskanych na forach. Wyznaczanie nowej trasy po zjechaniu z poprzednio zaplanowanej potrafi być zbyt wolne- przeoczysz następny skręt, który pozwoliłby pojechać sensownie, bo program wyznacza trasę. Funkcje smart routes i traffic live wyznaczanie tras pogarszają. Jedynym atutem jest dokładna mapa Polski. Interfejs programu nie dorasta TomTommowi do pięt. Zdarzały się zwisy, “wewnętrzne błędy”, które nie wiadomo co znaczą, nie wiadomo jak je usunąć, a uniemożliwiają całkowicie pracę programu. Dodam, że aktualizuje program, dane smart routes, na bieżąco, miałem uruchomioną usługę traffic live (bo wyłączyłem)- czyli wszystko by dane były najaktualniejsze. Uważam, ze TomTom jest najlepszy i pozbawiony w większym, lub mniejszym stopniu wad automapy. Jazda z TomTomem jest przyjemnością, bardzo łatwa jest obsługa, trasy w razie zjechania wyznacza bardzo szybko, wyznacza sensowne trasy.

dyziek1...

Nauczyciel

dyziek1984

Wysłany 30.07.2010, 10:51

opis bardzo ciekawy tez zastanawiałem sie nad tomtom, ale za długo nie pisaliście i wybrałem automacje i teraz żałuje;( mogliście wcześniej pisać. a teraz na dodatek mam problem z mapa co 2sek pokazuje sie meni :(i sam nie wiem co zrobić a to jest upier… znacie może przyczynę?ja na forum nie mogę znaleźć

dyziek1...

Nauczyciel

dyziek1984

Wysłany 31.07.2010, 09:25

Udało mi sie rozwiązać problem z “Twoim menu” w AutoMapie 6.5 :D:D i śmiga jak należy :)
CENEO Kup najtaniej
ONKYO DV-SP406 ONKYO DV-SP406
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Asus P55VA-XO016X Asus P55VA-XO016X
Dostępny w 17 sklepach
PLANET MC-1500R Obudowa na 15 konwerterów 19" PLANET MC-1500R Obudowa na 15 konwerterów 19"
Dostępny w 1 sklepach
TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 25 sklepach
Zelmer 13Z014 czerwony Zelmer 13Z014 czerwony
Dostępny w 19 sklepach
Video
nowe filmy