Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Sieci komputerowe WinXP nie widzi sieci wifi

WinXP nie widzi sieci wifi

Autor Wiadomość

Pawel_S

Nowicjusz

Pawel_S

Wysłany 18.01.2011, 21:14

Tytuł postu: WinXP nie widzi sieci wifi

Witam, mam problem…

Sytuacja wygląda następująco:
1) Laptop HP, z WiFi Broadcom (wszystko sprawne moduł wifi kupiłem nowy, ponieważ oryginalny Atherosa był “problematyczny” i od początku szwankował)
2) Zainstalowany Win XP SP3
3) AP TpLink utworzona sieć restrykcje po MACu
4) Drugi Lapek Asusa z Win 7 + Stacjonarka z Win XP SP3

I sprawa wygląda następująco… Hp z win xp sp3 nie widzi (nie pokazuje listy) sieci bezprzewodowych… chociaż wykrywa je - ba nawet czasami losowo z jakąś się połączy - tyle, że nawet wtedy lista sieci do wyboru jest pusta… reinstalowałem sterowniki, zmieniałem moduły wifi, żonglowałem ustawieniami AP, i karty WiFi w lapku - nic.. problem leży wyłącznie po stronie Windowsa… A dodam, że reinstalka nie wchodzi w gre - namęczyłem się ostatnio z downgrade'm z win7 do xp - płyta z kompilacją funkcjonującą przepadła, i niespecjalnie mam teraz czas i ochotę budować nową płytkę… szukam metody na “naprawienie” obecnego Windowsa, a nie na stawianie nowego systemu…

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc…

Dcomedy...

Nowicjusz

Dcomedy81

Wysłany 18.01.2011, 21:44

Tytuł postu: RE: WinXP nie widzi sieci wifi

Z reguły coś takiego się dzieje gdy zarowno windows jak i sterownik od sieciówki próbują zarządzać siecią. Spróbuj wyłączyć usługę windows zero setting.

Pawel_S

Nowicjusz

Pawel_S

Wysłany 18.01.2011, 22:38

Ok jeszcze raz, inaczej…

Mój problem polega na tym, że w menedżerze sieci bezprzewodowych tym standardowym z Windows XP SP3 nie pokazuje mi sieci do wyboru… primo: wszystkie potrzebne usługi działają, secundo: sterowniki i sprzęt działa, ba nawet czasami windows połączy się z moją siecią… a w polu wyboru sieci mam dalej pustkę, a co za tym idzie nie mogę ustawić która sieć jest preferowana (u mnie w bloku działa kilkanaście sieci i takie łączenie się na chybił trafił - za którymś restartem systemu wybierze moją sieć i się podłączy - delikatnie wkurza)…

Więc konkretnie problem jest z zarządzaniem sieciami bezprzewodowymi w windows xp - czy da się to jakoś naprawić bez reinstalki całego systemu… ?

Dcomedy...

Nowicjusz

Dcomedy81

Wysłany 18.01.2011, 23:02

Ogólnie chodzi o to, że przy instalacji drivera do nowej sieciówki, prawdopodobnie zainstalował się menadżer sieci Broadcom. Jeżeli ten menadżer będzie działał to standardowy windowsowy menager (windows zero setting) nie wyświetli żadnej sieci. Musi pracować albo jeden albo drugi.

Pawel_S

Nowicjusz

Pawel_S

Wysłany 19.01.2011, 20:26

Ehhh… zainstalowany jest sam sterownik, bez żadnych managerów sieci, tylko i wyłącznie sterownik, a manager jest używany standardowy windowsowy…

lukk13

Nowicjusz

lukk13

Wysłany 24.01.2011, 14:26

Sprawdziłeś kompatybilność HP (WiFi Broadcom) ←→ TpLink
Chodzi o standard wifi def.:Wiki [pl.wikipedia.org]
(te literki)

Pawel_S

Nowicjusz

Pawel_S

Wysłany 25.01.2011, 20:27

kolego… skoro czasami się łączy to chyba jest kompatybilny… problem polega na tym, że w menedżerze sieci z windows xp nie pokazuje mi wyboru sieci - tyle nic więcej - nie ważne karta wifi, antena, etc…

Pawel_S

Nowicjusz

Pawel_S

Wysłany 25.01.2011, 20:34

Ehhh w sumie co za tym idzie problem nie z siecią a z wingrozą - pasuje bardziej do innego działu…

Marcin_...

Nowicjusz

Marcin_Bis

Wysłany 10.03.2011, 17:20

Spotkałem się z podobnym problemem. Rozwiązałem to niestety połowicznie, ale działa. Polecam wyłączyć konfigurację zerowej sieci bezprzewodowej i dodać połączenie ręcznie, trzeba wpisać SSID oraz podać hasło i sposób szyfrowania o ile występuje. Mam nadzieję, że zadziała. Pozdrawiam
CENEO Kup najtaniej
Rowenta SF 4412 Liss Curl Rowenta SF 4412 Liss Curl
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PROLIMATECH Basic 81 PROLIMATECH Basic 81
Dostępny w 3 sklepach
Amica ZIM416 Amica ZIM416
Dostępny w 30 sklepach
JBL Cinema 500 JBL Cinema 500
Dostępny w 2 sklepach
Canon PU-200U (1607B002) Canon PU-200U (1607B002)
Dostępny w 3 sklepach
Video
nowe filmy