Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Sieci komputerowe Router z jak najlepszym zasięgiem

Router z jak najlepszym zasięgiem

Autor Wiadomość

stanley...

Nauczyciel

stanley5689

Wysłany 20.05.2011, 18:30

Tytuł postu: Router z jak najlepszym zasięgiem

Witam. Chciał bym zakupić nowy router z jak najlepszym zasięgiem. W związku z tym mam kilka pytań. Czy Router z trzema antenami różni się czymś od tego z dwoma czy z jedną? i który będzie miał najlepszy zasięg. Obecnie mam Netgear DGN1000 i nie ma on najlepszego zasięgu. W oko wpadł mi TP-Link TL-WR941ND. Co o nim myślicie?

Prototy...

Uczeń

Prototype

Wysłany 20.05.2011, 20:21

Tytuł postu: RE: Router z jak najlepszym zasięgiem

Liczba anten ma wpływ na szybkość transmisji. Standardom b/g wystarczy jedna antena (lub dwie w MIMO), draft n dwie, a pełny n - minimum trzy.

Jeśli zależy Ci na zasięgu to wybierz router z możliwością wymiany stockowych anten na takie o lepszym zysku energetycznym. Najlepiej jeśli oryginalne anteny są w routerze przykręcane na zewnątrz (np, Dlink DIR-655) a nie zabudowane jak np, w Linksysach. Łatwiej będzie Ci podmienić antenki, wystarczy sprawdzić jakie maja złącze (najczęściej jest to podane w specyfikacji)

Koszt takiego rozwiązania jest wyższy bo oprócz routera musisz też dokupić do niego dodatkowe anteny, no ale zależy jak duży zasięg chcesz mieć.

Ten TP Link, który wybrałeś to dobry model w przystępnej cenie. Ta sama firma oferuje też dobre anteny więc będzie Ci łatwiej w razie czego wymienić je na lepsze.

Eltrox

Nowicjusz

Eltrox

Wysłany 06.06.2011, 14:03

Zgadza się,poza tym często o solidności routera decyduje jego cena i możliwość Wi-Fi. te są droższe,ale za to bardziej przyszłościowe. U nas na eltrox.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz do połączeń bezprzewodowych.

Truskwa

Nowicjusz

Truskwa

Wysłany 10.06.2011, 12:10

My mamy całkiem niedrogiego pentagrama i ma świetny zasięg, więc myślę że jakiś pentagram ze średniej półki cenowej może być pod tym względem naprawdę świetny
CENEO Kup najtaniej
Bateria do aparatu cyfrowego FUJIFILM NP-45 Bateria do aparatu cyfrowego FUJIFILM NP-45
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Braun AS 720 Braun AS 720
Dostępny w 9 sklepach
Electrolux ENF2440AOW Electrolux ENF2440AOW
Dostępny w 8 sklepach
Umbra Album na zdjęcia Horizon biały (308480-660) Umbra Album na zdjęcia Horizon biały (308480-660)
Dostępny w 2 sklepach
WHIRLPOOL AWO/D 6531 WHIRLPOOL AWO/D 6531
Dostępny w 33 sklepach
Video
nowe filmy