Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Autor Wiadomość

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 13:34

Tytuł postu: Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Witam. Prawdopodobnie padłem ofiarą jakiegoś wirusa.Mam Windows Home Edition. Po uruchomieniu PC wyświetla się na ekranie obraz taki jak po klawisza F8 (przywracanie systemu). Chciałem uruchomić w trybie awaryjnym lecz nie mogę najechać klawiaturą strzałkami w górę, w dół na “uruchom w trybie awaryjnym” ponieważ nie działają. Po przejściu 30 sek. który jest odliczany na dole ekranu, komputer ponownie sam się uruchamia i następuje to samo.

Bardzo proszę o pomoc.

Staszek

Klawiatura podpięta jest pod USB

Virtuoz

Specjalista

Virtuoz

Wysłany 18.10.2011, 13:40

Tytuł postu: RE: Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Jak masz podpiętą klawiaturę? Przez USB czy PS/2?

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 13:47

Virtuoz
Jak masz podpiętą klawiaturę? Przez USB czy PS/2?

Przez USB

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 14:27

fresta19
Witam. Prawdopodobnie padłem ofiarą jakiegoś wirusa.Mam Windows Home Edition. Po uruchomieniu PC wyświetla się na ekranie obraz taki jak po klawisza F8 (przywracanie systemu). Chciałem uruchomić w trybie awaryjnym lecz nie mogę najechać klawiaturą strzałkami w górę, w dół na “uruchom w trybie awaryjnym” ponieważ nie działają. Po przejściu 30 sek. który jest odliczany na dole ekranu, komputer ponownie sam się uruchamia i następuje to samo.

Bardzo proszę o pomoc.

Staszek

Klawiatura podpięta jest pod USB

Chciałbym dodać, że prubowałem naprawić płytą Windos przez CD-ROM lecz mnie nie wyświetla danych z płyty. Mam cały czas taki sam obraz j/w na pulpicie.

Virtuoz

Specjalista

Virtuoz

Wysłany 18.10.2011, 14:52

To załatw sobie przejściówkę, lub klawiaturę na PS/2 i podłącz do płyty. Nie powinno być już problemu z wybraniem trybu awaryjnego.

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 15:55

Virtuoz
To załatw sobie przejściówkę, lub klawiaturę na PS/2 i podłącz do płyty. Nie powinno być już problemu z wybraniem trybu awaryjnego.

Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety nie zadziałało.
Dopatrujesz się niesprawności klawiatury. Ja to wykluczam. Byłem w Biosie, klawiatura “ze strzałkami” działa.

Virtuoz

Specjalista

Virtuoz

Wysłany 18.10.2011, 16:11

Nie, nie chodzi o niesprawność klawiatury.

Po prostu (szczególnie w starszych płytach), system nie ładował sterownika USB. Widziałem wiele przypadków, które wyglądały dokładnie jak Twój (sam miałem podobny problem) i skutecznym rozwiązaniem było właśnie przepięcie klawiatury z USB na PS/2.

Na razie skończyły mi się pomysły, jak coś mi wpadnie do głowy to jeszcze dam znać.

A i jeszcze jedno, masz XP 7 czy Vistę?

Wystartuj komputer z płyty instalacyjnej Windows jeśli chcesz dokonać naprawy właśnie przez płytę.

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 16:21

Virtuoz
Nie, nie chodzi o niesprawność klawiatury.

Po prostu (szczególnie w starszych płytach), system nie ładował sterownika USB. Widziałem wiele przypadków, które wyglądały dokładnie jak Twój (sam miałem podobny problem) i skutecznym rozwiązaniem było właśnie przepięcie klawiatury z USB na PS/2.

Na razie skończyły mi się pomysły, jak coś mi wpadnie do głowy to jeszcze dam znać.

A i jeszcze jedno, masz XP 7 czy Vistę?

Wystartuj komputer z płyty instalacyjnej Windows jeśli chcesz dokonać naprawy właśnie przez płytę.

Chyba, nie czytasz wszystkiego co ja piszę. Z płytą tez jest problem. Patrz mój post wyżej. Mam Windows Home Edition.

Virtuoz

Specjalista

Virtuoz

Wysłany 18.10.2011, 16:34

Oj chyba jest na odwrót.

Home edition to wersja systemu. Może być XP Home Edition, Vista Home Edition, 7 Home edition, rozumiesz?

Wystartowanie komputera z płyty polega na tym, że wsadzasz płytę do napędu, uruchamiasz ponownie komputer i podczas startu wybierasz rozruch z płyty.

W niektórych przypadkach trzeba wejść najpierw do BIOS'u, i ustawić kolejność bootowania tak aby komputer najpierw uruchamiał się z napędu DVD/CD czy co tam masz.

P.S.
Jeśli odpowiadasz na post który znajduje się na końcu tematu to nie cytuj. Robisz tylko bałagan a i tak wiadomo do czego się odnosisz.

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 18:02

Mam System Wndows XP Home Edition

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 18.10.2011, 18:06

Własnie tak myślę że coś przestawiło się w biosie. wejśc wiem jak. Tylko jak mam ewentualnie poczynić ustawienia. Czy mógłbyś wskazać co zrobić w nim, tylko żeby nie doprowadzić systemu do ruiny.

Virtuoz

Specjalista

Virtuoz

Wysłany 18.10.2011, 19:09

gdzieś w biosie musisz mieć obcję boot (albo coś podobnego) i w liście będziesz miał dysk hdd, napęd optyczny, stację dsykietek o ile masz itd. Sam musisz znaleźć bo w różnych płytach i biosach jest trochę inaczej. Nie powinno Ci to sprawić większego problemu.

A co do wirusa, to skanowałeś już jakimś antywirem system?

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 19.10.2011, 13:41

Szanowny kolego. Pytasz, czy skanowałem programem antywirusowym, nie. Ja nie mam żadnego dojścia do komputera. (Czytaj 1 post.PC) Uruchamia się na okrągło wyświetlając obraz uruchom w trybie … . Mi się zdaje, to są moje przepuszczenia, laika, że zadziałał chyba firewall w programie antywirusowym Nortona i nie dopuszcza do uruchomienia z żadnych trybów awaryjnych, żeby nie zainfekować PC-ta.
Przepraszam. My tu zgadujemy, ale widzę że trzeba zasięgnąć pomocy u eksperta, nie umniejszając Twojej wiedzy. Dzięki, za poświęcony mi czas.Ja z kolei mam bardzo niski stopień zawansowania i dlatego piszę na forum, żeby osoby znające się w tematyce PC pomogli mi.

Virtuoz

Specjalista

Virtuoz

Wysłany 19.10.2011, 14:25

Wiesz co, jeżeli tak do tego podchodzisz to idź od razu do serwisu, bo nikt Ci nie pomoże.

Masz problem, staram się pomóc, nie siedze przy Twoim komputerze więc muszę dostać od Ciebie jak najwięcej informacji. Skoro piszesz że to wirus to ja chcę wiedzieć dlaczego. Z tego co piszesz wynika, że nie masz pojęcia czy to wirus czy nie, bo równie dobrze mogłeś zainstalować lipny sterownik itd. Na proste pytanie o system operacyjny odpowiadasz Home Edition, to tak jakbyś na pytanie o markę samochodu odpowiedział czerwony.

W jednym z postów napisałeś, że po wsadzeniu płyty do napędu nic na pulpicie się nie dzieje. Wiesz co to pulpit w ogóle?

Jeśli liczysz że ktoś poda Ci przepis w stylu “wchodzisz do biosu, dwa razy naduszasz strzałka w lewo, raz w prawo, enter, strzałka w dół, enter, esc, y enter” i nagle komputer będzie działał normalnie to życze szczęścia. Prawie każda płyta ma inny bios, w którym wszystko jest różnie rozlokowane. U mnie jest sekcja boot i rozwija się “boot priority order”, rozwija się lista urządzeń z których można “wystartować komputer”.

U Ciebie będzie podobnie więc napisałem czego masz szukać żeby udało się odpalić kompa z płyty CD, co tak czy siak będziesz musiał zrobić, bo jakoś do systemu dostać się trzeba.

Jeśli chcesz sobie sam naprawić komputer, nawet pytając o coś na forum to musisz mieć podstawowe pojęcie o temacie, bo inaczej z nikim się nie dogadasz.

Myślisz że napiszesz, że nie możesz wybrać trybu awaryjnego w windows XP i nagle ktoś od razu poda Ci rozwiązanie problemu?, Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele więc każdy będzie pytał o to czy o tamto żeby nie strzelać na oślep. Tutaj nie ma magików i w wielu wypadkach pomoc polega na tym, że zbiera się informacje proponuje rozwiązania aż do skutku. Na tym polega pomoc przez forum.

Ale skoro nie chcesz pomocy ode mnie, nie ma sprawy to ostatni post. Może faktycznie ktoś sobie poradzi lepiej ode mnie, ale jakoś chętnych do niesienia pomocy nie widać.

Przepraszam, że zmarnowałem Ci czas.

fresta1...

Nowicjusz

fresta19

Wysłany 19.10.2011, 14:48

Obraziłeś się drogi Panie.Przepraszam. Ale przedstawiłem chyba w miarę rzeczywisty obraz zachowania się peceta.

djgrzel

Nowicjusz

djgrzel

Wysłany 08.11.2011, 00:12

Jeśli nie możesz wybrać sposobu wyboru uruchomienia OS-u to musi być to wina klawiatury (uszkodzona) lub ustawień w biosie “USB KEYBOARD SUPPORT” lub coś w tym stylu - w każdym biosie inaczej ;]

Najlepiej podmień klawiaturke :]

Jeśli to xp home to zrób scandiska uruchamiając z płyty instalacyjnej. Gdyby to nie pomogło to pozostaje przywrócenie poprzedniej wersji systemu (nie zawsze możliwe)

ruth

Student

ruth

Wysłany 11.11.2011, 10:46

Czy da się wejść do tzw. BIOS-u ?
CENEO Kup najtaniej
Planet (SGSW-24240) Planet (SGSW-24240)
Dostępny w 18 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gruszka/pędzelek 2w1 Gruszka/pędzelek 2w1
Dostępny w 2 sklepach
ASUS K55VD-SX620 ASUS K55VD-SX620
Dostępny w 1 sklepach
LENOVO S400T (59-394786) LENOVO S400T (59-394786)
Dostępny w 2 sklepach
Video
nowe filmy