Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Internet Dostęp do Internetu Szybkość łącza - jaka powinna być?

Szybkość łącza - jaka powinna być?

Autor Wiadomość

zeki

Specjalista

zeki

Wysłany 09.04.2006, 18:03

Tytuł postu: Szybkość łącza - jaka powinna być?

Mam takie pytanie: kiedyś Grzesiek zapodał sznutek do stronki mierzącej prędkość łącza. Jako, że zawsze wydawało mi się moje łącze za wolne w stosunku do tego co mam w umowie postanowiłem zmierzyć. Wynik 106 dla łącza 128 powtórzył się parę razy. Nawet bym przebolał ale znajomy raczył mnie poinformować, że powinno wskazywać dla mojego łącza ze 150 - 170 nawet!!! No żesz tego nie przeboleję bo choć mam świadomość, że transfer w umowie jest maksymalny to w porównaniu z analogiczną nerwostradą ja mam DNO!!! Szczególnie upload. Przy zasysaniu przeglądarka pokazuje 13,5KB/sek czyli mniej niż deklarowane. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest dokładnie cobym się przy kłótni nie wygłupił?

PS Jak idę opłacić fakturę i bąknę coś że kiepsko chodzi to przez następnych parę dni przeglądarka pokazuje 16 nawet 17KB/sek. Pomału wnerwia mnie ta zabawa w kotka i myszkę!

sebaci

Student

sebaci

Wysłany 09.04.2006, 18:57

Tytuł postu:

Masz łącze 128 Kb/sek i to daje 16 KB/sek i taki transfer powinieneś normalnie mieć. 106 Kb/sek dzielone przez 8 daje 13/25 KB/sek - i się zgadza. Wniosek - łacze masz ograniczone do 106 Kb zamiast do 128 Kb - idź to zgłoś i wyjaśnij sprawę niech Ci wałków nie robią

zeki

Specjalista

zeki

Wysłany 10.04.2006, 11:44

Tytuł postu:

To może tak: wiem, że max to niezbyt często będę miewał :~( ale analogiczna nerwostrada zapierd!@#$% jak opętana a u mnie cieniutko. W ostatnim czasie obstalowałem ludziskom 3 (128) więc wiem jak to powinno chodzić. Moje pytanie było takie: czy wspomniane stronki zaniżają wynik? Bo jeśli jest tak jak mówił wspomniany kumpel to mam łącze 80-85!!! Dodam, że temu znajomemu na nerwostradzie 512 pokazuje wynik prawie 700!!! Wcześniej miał 6mb(? tak taką szybką) to mu wskazywało 7.
Co do dostępu to serwer dostawcy jest niecały kilometr ode mnie. A może przyczyną jest sprzęt? (dostęp radiowy) Obstalowali mi w kompie Wirelees Lan pci adapter firmy Planet antena jest na dachu (max 5m kabla) a do nadajnika mam ze 300m max. Sygnał zazwyczaj jest na poziomie 83-85%. Zresztą sami obstalowali to powinni zagwarantować na tym odpowiednią szybkość! No i jak wspomniałem co im napomknę, że byle jak chodzi to na parę dni mam nawet ciut więcej niż max (w porywach nie cały czas) I dlatego tak się zżymam na to badziewie!

egoista

egoista

Wysłany 10.04.2006, 13:41

Tytuł postu:

a niewiem czy wiecie ale tp jak i zadna inna siec niegwarantuje caly czas maxymalnej predkosci lacza … :? wszystko zalezne od obciazenia sieci itp itd…

gunman

Nowicjusz

gunman

Wysłany 10.04.2006, 21:44

Tytuł postu:

sebaci
Masz łącze 128 Kb/sek i to daje 16 KB/sek i taki transfer powinieneś normalnie mieć. 106 Kb/sek dzielone przez 8 daje 13/25 KB/sek - i się zgadza. Wniosek - łacze masz ograniczone do 106 Kb zamiast do 128 Kb - idź to zgłoś i wyjaśnij sprawę niech Ci wałków nie robią

Chciałem tylko przypomnieć, że pomiary robione z tych fantastycznych stron www nijak mają się do rzeczywistości. Jeśli koniecznie chcemy przetestować transfery, proponuję skorzystać z jakiegoś serwera ftp - ściągnąć z niego i załadować na niego jakiś duży plik. To powinno dać jakieś bardziej miarodajne wyniki.

zeki

Specjalista

zeki

Wysłany 11.04.2006, 12:03

Tytuł postu:

gunman
Chciałem tylko przypomnieć, że pomiary robione z tych fantastycznych stron www nijak mają się do rzeczywistości. Jeśli koniecznie chcemy przetestować transfery, proponuję skorzystać z jakiegoś serwera ftp - ściągnąć z niego i załadować na niego jakiś duży plik. To powinno dać jakieś bardziej miarodajne wyniki.
Ha tyle to ja wiem i dlatego się pytam. Podsumowując moje łącze jest za anemiczne. Test na stronce swoją drogą ale ściągałem plik 700 MB i przez większość czasu ssał na poziomie 13,5 z lekkimi odchyleniami. Stronka tylko potwierdza niższą wydajność łącza. Co do słania pliku na serwer to nie robiłem tego ale widzę jak szybko gnają mi załączniki na gmaila :evil: więcej nie potrzebuję dowodów.
CENEO Kup najtaniej
HP ProBook 4340s (B0Y49EA) HP ProBook 4340s (B0Y49EA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Edge E530 (NZQAMPB) Lenovo Edge E530 (NZQAMPB)
Dostępny w 1 sklepach
emiter SzAFA 19 DzIELONA 1 2U 600X550X635 (EM/AH6512) emiter SzAFA 19 DzIELONA 1 2U 600X550X635 (EM/AH6512)
Dostępny w 2 sklepach
Hp Probook 450 G1 (E9Y37Ea) Hp Probook 450 G1 (E9Y37Ea)
Dostępny w 4 sklepach
Video
nowe filmy