Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Windows Zmiana rodzaju konta.

Zmiana rodzaju konta.

Autor Wiadomość

ruth

Student

ruth

Wysłany 21.07.2012, 11:33

Tytuł postu: Zmiana rodzaju konta.

Moje dziecko ma konto na Windows 7 64-bit Home Premium. Kiedyś, nie wiem kiedy, ponieważ Windows jest u nas uruchamiany, tak średnio, raz na kilka tygodni, głównie dla aktualizacji. Zmieniłam typ tego konta na “Administrator”. Teraz tego nie da się odwrócić. Niestety nie da się i już. Nie działa tradycyjne zarządzanie kontami w Panelu sterowania, nie działa również konsola “control userpasswords2” jak też nie działa uruchomione jako Administrator “net user Administrator /active:no”. Każde z działań chwali się, iż ukończyło proces poprawnie lecz faktycznie tego nie robi. Nie można przenieść do kosza katalogu tego użytkownika mimo przejęcia na własność przez aktualnie zalogowanego administratora. Dysk z poziomu innego Windows i Linuksa, po podmontowaniu, a więc najdokładniej jak to możliwe, został przeze mnie przeskanowany wszystkim co w Sieci jest dostępne.

Oczywiście z poziomu Linuksa jestem w stanie zrobić z tym Windowsem wszystko, lecz czy są w Windows jakieś narządki, którymi można uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt, tak poważne i zaawansowane działanie jak zmianę rodzaju konta ?

P.S. Konta oczywiście nie da się usunąć.

piotras...

Specjalista

piotrasta

Wysłany 21.07.2012, 12:21

Tytuł postu: RE: Zmiana rodzaju konta.

a z konta admina (nie konto dziecka może być twoje konto lub ukryty admin) poprzez panel sterowania ponieważ nie można zmienić swojego konta z admina na zwykłego usera. Możesz sprubować poprzez tryb awaryjny

ruth

Student

ruth

Wysłany 21.07.2012, 14:06

piotrasta
a z konta admina (nie konto dziecka może być twoje konto lub ukryty admin) poprzez panel sterowania ponieważ nie można zmienić swojego konta z admina na zwykłego usera. Możesz sprubować poprzez tryb awaryjny

To oczywista oczywistość, próbowałam również z trybu awaryjnego lecz jak się można było spodziewać, bibza.

Co ciekawe utworzenie nowego konta też nie wychodzi. Owszem powstanie ale profilu Windows już nie potrafi utworzyć ponieważ “ Logowanie usługi Usługa profilów użytkownika nie powiodło się. Nie można załadować profilu użytkownika”.

piotras...

Specjalista

piotrasta

Wysłany 21.07.2012, 22:04

wsuń płytę windowsa i naprawa systemu może pomoże coś się mogło zepsuć

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 07.08.2012, 22:43

Witajcie!
To dosy dziwne zachowanie systemu Win7 - az sprawdze w pracy - jesli sie jeszcze jakas 7 ostala bez downgrade-u.
Na poczatek przypomnienie
——————————–
Note
Windows requires at least one administrator account on a computer. If you have only one account on your computer, you can't change it to a standard account.
—————

A reszta jest tutaj - ale pewnie tak robilas
http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... count-type [windows.microsoft.com]

Jesli to nie problem z OS-em , to moze dolozyc jeszcze jednego usera ,dac mu uprawnienia roota/Admina i przetestowc zmiane uprawnien konta pociechy.

Kloni sie

T.

ruth

Student

ruth

Wysłany 12.08.2012, 17:35

trurl
Witajcie!
Note
Windows requires at least one administrator account on a computer. If you have only one account on your computer, you can't change it to a standard account.
[...]
Jesli to nie problem z OS-em , to moze dolozyc jeszcze jednego usera ,dac mu uprawnienia roota/Admina i przetestowc zmiane uprawnien konta pociechy.

Kloni sie

T.
To co jest napisane angielszczyzną jest chyba jakąś nowością, gdyż samej udało mi się zmienić jedyne konto na nieadministracyjne. Może ta niemożność pojawiła się po jakiejś poprawce. Kiedyś na 100% było to możliwe w Windows 7.

Co do ilości kont i uprawnień to walczyłam chyba kilka dni, po pół godziny, jak mi coś przyszło do głowy i próbowałam zrobić zupełnie nowe konto dla dziecka, lecz niestety, ani istniejącego nie dało się usunąć, ani nowego utworzyć. No takie rzeczy to tylko w … . Skończyło się zwyczajowym, jedynym, zawsze skutecznym rozwiązaniem. Generalnie problemu już nie ma. Jak dziecko przyjedzie z wakacji to poinstalujemy, jak będzie chciało, te gierki na nowo i Windows będzie mógł spełniać swą rolę.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 13.08.2012, 16:11

Witajcie!
To jest właśnie ta….. innowacyjność od MS.
Jeśli coś da się poprawić ( czytaj zepsuć) , to oni to zrobią.

Kłoni się

T.

PS.Właśnie toczę nierówną walkę z “Exchange-em” jako kontrolerem domeny. Szefostwo chciało - to mają,a że działa jak działa(czasami coś działa/czasami coś nie działa, ot tak stochastycznie , no cóż trudno).
T.

CENEO Kup najtaniej
Mastercook MB-8EKPRX Mastercook MB-8EKPRX
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Candy CO 1072 D1 Candy CO 1072 D1
Dostępny w 1 sklepach
Kiano CORE 9.7quad Kiano CORE 9.7quad
Dostępny w 10 sklepach
MikroTik RB2011L 5xLAN (RB2011L-IN) MikroTik RB2011L 5xLAN (RB2011L-IN)
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy