Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Drukarki i skanery którą z drukarek kupić? hp, brother czy samsung?

którą z drukarek kupić? hp, brother czy samsung?

Autor Wiadomość

kudlaty...

Nowicjusz

kudlatymis

Wysłany 02.12.2012, 17:09

Tytuł postu: którą z drukarek kupić? hp, brother czy samsung?

Witam. Mam wybrać sobie pod choinkę w prezencie drukarkę laserową. Budżet to około 350-400zł.

Wybrałem trzy modele, tylko nie wiem który jest lepszy i tańszy w eksploatacji, wiem tylko że w Brother jest dodatkowo jakiś bęben do wymiany ale nie znam szczegółów.

1. http://allegro.pl/szybka-drukarka-laser ... 86797.html [allegro.pl]
( http://allegro.pl/drukarka-laserowa-hp- ... 49671.html [allegro.pl] )

2. http://allegro.pl/drukarka-laserowa-bro ... 01209.html [allegro.pl]

3. http://allegro.pl/drukarka-samsung-ml-2 ... 66059.html [allegro.pl]

sklep jest konkretny, ponieważ jest w moim mieście, ale ceny w innych sklepach wiele się nie różnią.

Drugie pytanie, mam router (podłączony do kompa stacjonarnego), więc z laptopa bezprzewodowo będę drukował, ale co trzeba mieć żeby drukować tak samo z komputera stacjonarnego?

Z góry dzięki za pomoc ;)

acomp

Ekspert

acomp

Wysłany 02.12.2012, 21:07

Tytuł postu: RE: którą z drukarek kupić? hp, brother czy samsung?

Polecam Brother HL-2135W.Dobra oszczędna drukarka.

kudlaty...

Nowicjusz

kudlatymis

Wysłany 02.12.2012, 21:21

a jak jest z tonerami zamiennikami do niej(cena)? i o co chodzi z tym bębnem?

DeathPr...

Specjalista

DeathProof

Wysłany 05.12.2012, 23:53

zamienniki do Brotherów są najtańsze, a jeśli decydujesz sie na cos od tego producenta to sprawdź tylko dostepność zamienników

gyongy

Uczeń

gyongy

Wysłany 26.12.2012, 17:49

jakoś nie mam dobrych przejść z hp więc nie mogę polecić, teraz mam brothera wielofunkcyjne i jak na razie nie mam mu nic do zarzucenia ;), dobrze działa i zamienniki tanie

acomp

Ekspert

acomp

Wysłany 26.12.2012, 23:27

Polecam Brothera.Tani w eksploatacji.

mirosla...

Nowicjusz

miroslawkras

Wysłany 27.12.2012, 17:43

tez brothera polecam , bo załapałem się na świąteczną ofertę (na inksystem.pl) i kupiłem go.. w sumie, posiadam go tylko przez półmiesiąca, ale wydrukowałem już dużo , w tym około 100 stron na uczelnię. Samsunga nie polecam, jakoś marki nie lubie… wszystko ta firma robi od lodówek do telewizorów.. ja miałem odtwarzacz i mp3, wstrzymam się od komętarza :grin: hp - droższy w obsłudze i mniej wydajny.

DeathPr...

Specjalista

DeathProof

Wysłany 27.12.2012, 20:14

przy zamiennikach lepiej kupować przez intenet, ale w przypadku samej drukarki lepiej sprawdzić jak w danych sklepach wygląda reklamacji czy trzeba płacić za przesłanie sprzętu, czy np przysysłają do nas kuriera i najważniejszze ile trwa cały proces

gsm.wro...

Nowicjusz

gsm.wroclaw.pl

Wysłany 05.01.2013, 14:55

Proponuję Hp ze względu na koszt eksploatacji.
Brother ma osobno bęben, a osobno toner - wiecznie będziesz coś wymieniał. Samsung - po prostu droga sprawa.

Noweton...

Nowicjusz

Nowetonery_com_pl

Wysłany 16.01.2013, 11:05

Wymiany w modelach Samsunga oraz Canona są dosyć kosztowne,to fakt. Proponowałbym któryś z modeli Brothera jak chociażby HL-2135W, lub Hp gdzie takze masz dostęp do tanich zamienników.

www.Nowetonery.com.pl

DeathPr...

Specjalista

DeathProof

Wysłany 23.01.2013, 18:02

do Brotherów są najtańsze zamienniki i raczej nie ma problemu z ich dostępnością, w przypadku HP zapłacimy wiecej i lepiej wcześniej sprawdzić wybrany model, ale ich drukarki sprawiają mniej problemów niż Brothery

gyongy

Uczeń

gyongy

Wysłany 25.01.2013, 10:40

myślę, że do hp będzie coraz mniejsza dostępność zamienników, z tego co czytałam to sądzą się producentami zamienników o prawa patentowe. Trochę głupio robią bo ludzie przy zakupie nastawiają się na to czy można kupić zamienniki czy nie no ale cóż…

yanek10...

Nowicjusz

yanek100

Wysłany 27.01.2013, 15:33

Dla mnie też HP, ceny są korzystne. Zresztą zawsze można na wszelki wypadek sprawdzić gdzie jest najtaniej np. porównać na notanio.pl. Szkoda wywalać więcej kasy niż jest to potrzebne.

DeathPr...

Specjalista

DeathProof

Wysłany 28.01.2013, 22:21

gyongy
myślę, że do hp będzie coraz mniejsza dostępność zamienników, z tego co czytałam to sądzą się producentami zamienników o prawa patentowe. Trochę głupio robią bo ludzie przy zakupie nastawiają się na to czy można kupić zamienniki czy nie no ale cóż…

w odpowiedzi na ich działania producenci zamienników zaczną produkować wiecej aplikatorów - jako alternatywa dla tuszy HP

ada_ada

Nowicjusz

ada_ada

Wysłany 17.05.2013, 12:34

Brother DCP-J515W lub j315W
Zdecydowanie polecam, jak najbardziej OK. Mam ją od roku, drukarka bezawaryjna, ogólna jakość druku jak dla mnie znakomita. Dodatkowo tusze - zamienniki w bardzo niskiej cenie np zestaw XXL Brother LC985 j125 z Magiccolor na allegro cena 15 zł za komplet. lub też na stronie centrumpodczerwieni.pl

Pozdrawiam i polecam!

DeathPr...

Specjalista

DeathProof

Wysłany 18.05.2013, 11:38

większość osób woli korzystać ze sprawdzonych zamienników a nie czegoś niewiadomego pochodzenia

bartek_...

Nowicjusz

bartek_tsw

Wysłany 02.04.2014, 19:25

Treść została usunięta ze względu na naruszenie zasad serwisu.

Kiciusi...

Uczeń

Kiciusia

Wysłany 26.05.2014, 15:05

ja mam drukarkę brothera i taką właśnie bym kupiła gdybym musiała kupić raz jeszcze drukarkę, swój wybór uzasadniam tym, że przy drukarkach brothera bez problemu dostaniesz zamienniki, a to ważne jeśli bierzesz pod uwagę koszty eksploatacji durkarki przy oryginałach naprawdę sporo wydajesz na zakup tuszy.

DeathPr...

Specjalista

DeathProof

Wysłany 30.05.2014, 16:58

ich tusze nie maja zabezpieczeń dlatego nie ma problemu z zamiennikami, a dodatkowo zamienniki np. od Active Jet czy Asarto jakościowo wypadają znaczniej lepiej niż oryginały

chemik

Uczeń

chemik

Wysłany 03.06.2014, 22:18

Ja tam, żadnej różnicy nie widziałem pomiędzy zamiennikami, a oryginałami więc nie widzę sensu przepłacać. Zamienniki Asarto są tańsze od AJ.
CENEO Kup najtaniej
Beliani Komoda brązowa regał szafka RTV DETROIT Beliani Komoda brązowa regał szafka RTV DETROIT
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Technisat 1745/8194 Technisat 1745/8194
Dostępny w 1 sklepach
Romet Panda City 24 2011 Romet Panda City 24 2011
Dostępny w 1 sklepach
iBasso DX80 iBasso DX80
Dostępny w 6 sklepach
Video