Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Oprogramowanie Audio-Wideo Program do obróbki/edycji (darmowy) video+audio podobny do Vegas Movie Studio.

Program do obróbki/edycji (darmowy) video+audio podobny do Vegas Movie Studio.

Autor Wiadomość

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 17.12.2012, 09:31

Tytuł postu: Program do obróbki/edycji (darmowy) video+audio podobny do Vegas Movie Studio.

Witam,
Od dłuższego czasu poszukuję darmowego programu do obróbki/edycji video+audio. Chciałbym aby program był podobno do Vegas Movie Studio/Adobe Premiere Pro. Oczywiście podobny nie pod względem możliwości no chyba, że znacie taki:). Bardziej chodzi mi o ergonomie. Czyli kilka ścieżek czasu dla plików video/png,bmp + kilka ścieżek dla plików audio. Chciałbym aby program miał podstawowe opcje edycji na ścieżkach. Rozdzielanie, ucinanie, skracanie, rozciąganie, volume up/down, przyciemnia. To chyba tyle. Mam nadzieję, że jasne wam nakreśliłem czego szukam. To co mi polecicie?
Mój OS: Win7 64bit

Nie podawajcie mi WindowsLiveMovieMaker… Szukam innego programu.

Pozdrawiam pimp4you.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 17.12.2012, 10:34

Tytuł postu: RE: Program do obróbki/edycji (darmowy) video+audio podobny do Vegas Movie Studio.

Witaj!
Najlepszy bezpłatny pod WIN
http://www.lwks.com/index.php?option=co ... Itemid=189 [lwks.com]

Program zaliczany jest do profesjonalnych edytorów wideo.
Zapewne w dalszym ciągu tylko po angielsku

Wymaga rejestracji , by aktywować.

Kłoni się

T.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 17.12.2012, 13:07

Tytuł postu: RE: Program do obróbki/edycji (darmowy) video+audio podobny do Vegas Movie Studio.

Angielski mi nie przeszkadza. Niestety ten program w swojej darmowej wersji ma ograniczenia kodeków. Nie pozwala na używanie H264. Ten kodek znów jest najlepiej tolerowany przez YouTube ;(. Co niestety dyskwalifikuje ten program. Może uda Ci się coś innego polecić?

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 17.12.2012, 21:53

Witaj!
Z bezpłatnych edytorów AV pod WIN ,ten jest najlepszy.
Co do kodeka H264 , to proponuję obróbkę nagrań w “LightWorks” i przekodowanie wyedytowanegto materiału do potrzebnego formatu np przy pomocy :
http://ffmpeg.org/ [ffmpeg.org] + np http://winff.org/html_new/ [winff.org]
lub
http://www.mediacoderhq.com/dlfull.htm [mediacoderhq.com]

czy też czegoś podobnego.

Co do edytorów to dowlny Linux ( proponuję tutaj jako edytor wideo Cinelerra).

Z prostszych edytorów ( wieloplatformowy) OpenShot
http://www.openshot.org/download/. [openshot.org]

Kłoni się

T.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 19.12.2012, 12:17

Jak by nie było masz trochę racji :). Właśnie pobieram ten program i go spróbuję.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 20.12.2012, 13:11

Witam,
Lightworks … Trurl powiem Ci tak. Sam program wywarł na mnie bardzo miłe wrażenie. Niestety wersja darmowa jest ograniczona nie tylko kodekami lecz również nawet opcjami zmiany rozdzielczości. Co w sumie dyskwalifikuje program. Ja renderuje filmy do 720p a tutaj wyrenderowane do 1080i wyglądają dziwnie :/.. Tzn pixele się rozmywają.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 21.12.2012, 21:56

Tytuł postu: RE: "Łubudu" 11.10 - gdzie jest Terminal (Konsola)??? Inst. IPLA wobec braku wsparcia A. AIR.

Witaj!
Przetestuj OpenShot-a na Win -nie jest zły.
Z programów b. dobrych i na licencji GPL/GNU to Cinelerra /Lumiere na Linuksie. Może nieco oldschool-owy interfejs , ale program to profi.

Kłoni się

T.

PS. Testowałem betę LightWork na Win i żadnych ograniczeń tam nie było-chmm oprócz kodeka H264, bo ten jest na na “niewolnej” licencji.

T.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 22.12.2012, 03:23

Przetestuje tego OpenShot'a na pewno. Co do Lightworksa no to nie wiem co Ci powiedzieć. Ja pobrałem, zainstalowałem go. Później rejestracja klucz dostałem. Wprowadziłem do programu. Przy exportowaniu pliku zauważyłem, że nie mogę zmienić rozdzielczości pliku. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych ograniczeń. Być może powinienem się gdzieś jeszcze zarejestrować ale wątpię. Ponieważ rejestracje przeprowadziłem tą, którą Lightworks mi wskazał.

EDIT:
Bardzo bym chciał przetestować OpenShot lecz jest on jak na razie tylko pod Linuxa… Na stronie nie ma do pobrania wersji pod win :/ hehe.

Pozdrawiam pimp4you.

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 24.12.2012, 16:27

Tytuł postu: RE: "Łubudu" 11.10 - gdzie jest Terminal (Konsola)??? Inst. IPLA wobec braku wsparcia A. AIR.

Witaj!
Ot i “sursik” - nie sprawdziłem czy to natywnie działa na Win - no i nie działa.
Przepraszam za wprowdzenie w błąd.
Da się go jednak uruchomić - niestety w dosyć skomplikowny sposób - patrz nżej
https://answers.launchpad.net/openshot/+faq/993 [answers.launchpad.net]

Osobiście i OpnShot-a i Cinelerra-i na Pingwinie.

Kłoni się

T.

PS. Wesolych Świąt dla Cię i Fmiliji twej , a takoż pozostałych forumowiczów.

T.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 25.12.2012, 13:12

Faktycznie jest z tym sporo zachodu… Trurl czyżby to były wszystkie propozycje, które mogłeś mi polecić? Na prawdę nie ma nic innego już?

trurl

Doradca

trurl

Wysłany 08.01.2013, 22:53

Witaj!
Lepiej późno niż wcale - to i piszę.
Od LightWorks na Win niczego lepszego - a bezpłatnego nie znam.
Pozostaje (wybacz głupią radę) przesiadka na Pingwina , czyli albo jakieś distro typu Live ( np Knoppix odpalony z USB -właśnie w użyciu na lapku mojej Pani) albo instalka Linuksa jako drugi system na HDD.

Kłoni się

T.

gladjus

Nowicjusz

gladjus

Wysłany 01.04.2014, 06:40

Ja polecam zajrzeć tu VideoLAN [videolan.org]
Mało kto wie że twórcy VLC mają też do zaoferowania coś do edycji wideo ;)
CENEO Kup najtaniej
HP Officejet H470b (CB027A) HP Officejet H470b (CB027A)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GP Super Alkaline AAA/LR03 (24A-U4) GP Super Alkaline AAA/LR03 (24A-U4)
Dostępny w 3 sklepach
BenQ E1230 BenQ E1230
Dostępny w 1 sklepach
Samsung UE55HU7590 Samsung UE55HU7590
Dostępny w 2 sklepach
Video
nowe filmy