Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Internet Dostęp do Internetu Internet domowy LTE od Plusa. Wasze opinie i rady.

Internet domowy LTE od Plusa. Wasze opinie i rady.

Autor Wiadomość

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 07.03.2014, 09:46

Tytuł postu: Internet domowy LTE od Plusa. Wasze opinie i rady.

Witam!

Za jakiś czas się przeprowadza i najprawdopodobniej najszybszy internet jaki będzie możliwy tam gdzie się przeprowadzam. Będzie to właśnie internet domowy LTE od Plusa link - https://www.plus.pl/indywidualna/Zestaw ... ernetuLTE/ [plus.pl] Co sądzicie o takim internecie? Bardzo interesuje mnie internet z dużym uploadem. Minimum 3Mb/s gdyby było 5Mb/s to w zupełności by mi wystarczyło. A szukam takiego internetu ponieważ chce streamować regularnie. Obecnie mam internet 10/1 i streamować mogę na prawdę nie wiele. Czekam na Wasze opinie. Piszcie mi czego muszę się dowiedzieć na temat tego internetu.

Jeśli chcecie mi coś zaproponować to prosiłbym o propozycje dotyczące miasta Płocka.

Pozdrawiam,
pimp4you

acomp

Profesor

acomp

Wysłany 07.03.2014, 12:27

Tytuł postu: RE: Internet domowy LTE od Plusa. Wasze opinie i rady.

Witam.Sam używam od jakiegoś czasu LTE od Polsatu ale z odbiorem jest różnie w zależności od miejsca instalacji.Potrafi w jednym pokoju być na maksa a w drugim na 30%.Nie licz na duży upload Ja mam rzędu 2,4-3,1 i nigdy nie osiągnąłem większego nawet z instalacją anteny zewnętrznej.Być może w Płocku będzię lepiej czego Ci życzę.Pozdrawiam.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 07.03.2014, 14:51

Byłem dzisiaj w Plusie i dowidziałem się, że tam gdzie mam mieszkać faktyczny sygnał jest koło 100/25. Czyli pasowałoby mi to całkowicie. Ale limit danych to max 25GB także takie rozwiązanie odpada :/.

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 07.03.2014, 14:53

Witam. Ja sprawdziłem i u Ciebie istnieje taka firma jak Multimedia.
Tu masz adresy wszystkich firm które w Płocku oferuja internet bez limitów:
http://www.portalplock.pl/pl/8_katalog/ ... _internetu [portalplock.pl]
Pozdrawiam.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 07.03.2014, 15:43

Jakub znam tą stronę:). W Petrotelu byłem już i zaoferowali mi net asymetryczny do 10Mb/s. A łącze symetryczne 2/2 mają w cenie 2000 zł. Pójdę jeszcze do Hyperionu, TPSA (mój obecny dostawca) i Multimedia. Tak sobie myślę, że jeśli TPSA nie zgodzi się na podniesienie samego uploadu nawet płacą drożej to może być ciężko. A co do samych Multidemii to wiecie może czy oni dostarczają internet po kablach miedzianych czy może w jakiś inny sposób jeszcze?

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 07.03.2014, 19:33

Multimedia dostarcza internet po kablu telewizyjnym. Dialog po kablu telefonicznym.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 07.03.2014, 21:35

Po kablu telewizyjnym to jest nadzieja, że będę miał te przynajmniej 3Mb/s uploadu. A powiedz mi Jakub_1986 masz jakąś opinie na temat Multimedii?

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 07.03.2014, 21:45

Witam. Ja posiadam od roku internet z Multimedii. Nie narzekam bo internetu w ciągu tego roku nie było sumujac wszystkie przerwy może z 1 dzień. Poprzednio miałem internet z Dialogu i też nie narzekam.
Co do transferów to ja mam 6 Mb/s i download jest na poziomie od 6 do 20 Mb/s dane ze strony Speedtest.net, natomiast co do uploadu to od 0.5 do 2-3 Mb/s. Pingi sa niskie poniżej 100 ms.
Realnie transfer do mnie zawiera sie między 500 kb/s a 2.2 Mb/s. Tak więc nie narzekam.
W razie kolejnych pytań pisz.
Pozdrawiam.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 07.03.2014, 22:30

Realny transfer co masz na myśli? Hmm ale to wziąłeś u nich internet do 20Mb/s? I masz tylko 2Mb/s prędkość? To raczej trochę mało. Jak myślisz, że wezmę u nich np ofertę 30Mb/s to będzie to w miarę stabilne łącze i upload będzie koło tych 3Mb/s ?

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 07.03.2014, 22:35

Ja mam łącze 6 Mb/s. A transfery według Speedtest.net od 6 do 20 Mb/s rozumiesz? Nie chcieli mi dac szybszego łącza bo podobno nie ma technicznej możliwości.

Realny transfer do siebie to rozumiem prędkość pobierania plików ze stron www czy torrentów. I to zawiera sie między 500 kb/s a 2.2 Mb/s czyli dużo szybciej niż w Dialogu. Bo tam na łączu 4 Mb/s transfer nie przekraczał 600 kb/s.
Musisz iść do biura Multimedii lub zadzwonić a podadzą Ci jakie łącze jest dostępne pod Twoim adresem.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 08.03.2014, 03:10

Pójdę i wybadam sytuację jak coś się dowiem to powiem co i jak :)

jacenty

Profesor

jacenty

Wysłany 08.03.2014, 10:44

Dostęp do internetu z sieci komórkowej bierzemy tylko i wyłącznie, gdy już naprawdę nie ma innej możliwości na “internet dla ludzi”.

W moim przypadku Plus okazał się być męką, niby LTE, a wcale nie dało się tego odczuć. Mam obecnie internet z T-Mobile i pomimo tego, że ta sieć nie reklamuje się LTE, to transfery są zdecydowanie lepsze niż w Plusie. Przynajmniej dwa razy więcej niż w tym osławionym LTE Plusa.

Ale to oczywiście też zależy od topologii danej sieci.

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 08.03.2014, 11:06

Ja też bym bronił się od internetu mobilnego. Po pierwsze bardzo małe limity a po drugie małe prędkości. A jak juz załapiesz się na LTE to dostaniesz limit 20-30 GB co wystarczy na kilka dni.
Pozdrawiam.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 10.03.2014, 17:53

Byłem dzisiaj w Multimedii. Pani zaproponowała mi internet 60MB/s download z 3Mb/s upload. Jest to prędkość, która mnie satysfakcjonuje. I to w cenie 52zł/mc w tym jest opłata za router 3zł/mc. Do tego dostałem ofertę telewizji za cenę 9,90zł/mc. Mam w tym 52 programy jakości cyfrowej z takich ciekawych np: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, Film Box, TV 4, AXN, TVN CNBC, CNN, Polsat Sport, Polsat 2, Comedy Central, Comey Central Family (z tych dwóch CC cieszę się najbardziej), Eurosport (też super!), Animal Planet, TVN 24, Polsat Film, TVP Sport. Oferta na telewizję ważna jest do końca marca. Tzn jeśli podpiszę umowę do końca marca to w takiej cenię będę miał telewizję. Co sądzicie o takiej ofercie? Mnie wydaje się być ona bardzo atrakcyjna zarówno internet skoro wcześniej miałem ofertę 2/2 za 2000zł/mc jak i TV wszystko jest bardzo fajne :).

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 10.03.2014, 19:08

Ja bym brał bez 2 zdań. Bardzo dobra oferta. Tylko ciekawe jaką realną prędkość dostaniesz. Bo w te 60 MB to jakoś nie wierzę.
Pozdrawiam.

pimp4yo...

Student

pimp4you

Wysłany 10.03.2014, 23:23

Jakub ja też nie wierzę, że będę miał równo 60Mb/s. Jednak bardziej zależy mi na uploadzie i jak będę miał między 2.8 - 3.0 to będzie super. A prędkość pobierania to może być nawet 45-50.

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 11.03.2014, 10:32

To idź do nich, powinni Ci powiedzieć jaka prędkość będziesz miał pod konkretnym adresem.
Pozdrawiam.

Windows...

Nowicjusz

Windowsik

Wysłany 28.03.2014, 21:07

Witam.
Mam Internet w Plusie bardzo słaby zasięg. Internet chodzi bardzo wolno i często zrywa połączenie na samym przeglądaniu stron lub gdy tylko rozmawiam przez gg. W Cyfrowym Polsacie jest to samo. Więc nie polecam internetu u tych oeratorów.

nie_odp...

Nowicjusz

nie_odpuszczam

Wysłany 31.05.2014, 21:33

Tylko nie Plus!

MIałem z nimi umowę jakiś czas temu - n aszczęście już wygasła - w okresie próbnym wszystko śmigało pierwszorzednie, potem prędkość zwolniła tragicznie a i zakończenie umowy nie przebiegło w najmilszej atmosferze…

nie polecam!

kris1st

Student

kris1st

Wysłany 01.06.2014, 09:17

Witam , ostatnio testowałem trochę mobilny internet od 4 naszych wspaniałych operatorów i muszę przyznać, że według mojej oceny najlepszym wyjściem jest teraz Orange. Z doświadczenia wynikło tylko jedno:

Play:
W dużych miastach (średnio powyżej 2000 mieszkańców
gdzie działa 3G), prędkość internetu wynosi około 0.8-1.7 MB. Nie zdarzyło mi się aby połączenie zostało zerwane, a to duży plus.

Plus:
Ten operator bardzo ograniczył moc nadajników, korzystanie z internetu jest dość kłopotliwe ze względu na zasięg. Modem po kilkudziesięciu minutach pracy odmawiał posłuszeństwa (zwyczajnie się przegrzał). Jeżeli chodzi o transfer to jest bardzo szybki zazwyczaj powyżej 1.5 MB/s

T-Mobile:
Jak szybko zacząłem testować, tak szybko odłożyłem. Głównym problemem jest zasięg, a wręcz jego brak. Mimo wszystkiego iż do BTSa 3G ma niecałe 2 km, to nie zawsze można się połączyć. Być może jest to spowodowane modernizacją.

Orange:
Jakoś nigdy nie pałałem sympatią do tego operatora ze względu na internet stacjonarny plus koszty związane z jego utrzymaniem. Tutaj muszę go jednak pochwalić. Internet na łączach 2G (EDGE gdyby ktoś nie wiedział), działa bardzo sprawnie, transfer na poziomie 56KB. Tak da się “normalnie” przeglądać strony i zrobić przelew w banku. Zasięg 3G został bardzo poprawiony, średnia prędkość pobierania wynosi powyżej 0.8MB/s.

Jeżeli idzie o prędkości LTE, to mi w zupełności nie jest potrzebna. Wolałbym łącze 3G o prędkości 8Mb/s, bo to mi w zupełności wystarcza. Rzecz jasna najlepiej bez limitu. Osobiście do normalnej, codziennej komfortowej pracy, bez pobieranie torrentów, filmów mi wystarcza 60-75 GB
CENEO Kup najtaniej
HP OFFICEJET PRO 8600 w (31576) HP OFFICEJET PRO 8600 w (31576)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Y500 (59-380338) Lenovo Y500 (59-380338)
Dostępny w 1 sklepach
SONY NEX-C3 BODY Srebrny SONY NEX-C3 BODY Srebrny
Dostępny w 1 sklepach
EASY TOUCH ET-265 KIWI EASY TOUCH ET-265 KIWI
Dostępny w 3 sklepach
Video
nowe filmy