Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Komputery, notebooki i palmtopy Netbook czy tablet

Netbook czy tablet

Autor Wiadomość

allanqu...

Nowicjusz

allanquackermain

Wysłany 21.03.2014, 09:24

Tytuł postu: Netbook czy tablet

Siema, moje wierne Vaio kruszy się w oczach, polecicie jakąs oszczędnościową opcję (do 900-1000 zł) lekkiego i wytrzymałego netbooka. Nie musi powalać, głównie do pisania i internetu.
Druga opcją, którą zasugerował mi kolega, jest porządny tablet z klawiaturą USB (dotykowe to nie dla mnie).
Jak myślicie?

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 21.03.2014, 11:21

Tytuł postu: RE: Netbook czy tablet

Witam. Ja zdecydowanie polecam Ci netbooka. Zrobisz na nim więcej niż na tablecie. Tylko w cenie do 1000 zł ciężko będzie coś wybrać. A oto propozycje:
http://www.x-kom.pl/p/152136-netbook-11 ... -win8.html [x-kom.pl]
W tablet pchałbym się wyłącznie w sytuacji gdybym miał normalnego kompa i po prostu odpalał go dla poważniejszych zadań.
Pozdrawiam.

Optimus...

Nowicjusz

Optimus_

Wysłany 21.03.2014, 12:25

Z tabletów będziesz miał GOclever Orion [x-kom.pl] z nieco mniejszym ekranem, DO internetu i pisania będzie Ok.
Dość dobrze i solidnie wykonany, do tego całkiem niezłe przebiegi na baterii. Przy korzystaniu z internetu ponad 6h

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 21.03.2014, 13:21

Tylko nie zrobi tego samego co na netbooku. Ale to juz sprawa autora. Z tego co pamiętam to Android nie obsługuje Flasha więc wszystkie serwisy oparte na tej technologii mogą nie działać.

Optimus...

Nowicjusz

Optimus_

Wysłany 21.03.2014, 19:52

Instalując przeglądarkę Puffin , problem z obsługą flash znikanie, ponieważ ma ona wbudowanego flasha.

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 21.03.2014, 22:24

Z opinii wynika że ten Flash nie działa zbyt dobrze. A na Windowsa masz dużo więcej programów niz na Androida. I możesz zrobic znacznie więcej.

allanqu...

Nowicjusz

allanquackermain

Wysłany 24.03.2014, 09:24

Dzięki za podpowiedzi, w sumie nie doprecyzowałem, ale rzeczywiście to będzie raczej nie sprzęt na co dzień, ale na podróże dalsze i bliższe, wolną chwilę i tak dalej, więc chyba tablet.
Będę za jakiś czas składał też stacjonarnego to już wiem że warto poczytać tutaj.
Dzięki jeszcze raz.

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 24.03.2014, 18:47

Ja wolałbym jednak jakis tablet z 10 calowym wyświetlaczem. Lenovo Yoga lub Yoga HD+.

rozumwi...

Nowicjusz

rozumwienajlepiej

Wysłany 26.03.2014, 15:24

Dołączam się do grona osób polecających tablety :) Przed nimi świetlana przyszłość, nie tylko jeśli chodzi o aplikacje, wygodne przenoszenie itd.

Co więcej, na pewno przyda Ci się do pracy. Zresztą co się będę rozpisywał - rzuć okiem na ten artykuł o rosnącej popularności tabletów: http://systemyerp.com/co-sprawia-ze-pop ... osnie.html [systemyerp.com]

Powodzenia w wyborze :)

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 26.03.2014, 16:58

UP

Ten artykuł dotyczy zastosowań biznesowych. I ni jak sie ma dla zwykłego uzytkownika.
Więc link do wywalenia.
A i tak netbook ma duzo większe możliwości i zastosowania przy praktycznie identycznych wymiarach.
Pozdrawiam.

jerzyk8...

Nowicjusz

jerzyk88

Wysłany 31.03.2014, 07:44

Moim zdaniem i to i to ma swoje zalety. Generalnie warto jest zainwestować w dobry laptop i przenośny tablet, który świetnie sprawdzi się w podróży ;)
Sam mogę Ci polecić ten sprzęt:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7289213 [skapiec.pl]
Samsung Galaxy Tab 3 z modemem 3g. Bardzo dobry sprzęt, zresztą bardzo popularny co zawdzięcza solidnej obudowie, dobrym parametrom i przekątnej ekranu 10 cali, która wystarczy na wygodne przeglądanie internetu. Można go niedrogo zamówić w sieci - jak zresztą widzisz sobie w porównaniu na skąpcu, niektóre sklepy oferują go już w cenie poniżej 1200 zł.

jakub_1...

Mędrzec

jakub_1986

Wysłany 31.03.2014, 10:49

Tylko wydajność tego Smasunga względem innych tabletów jest przeciętna. Poza tym nakładki na Androida zmienszają jego wydajność.
CENEO Kup najtaniej
GP Batteries T157-U1 3,6V zamiennik T107 GP Batteries T157-U1 3,6V zamiennik T107
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP Intel Xeon E7-2850 FIO 4-processor Kit (650768-L21) HP Intel Xeon E7-2850 FIO 4-processor Kit (650768-L21)
Dostępny w 3 sklepach
Panasonic DMR-EH 635 Panasonic DMR-EH 635
Dostępny w 2 sklepach
12. Mikro-Karta Pamięci/Zapisu SD/HC 16GB. 12. Mikro-Karta Pamięci/Zapisu SD/HC 16GB.
Dostępny w 4 sklepach
Samsung SyncMaster SM570DX Samsung SyncMaster SM570DX
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy