Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Karty graficzne i wideo Spadki GPU clock podczas gry

Spadki GPU clock podczas gry

Autor Wiadomość

pychuuu

Nowicjusz

pychuuu

Wysłany 13.02.2017, 21:31

Tytuł postu: Spadki GPU clock podczas gry

Ostatnio podczas grania tylko w niektóre gry doświadczam spadków GPU clock do ok. 170 z wartości 1747 co skutkuje zawieszeniami obrazu na kilkanaście sekund co jest niezwykle irytujące. Kompletnie nie mam pojęcia z czego może to wynikać, fakt mój komputer może nie jest nowy niektóre komponenty mają już ok. 4 lat. Karta graficzna ma około 3 mieś. a problem zaczął występować po ok 1-2 tygodni od zamontowania dysku ssd. czy może to mieć jakiś wpływ ? może to karta graficzna trafiła mi się wadliwa? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie :)

karta graficzna gtx 1050 ti gigabyte windforce
procesor i5-2500
ram 8 gb
ssd 128 adata Ultimate SU800, hdd Hitachi HDS5C1010CLA382,
zasilacz tracer 620W
płyta główna P8H61-M LE

jakub_1...

Guru

jakub_1986

Wysłany 13.02.2017, 21:47

Tytuł postu: RE: Spadki GPU clock podczas gry

Zasilacz za słaby. Nie wiem jaki masz model obudowy?? Może karta się przegrzewa.

pychuuu

Nowicjusz

pychuuu

Wysłany 17.02.2017, 16:47

Tytuł postu: RE: Spadki GPU clock podczas gry

Po paru testach odnalazłem przyczynę problemu jest to tzw. Bottleneck. Chodzi o to iż cpu ma obciążenie 100% a gpu ok 40/50 %.
Dokładnie takie wyniki uzyskałem przy wiedźminie 3 na ustawieniach uber(900x1440) z włączonym Hairworks na max. Temperatury nie mają tutaj z tym nic wspólnego ponieważ po godzinie grania cpu ok. 55 stopni gpu ok 45/55 przy chłodzeniu pół pasywnym (wentylator włącza się dopiero powyżej 50 stopni). Jeżeli ktoś miał by odczynienia z podobnymi spadkami fps jaki i gpu clock bardzo prosto jest to sprawdzić w afterburnerze. Dla osób które będą miały podobną sytuację (małe użycie gpu duże cpu) żeby odciążyć procesor dobrze jest zmienić w panelu sterowani Nvidia ustawienia PhysX z wybór automatyczny na GPU. U mnie dało to spadek użycia cpu ok 14/20 % Temat do zamknięcia
CENEO Kup najtaniej
Microsoft Office Standard 2016 SNGL OLP NL (021-10554) Microsoft Office Standard 2016 SNGL OLP NL (021-10554)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Blisima BL-019 Filtr wody do lodówki Samsung Blisima BL-019 Filtr wody do lodówki Samsung
Dostępny w 1 sklepach
Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY
Dostępny w 1 sklepach
Video
nowe filmy