Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Forum
rozwiń
Strona główna Forum Sprzęt Komputery, notebooki i palmtopy Nie działa klawiatura w laptopie

Nie działa klawiatura w laptopie

Autor Wiadomość

pox

pox

Wysłany 13.12.2006, 00:36

Tytuł postu: Nie działa klawiatura w laptopie

Witam.

Mam problem z laptopem mojej koleżanki. Przestała w nim całkowicie działać klawiatura. Nie można nawet wejść do BIOSU. Działają jedynie przyciski dodatkowe takie jak np POWER.

Według tego co się dowiedziałem to przestała działać w trakcie oglądania filmu. Z tego co wiem to na ekranie pojawiły się kolorowe paski. Potem już nie dało się niczego napisać. W menadżerze urządzeń widać ją i nie ma żadnych konfliktów czy też informacji o nieprawidłowym działaniu.

Ktoś wie co można na to poradzić?

Sprzęt jest jeszcze na gwarancji.

maciekb

Uczeń

maciekb

Wysłany 13.12.2006, 01:06

Tytuł postu:

Skoro jest na gwarancji to nie ma nad czym rozmyślać, tylko iść z maszyną do serwisu. Poza tym tak na przyszłość to wypadałoby chociaż napisać jaki to laptop, bo nikt z nas nie jest wróżką.

pox

pox

Wysłany 13.12.2006, 01:16

Tytuł postu:

Marka to MaxDATA, niestety modelu w tej chwili nie pamiętam.

maciekb

Uczeń

maciekb

Wysłany 13.12.2006, 01:22

Tytuł postu:

pox
Marka to MaxDATA, niestety modelu w tej chwili nie pamiętam.
No cóż, z tego wniosek, że MaxDATA nie robi chyba zbyt dobrych laptopów, bo mój kolega też miał problem ze sprzętem tej firmy. Klawiatura mu co prawda działała za to co drugi wpisywany znak był wyświetlany jako “/”, że o problemach z wyświetlaczem nie wspomnę (20% jego ekranu było zdecydowanie ciemniejsze niż reszta).

albertw

albertw

Wysłany 12.01.2007, 12:50

Tytuł postu: FujitsuSIEMENS

Witam.

Mam podobny problem z laptopem jak kolega “pox” ponieważ wczoraj po obejrzeniu filmu (oglądałem bez podłączonego zasilacza) laptop się rozładował, następnie przeszedł w stan wstrzymania, gdy podłączyłem zasilanie i próbowałem wznowić pracę systemu laptop nie odpowiadał. Pomyślałem, że się rozładował na tyle, iż nie chciał się wznowić i potrzebował dłuższej chwili aby się naładować a następnie można będzie go włączyć. Ponieważ było już późno, przytrzymałem przycisk wyłączający, tak aby się wyłączył i poszedłem spać. Następnego dnia ku mojemu zdziwieniu po włączeniu systemu i odpaleniu przeglądarki internetowej nie mogłem wpisać adresu, tak jak kolega “pox” nie mogłem także wejść do biosu a system pokazywał, ze klawiatura działa poprawnie.

- Laptop FujitsuSIEMENS AMILO M1425

Jak można się uporać z tym problemem?

Z góry dziękuje za pomoc. ;)

jziele8...

jziele86

Wysłany 19.01.2007, 01:24

Tytuł postu: same problem:)

cholercia panowie:( mam ten sam problem z laptopem max data! od 2 dni klawiatura przestala calkowicie dzialac. nie da sie nic wpisac.. nie wiecie co to moze byc? dziwne ze nagle sie tak te laptopy zaczely psuc..

asocko

asocko

Wysłany 04.02.2007, 13:57

Tytuł postu: witam

Witam wszystkich uzytkownikow. Mam Mazdate ECO 4000A i …….. problem z klawiatura. Otoz moj problem rozni sie troszke od pozostalych, a mianowicie w moim laptopie nie dziala WOGOLE klawisz “Tab” zauwazylem jeszcze, dysfunkjce innych klawiszy takich jak “F4” czy “0”. Da sie to wszystko obejsc ale jest to strasznie uciazliwe. Gwarancja skonczyla sie ok 1,5 m-ca temu wiec taka opcja odpada, sciagnalem rownierz klawisz i przeczyscilem pod nim wszystko, ale czuje ze bez rozkrecania laptopa niewiela da sie zrobic, gdyz po sciagnieciu klawisza jest pod nim swojego rodzaju “gumka” ktorej juz od zewnatrz nie da sie sciagnac. Prosilbym o rade jak to mozna zrobic samemu, oczywiscie na wlasne ryzyko, prosze o odp tylko powazne propozycje

misiekx...

misiekxr

Wysłany 19.02.2007, 23:48

Tytuł postu: MaxDate

Cze co do MAXDATE to potwierdzam mam identyczny problem co wy kiedyś po prostu przestała działać wszystko niby ok bo wchodzi windows ale nie reaguje wogóle. Oni muszą naprawdę szajs robić. A monitor też jest strasznie ciemny. No i kto wie czy to nie jest spowodowane tymi bateriami bo ja też zawsze zapominam naładować laptopa.

pegasus

pegasus

Wysłany 23.02.2007, 14:34

Tytuł postu:

Czy wszyscy macie Windowsa?

hrzaszc...

hrzaszczyk

Wysłany 03.03.2007, 01:28

Tytuł postu:

Klawiaturka w MAXDATA
To że niedziała to wina biosu :D

asocko

asocko

Wysłany 31.03.2007, 20:26

Tytuł postu:

Czy te pojedynczo niedziałające klawisze to tez wina biosu? Jesli tak to co moze byc z tym biosem nie tak.
aco do poprzedniego posta to: “Tak mam XP”… Ma to jakies znaczenie?? Robilem format i wgrywalem na nowo XP'ka, powiem wiecej, postawilem również linuxa, sprawa sie nie wyprostowala, niestety. Dalej prosze o rade…

kon.dzi...

kon.dzio

Wysłany 01.11.2007, 15:45

Tytuł postu:

Czesc odkopuje temat, ponieważ mam ten sam problem co koledzy wyżej..

Mój laptop MAX-DATA 4000I

Klawiatura działała normallnie. Zacząłem instalować soft do nawigacji i pojawił się niebieski ekran i białe napisy. Po zresetowaniu klawiatura już nie działała. Wyskoczył komunikat o wysłaniu raportu do Microsoftu (System windows odzyskal stabilnośc po poważny błędzie). Dodam iż nie działa również poza XP. Na początku próbuje wejsc do biosu - nic. Wrzuciłem płytkę z XP'ekiem “dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD” - nic.

Gwarancja wyszła ponad 2 miesiące temu.

PS Orientuje się ktoś czy można kupić/wymienić klawiaturę w laptopie?

snake83

snake83

Wysłany 01.11.2007, 19:00

Tytuł postu:

mozna , jesli jest standardowa i ma zlacze standardowe, ale taki no-name MAXDATA moze nie miec

kon.dzi...

kon.dzio

Wysłany 01.11.2007, 22:47

Tytuł postu:

Co z tego, ze wejde do biosu? Ja chce, zeby klawiatura dzialala. Oplaca sie kupic taka do laptopa za 200zl na allegro?

snake83

snake83

Wysłany 01.11.2007, 23:17

Tytuł postu:

znasz sie na tym? masz dokuemntacje do laptopa , znaczy jak go rozlozyc?

jak nie to nic ci co kupisz nie pomoze,
ew. podpinaj zewnetrzna … albo do serwisu oddaj

poher

poher

Wysłany 25.02.2008, 14:28

Tytuł postu: Panowie!

I panie :P

Jakie telefony? Jakie serwisy?

1. Podlaczacie zewnetrzna klawiature/mysz w zaleznosci co nie dziala.
2. Panel sterowania -> klawiatura/mysz -> otworz -> sprzet -> Standardowa klawiatura~/mysz zgodna z PS/2 zaznaczyc i wlasciwosci -> sterownik -> przywroc sterownik
3. Cieszymy sie @

ps. Przy touch padzie ponowny rozruch komputera, przy klawiaturze nie jest to konieczne.

Pozdrawiam :)

czester...

Nowicjusz

czester29

Wysłany 08.02.2010, 15:27

Tytuł postu: RE: Nie działa klawiatura w laptopie

witam koledzy. mam takie dziwne zjawisko z klawiaturą w laptopie fujitsu siemens amilo 2540. np. jak chce użyc g to musze wcisnąc najpierw h. jak chce użyc b to musze najpierw wcisnąc n. a f z dużym wysiłkiem. v zadziała jak najpierw wcisne c. czy może mi ktoś powiedziec o co tu chodzi? mam tego laptopa juz ponad dwa lata i muszę przyznac ze dużo gram na nim. czy można cos z tym zrobic czy musze wymieniac klawiature? dzięki z góry pozdrawiam.

anja

Nowicjusz

anja

Wysłany 30.03.2010, 20:26

witam!
mój problem jest troche inny…
historia przedstawia sie tak: włączam pewnego pięknego dnia laptopa (Asus),a rząd z literami od z do m prawie cały nie działa. plus strzałka w dół i w prawo.
pomożecie ;) ?!

buzdy

Nowicjusz

buzdy

Wysłany 24.06.2010, 12:13

Ja mam inaczej wczoraj gdy wylaczylem laptop wyciagnolem baterie i ją wlozylem. Dzis jak go wlaczylem to mi zaczela klawiatura nie dzialac a jak go szybko wylaczylem to moglem wybierac na klawiaturze czy uruchomic go w trybie awaryjnym lecz wpisujac haslo znowu mi nie dzialala

craftzi...

Nowicjusz

craftziomal

Wysłany 26.08.2012, 23:25

mi tez nie dziala klawiatura w laptopie firmy TOSCHIBA lecz przez moja wlasna glopote bo wylalem odrobine wody na klawiature po czym w pelni przestala dzialac lecz po kilku godzinach gdy woda zaczyna parowac niektore klawisze odzyskuja sprawnosc. rada dla Was nie pijcie przy laptopie.
CENEO Kup najtaniej
LG 37 LD 420 LG 37 LD 420
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Delta Optical Titanium 9X63 Delta Optical Titanium 9X63
Dostępny w 8 sklepach
4World Kabel USB 3.0 AM-AM 0.5m niebieski (8936) 4World Kabel USB 3.0 AM-AM 0.5m niebieski (8936)
Dostępny w 7 sklepach
Intel SSD/320 Series 300GB 2.5 SATA 3GB Resel (SSDSA2CW300G3K5) Intel SSD/320 Series 300GB 2.5 SATA 3GB Resel (SSDSA2CW300G3K5)
Dostępny w 20 sklepach
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 2 sklepach
Video
nowe filmy