Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Sprzeczne opinie o Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials

Sprzeczne opinie o Microsoft Security Essentials

Konkurencyjni producenci oprogramowania antywirusowego narzekają na Security Essentials, niezależne organizacje zaś są mu całkiem przychylne.

Darmowy antywirus Microsoftu to temat tego tygodnia. Po opublikowaniu jego pełnej wersji pojawiły się pierwsze opinie na jego temat, zarówno ze strony producentów rozwiązań konkurencyjnych, jak i niezależnych organizacji testujących. Ci pierwsi są bardzo zdegustowani produktem Microsoftu. – Cieszymy się, że pojawił się kolejny producent, który zwraca uwagę na cyfrowe bezpieczeństwo, ale Security Essentials to przerobiony OneCare, który nie był za dobrze oceniany – mówi przedstawiciel firmy Symantec. – Darmowa, prosta ochrona jest lepsza niż żadna. (…) Nie postrzegamy jednak Security Essentials jako konkurencji, ponieważ nasze produkty oferują prawdziwą, kompleksową ochronę – dodał przedstawiciel firmy ESET.

Security Essentials zebrał też i pozytywne opinie, przede wszystkim od specjalistów z AV-Test.org. Według ich testów antywirus Microsoftu wykrył 98 procent podsuniętego mu złośliwego oprogramowania. Organizacja skrytykowała aplikację za brak heurystyki, oraz za to, że mimo iż bardzo dobrze wykrywa i usuwa wirusy, to nie potrafi sprzątać wyrządzonych szkód po nich, takich jak złe wpisy w rejestrze czy uszkodzone pliki.

Pobierz od nas Microsoft Security Essentials

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 212.160.172.* 2009.10.02 11:52
a ja mam free-av i dobrze się sprawuje i za darmo...
Hirager
Hirager 2009.10.02 11:54
No, no, 98% to bardzo dobry wynik na darmowego antywira. MSE spełnił założenia producentów i to jest najważniejsze, a nie to, czy ma heurystykę czy analizę behawioralną ;) .
takashi
takashi 2009.10.02 12:14
mam go drugi dzień i narazie mi nie podpadł :P
Gość IP: 83.24.147.* 2009.10.02 12:47
Czy w tych testach wiadomo, jakie wirusy będą podtykane programowi z góry? Jeśli tak, to wystarczy założyć sobie, że 98% wystarczy i robić program...
teczowy
teczowy 2009.10.02 14:27
mi odpowiada kawałek tekstu "Darmowa, prosta ochrona jest lepsza niż żadna." i to jest podstawa, to czy bardziej skuteczny czy nie, to nieważne, ważne że jest już pierwszą linią obrony ...
... co do ocen z testów to lista jest zmienna :)
... co do darmowych programów, to z zasady są za darmo do użytku domowego, więc tak na prawdę nie są darmowe ... dlatego cieszy mnie widok produktu MS
Gość IP: 83.24.147.* 2009.10.02 17:20
Jeden komputer podłączony do Internetu, drugi na poważnie, czyli odłączony :). Niestety inaczej się nie da.
Luphis
Luphis 2009.10.02 19:06
Kolejny program do wyboru:) Chociaż trochę mnie dziwi wypowiedź reprezentantów Symanteca i Eseta. Czyżby nie pasowała im idea kolejnego darmowego antywirusa, który każdy może ściągnąć?
wojtekwx
wojtekwx 2009.10.02 19:52
jeśli ten antywirus nie posiada heurystyki to nie jest wart uwagi... poza tym chyba mało kto chciałbym eksperymentować na sobie...
therion888
therion888 2009.10.02 20:39
Bardzo ladnie, byle tak dalej
adrian_28
adrian_28 2009.10.04 13:14
A ja spróbuję go dzisiaj zainstalować na stacjonarnym gracie. Jeśli nie będzie mulił to 98% wystarczy mi. Heurystyka jest potrzebna przede wszystkim wtedy, gdy chodzi się po niepewnych stronach.
Gość IP: 95.41.76.* 2009.10.04 18:47
Czekamy na Service Pack 1 do ww (z analiza heurystyczną)...
ekspres
ekspres 2010.05.06 18:38
Większość płatnych antywirusów zamula kopa tak ze,jakby mieć kompa zupełnie bez ochrony to działa on i tak szybciej wypakowany wirusami XD.Dlaczego miałbym płacić za takiego antywira ?????,nie mówiąc o tym iż antywirusy płatne sprawiają nieraz kłopoty blokując zainstalowane programy lub uznają czasami po skanowaniu komputera ile to on nie wykrył tych wirusów,tylko ze cześć tych wirusów nawet nie są wirusami bo program antywirusowy jest nadwrażliwy i z drugiej strony jest to dobry chwyt marketingowy.Nie jestem zwolennikiem Microsoftu jak większość z was, ale Microsoft Security Essentials jest pozbawiony tych wszystkich wad jak powolne działanie komputera lub blokowaniem programów,a to konkrecje boli (choć to nie jest dobre określenie bo jest za fri).Jak dla mnie sprawność 98%wykrywalności to bardzo dobry wynik i zostanę przy Essentialu a jak to kolega wyżej ujął mogą go jeszcze ulepszyć i rankingi wykrywalności może jeszcze pójść w górę.
Gość IP: 77.252.190.* 2010.12.24 09:16
A ja go zainstalowałem przed chwila zamiast Comodo ,chce zobaczyć czy będzie różnica ,czy coś wykryje niepożądanego
Gość IP: 83.4.105.* 2011.04.06 22:32
konczy się era darmowych i piratow poniewarz orginalne niezawodne sa smiesznie tanie wiec nie warto kominowac na allegro kaspersky/norton 15 zł rok orginał polecam sprawdzić na allegro i miec orginał za grosze :-)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 02.10.2009
Tagi producenckie: microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 24839

CENEO Kup Najtaniej
ZALMAN zM-NC3 ZALMAN zM-NC3
Dostępny w 30 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FLUKE Tester Okablowania MicroScanner2 Kit (FL-MS2-KIT) FLUKE Tester Okablowania MicroScanner2 Kit (FL-MS2-KIT)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-LAN ALANTEC FTP kabel 4x2x24AWG kat.5e LSOH 305m (KIF5LSOH305) A-LAN ALANTEC FTP kabel 4x2x24AWG kat.5e LSOH 305m (KIF5LSOH305)
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Allied Telesis (AT-FS724L-50) Allied Telesis (AT-FS724L-50)
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu