Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Kaspersky Mobile Security Lite dostępny bezpłatnie w Android Markecie

Kaspersky Lab przedstawia nowy produkt, który pozwala zabezpieczyć informacje poufne przechowywane w smartfonach - i to całkowicie za darmo.

Kaspersky Mobile Security Lite dostępny bezpłatnie w Android Markecie

Smartfon może zostać skradziony tak samo jak portfel, karta płatnicza czy klucze do domu. Oznacza to, że dane, które są w nim przechowywane, mogą łatwo wpaść w niepowołane ręce. Kaspersky Mobile Security Lite, dostępny wyłącznie w Android Markecie, oferuje podstawową ochronę smartfonów działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

 

Gdy telefon zostanie skradziony, złodziej może uzyskać dostęp do wszystkich zapisanych w nim danych, nawet takich, które mogą ułatwić kradzież pieniędzy użytkownika. Moduł antykradzieżowy wbudowany w aplikację Kaspersky Mobile Security Lite zatrzyma przestępcę w przedbiegach.

Skradziony telefon może zostać zablokowany poprzez wysłanie do niego specjalnego SMS-a. Wszystkie katalogi zawierające informacje poufne (książka adresowa, raporty z połączeń, wiadomości tekstowe, e-maile, kalendarze itp.) mogą zostać zdalnie skasowane w taki sam sposób - wystarczy jeden SMS. Ponadto, dzięki funkcji SMS Find, użytkownik może dowiedzieć się, gdzie znajduje się skradziony smartfon. Kaspersky Mobile Security Lite pozwala także blokować niechciane połączenia telefoniczne oraz SMS-y.

Osoby, które przechowują w swoich smartfonach wiele informacji poufnych, korzystają z serwisów społecznościowych oraz mobilnej poczty elektronicznej, powinny zainteresować się płatną wersją programu Kaspersky Mobile Security dostępną w Android Markecie. Oferuje ona więcej funkcji, łącznie z ochroną antywirusową działającą w czasie rzeczywistym, skanowaniem na żądanie oraz automatyczną aktualizacją antywirusowych baz danych.

Uaktualniając produkt do wersji płatnej, użytkownik otrzyma dodatkowe funkcje modułu antykradzieżowego, na przykład technologię SIM Watch, która pozwala na automatyczne zablokowanie smartfonu, gdy karta SIM zostanie usunięta. Dodawana jest także funkcja ochrony prywatności, która pozwala na ukrywanie przed niepowołanymi osobami takich informacji, jak na przykład raporty z nawiązywanych i odbieranych połączeń oraz SMS-y.

Uaktualnienie do wersji płatnej jest bardzo łatwe i może zostać przeprowadzone bezpośrednio z interfejsu aplikacji Kaspersky Mobile Security Lite. Wszystkie ustawienia użytkownika zostaną zachowane.

 

Dodaj komentarz 16 komentarzy
sO_os
sO_os 2011.12.14 10:19
"ArtykÓł" sponsorowany? Pan "redaktor" M. jak zwykle trzyma poziom.
Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:47
Pan Gejowski:) Mmmmmm.. misio:)
Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:49
Aa zeby nie bylo to nie do redaktora..... bo się obrazi jeszcze i mnie nie odwiedzi:)
Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:54
Aha - jak by nie bylo... ja nie spamuje.......

Tylko dlaczego nie napisze Pan Maciek o Skype.....Proszę wyręczam go...



Robie screena postu... Maciek jak go usuniesz , będę post dublował..... o chyba jesteś prawdziwym Polakiem?
Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:54
Skype nadal jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, które umożliwiają łatwą komunikację tekstową i wideo. Od momentu wydania ostatniej aktualizacji tego komunikatora dla systemu Android minęło już trochę czasu.

Użytkownicy korzystający ze Skype'a są bardzo przyzwyczajeni do tej marki - w końcu aplikacja ta jest dostępna na większość systemów operacyjnych - zarówno w przypadku komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Producent Skype'a, firma Microsoft, przygotowała aktualizację aplikacji dla Androida.

Najnowsza wersja oznaczona jest numerem 2.6. Lista nowości nie jest zbyt długa, jednak zawiera w sobie elementy, które z pewnością przyczynią się do poprawy komfortu użytkowania tego programu. Skype 2.6 pozwala na przesyłanie plików (w tym obrazków i nagrań wideo) między użytkownikami komunikatora.

Korzystanie z tej możliwości jest całkowicie darmowe. Bardzo istotne jest jednak to, że transmisja plików możliwa jest nie tylko za pośrednictwem sieci WiFi, ale również przy użyciu sieci 3G. W przypadku tego ostatniego rozwiązania konieczne jest jednak zadbanie o to, aby dysponować odpowiednio dużym limitem transmisji danych.
Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:55
Zmianie uległ również wygląd aplikacji - zmiany w przypadku elementów graficznych mają na celu poprawę komfortu użytkowania. Nowa wersja wprowadza również usprawnienia związane z funkcją "voicemail", a także pozwala na znacznie łatwiejsze wylogowywanie się i automatyczne logowanie do sieci Skype'a.

Jedna z najpoważniejszych zmian dotyczy tabletów z układem Nvidia Tegra 2. Posiadacze tego typu urządzeń podczas korzystania z komunikatora Skype powinni zauważyć mniejsze zużycie baterii, a także poprawę jakości obrazu w trakcie prowadzenia rozmów wideo - również w trybie pełnoekranowym, korzystając z możliwości dużego ekranu.

Przy okazji rozszerzona została również lista urządzeń obsługujących funkcję rozmów wideo. Praktycznie każdy posiadacz smartfona z Androidem 2.2 lub nowszym może prowadzić rozmowy wideo za darmo. Aktualizacja komunikatora Skype dostępna jest w ramach Android Marketu.


Maciek powiedz mi co jest ważniejsze info o darmym produkcie czy o demo komercyjego tworu???
Gość IP: 94.197.127.* 2011.12.14 10:56
Ciekawe jak długo pozostanie to wersja darmowa? Czy może już jest wersja płatna a ta wersja darmowa to jakiś okrojony bubel... Pierwsza działeczka zdarma:)
kris1st
kris1st 2011.12.14 11:02
Czy ja widziałem tam funkcje "czarna lista"? Jeżeli tak to brawo mój myphone teo dawno już ją ma.
mgajewski
mgajewski 2011.12.14 11:07
@sO_os: "KomentaŻ" sponsorowany? Pan "Czytelnik" S. jak zwykle trzyma poziom.

@95.49.246.* 2011.12.14 10:49: Po kolei, nie zdążyłem jeszcze.
repairman
repairman 2011.12.14 12:26
Nawet jeśli artykuł jest sponsorowany to co z tego? Każda informacja potencjalnie może być sponsorowana lub być próbą manipulacji.
Skąd bierze się tyle frustratów w internecie?
Gość IP: 89.68.145.* 2011.12.14 21:13
to nie artykuł sponsorowany - to tylko zwrócenie uwagi ze posiadacze smartfonów to tępe barany nie majace pojecia o bezpieczeństwie - zdjęcia adresy numery telefonów i wiele innych rzeczy......niby nic - zawsze się znajdzie idiota który powie że przeciez on swej prywatności chronic nie musi - ale przy okazji daje na tacy prywatność innych
Gość IP: 89.68.145.* 2011.12.14 21:13
repairmen - na idiotów nic nie poradzisz - nie dorośli do internetu
Gość IP: 89.68.145.* 2011.12.14 21:16
Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:54

dziecko brawo - zapisz się do chip.pl i będziesz umieszczać newsy...co jak co ale sądzisz że gajewski i inni siedzą 24/7 i nic tylko przeklepuja wszelkie nowości?
ty piszesz o jakimś zakichanym skype a gwarantuję ci że na świecie wyszło w tym momencie ze 20 znacznie ciekawszych produktów niz zwykła aktualizacja zamulonego komunikatora
Gość IP: 94.40.18.* 2011.12.16 07:05
ciekawe, ja sobie zaraz przetestuje odnajdowanie telefonu...
Gość IP: 77.253.24.* 2011.12.18 10:14
Frustraci w internecie biorą się z pozornie spokojnych ludzi z rzeczywistości poza komputerem. Jednak siadając do niego, wyłączają "brain" a włączają "rage". W myśl powiedzonka "No brain - no pain. In youre age - only rage". ;]
A programy zabezpieczające i antywirusowe, choć początkowo zdawały się nieco bzdurnym pomysłem, jako że nie przywykliśmy jeszcze do tego, że telefony to teraz takie mini komputerki, w świetle tego co się dzieje stają się jak najbardziej na miejscu.

Dlatego czy sponsoring czy nie - dobrze, że się o istnieniu takowych informuje i uczula ludzi na ten problem.
ruth
ruth 2011.12.26 11:59
@Gość IP: 95.49.246.* 2011.12.14 10:54

Błąd (?) Skype pozwala poznać IP danego użytkownika bez potrzeby połączenia się z nim. Pozwala to między innymi na lokalizowanie, sprawdzanie tego co ściąga aktualnie z torrentów itp.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 14.12.2011
Tagi producenckie: kaspersky lab
ŹRÓDŁO: Kaspersky Lab
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2584
CENEO Kup Najtaniej
MAKAROV kal.4,46mm MAKAROV kal.4,46mm
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ubiquiti UNIFI (SIEUBQBAK0036) Ubiquiti UNIFI (SIEUBQBAK0036)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens LZ 73050 Zestaw do recyrkulacji Siemens LZ 73050 Zestaw do recyrkulacji
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu