Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News To już siódma edycja darmowego antywirusa avast!

avast! Free Antivirus 7, jeden z najpopularniejszych antywirusów, gruntownie odświeżony.

To już siódma edycja darmowego antywirusa avast!

avast! 7 szybciej przekazuje użytkownikom informacje z „chmury” o pojawiających się zagrożeniach. Również pomoc rodzinie i przyjaciołom w rozwiązywaniu ich problemów informatycznych jest łatwa dzięki nowej wersji zdalnego dostępu avast! i funkcjach portalu zarządzania.

 

avast! Free Antivirus 7
avast! Free Antivirus 7

avast! Free Antivirus to nasz flagowy produkt. Oznacza to, że dla każdej nowej generacji avast! oferujemy więcej funkcji w darmowym produkcie niż mieliśmy w poprzednich wersjach premium”, powiedział Vince Steckler, Dyrektor Generalny Avast Software. “avast! 7 nie jest wyjątkiem od tej reguły, choć ostatnie odświeżenie produktu było tylko rok temu.

Wiele z dostępnych technologii w avast! 7 Free Antivirus nie jest jeszcze dostępnych w innych płatnych produktach. W avast! Free Antivirus została wykorzystana technologia chmury, która zapewnia użytkownikom aktualizacje strumieniowe i pozwala dokładniej odróżnić pliki złośliwe od czystych.

Dzięki avast! 7 nasi użytkownicy mają program antywirusowy, który jest gotowy na wyzwania dzisiejsze - i wyzwania dnia jutrzejszego", powiedział pan Steckler. avast! 7 jest kompatybilny z Windows 8 Beta i obejmuje specyficzne cechy dla tego systemu operacyjnego, takie jak Early-Load Antimalware Driver (ELAM) przeciwko rootkitom i bootkitom.

Wszyscy użytkownicy programu avast! 7, poza codzienną aktualizacją bazy wirusów, mogą korzystać ze strumieniowej aktualizacji opartej na chmurze. Przez cały dzień strumienie Avast aktualizują bazy wirusów użytkowników, dając im szybciej ostrzeżenia o nowym złośliwym oprogramowaniu. To uzupełnia regularne aktualizacje bazy wirusów, zapewniając ciągłe informacje i ochronę niezależnie od połączenia internetowego.

Funkcja FileRep umożliwia szybszą identyfikację zagrożeń dzięki sortowaniu nowych, potencjalnie niebezpiecznych plików od znanych, bezpiecznych. Celem FileRep jest kategoryzowanie wszystkich plików w Internecie wśród setek milionów innych wykonywalnych plików umieszczonych już w bazie danych - chmurze. Dane pochodzące ze społeczności CommunityIQ, pomagają programowi avast! zdecydować, które pliki powinny być umieszczone w AutoSandbox.

Zdalne wsparcie umożliwia zaawansowanym użytkownikom pomoc swoim przyjaciołom w rozwiązywaniu ich problemów komputerowych”, powiedział Ondrej Vlcek, Dyrektor Działu Technicznego Avast Software. Użytkownik avast! może podłączyć się do komputera drugiego użytkownika avast!, dzięki czemu „pomocnik-przyjaciel” może zdalnie rozwiązać komputerowy problem. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy program do zdalnego połączenia. Połączenie kierowane przez serwery Avast zapewnia bezpieczny i pewny sposób, aby pomóc - bez konieczności wychodzenia z domu.

Wraz z portalem zarządzania Avast oferujemy naszym zaawansowanym użytkownikom dbanie o bezpieczeństwo wszystkich komputerów w ich rodzinie”, powiedział pan Vlcek. Użytkownicy kont mogą zobaczyć informacje o zainstalowanym programie avast! na każdym komputerze, jego statusie, a także ochronie każdej maszyny.

Ulepszona wtyczka do przeglądarki WebRep może teraz wykrywać fałszywe witryny. „Dodaliśmy dane o stronach wyłudzających z naszego laboratorium antywirusowego do ratingu stron WWW, aby dostarczyć wszystkim użytkownikom bardziej kompletnego pakietu informacji”, wyjaśnił pan Vlcek. Oprócz witryn wyłudzających informacje WebRep może także wykrywać fałszywe i podstawione certyfikaty SSL, zapobiegając atakom typu man-in-the-middle kierowanym przeciwko witrynom HTTPS.

 

Gość IP: 188.146.22.* 2012.02.26 16:30
Czy ja wiem, czy jest to aż taka ważna nowina żeby ten program łączyć z portalem opisującym głównie hardware?
Program, jak program - wielkich zmian i rewelacji nie ma.
Gość IP: 91.198.217.* 2012.02.26 16:41
powiem tylko tyle ze ten program to śmieć !!! zainstalowałem Norton internet security i ilość trojanó mnie przeraziła więc jak dla mnie to nei jest program tylko śmieć darmowy który powinien być zakazany poniewaz daje złudzenie bezpieczeństwa i NIE DZIAŁA. JAK DOSTAJESZ COS DARMO TO ROBISZ ZA TESTERA JAK JUZ AVAST BEDZIE DOBRY TO TWEDY BEDIZE KOSZTOWAŁ MOGĘ SIE ZAŁOZYC!!!!NARAZIE KLAPA
Gość IP: 213.195.153.* 2012.02.26 16:43
Żeby to była na prawdę rewolucja, to muszą być funkcje multimedialne, takie jak np. nagrywanie płytek CD/DVD/BRAY no i oczywiście odtwarzanie filmów. Bo to teraz już standard. No mogli by jeszcze trochę podskoczyć ponad standard i dodać jakąś prostą edycję i proste efekty, albo chociaż transkodowanie...
Gość IP: 176.61.52.* 2012.02.26 17:03
@213.195.153.*
W Norton internet security już to wszystko jest :)
teczowy
teczowy 2012.02.26 17:27
Avasta miałem nawet komercyjnie przez 3 lata, miał to co produkty z najwyższej półki na ówczesne czasy, choć wiadomo, że nie należał w swojej skuteczności do elity, ale skoro elita nie daje 100% odporności to po co przepłacać, obecnie w maju planuję przesiadkę na trzeci już produkt i stwierdzam jedno, nie ma softu idealnego, za to idealność wzrasta wraz z ceną.
Co do pakietu, to wiadomo, zagrożeń jest kilkanaście typów i zabezpieczenie się gołym antywirusem nie na wiele się zda skoro na inne zagrożenia jesteśmy otwarci.
Co do delikwenta zachwalającego Symanteca mam pytano czy może zasponsoruje mi to rozwiązanie, jeżeli nie to niech nie przyrównuje darmowe do płatnego i pakiet do pojedynczego produktu, bo to tylko tworzy zamieszanie.
Avasta mogę pochwalić za to, że idzie z postępem czasu i ta jak Panda, Kaspersky i inni wdrażają sprawniejsze rozwiązania umożliwiające nie tylko sprawne aktualizacje, ale również bardzo proste i łatwe zarządzanie globalne siecią komputerów podlegających monitorowaniu.
Nowy_aka_fido
Nowy_aka_fido 2012.02.26 18:00
Uważajmy z tym co mówimy - cena oprogramowania Vs. jego jakość, bo właśnie tak najłatwiej później producentom podnosić ceny.
Gość IP: 178.183.146.* 2012.02.26 20:30
Gość IP: 91.198.217.* 2012.02.26 16:41

"powiem tylko tyle ze ten program to śmieć !!! zainstalowałem Norton internet security i ilość trojanó mnie przeraziła więc jak dla mnie to nei jest program tylko śmieć darmowy który powinien być zakazany poniewaz daje złudzenie bezpieczeństwa i NIE DZIAŁA. JAK DOSTAJESZ COS DARMO TO ROBISZ ZA TESTERA JAK JUZ AVAST BEDZIE DOBRY TO TWEDY BEDIZE KOSZTOWAŁ MOGĘ SIE ZAŁOZYC!!!!NARAZIE KLAPA"

Je**** się w łeb i zastanów się zanim coś powiesz. Norton Internet Security: 1. Nie jest darmowy 2. Jak chcesz piracić to twoja sprawa nie musisz się chwalić na łamach portalu 3. Testowałem kilka AV oprócz Avasta (darmowych; wersja 6 nic nie przepuściła). Swoją drogą darmowe AV nie wypadają źle ale i tak Avast ma moim zdaniem najladniejsze UI - w skrócie - nigdy się nie zawiodłem 4. Baranie opisujesz pakiet zawierający również moduł antyspyware, a jeśli chodzi o darmochę to już 2 programy. 5. Twoje argumenty są całkowicie bezpodstawne więc racz nie spamować

I specjalnie dla ciebie link, gdzie możesz spędzać czas przy adekwatnym twojemu poziomowi miejscu:
http://gry-online.poszkole.pl/

Ode mnie: Najlepszy darmowy AV. Jedyny darmowy który łączy mechanizm konwencjonalny z tym w chmurze. Nie wierzycie możecie pobrać paczkę wirusów testowych :)
Gość IP: 178.183.146.* 2012.02.26 20:32
"Żeby to była na prawdę rewolucja, to muszą być funkcje multimedialne, takie jak np. nagrywanie płytek CD/DVD/BRAY no i oczywiście odtwarzanie filmów. Bo to teraz już standard. No mogli by jeszcze trochę podskoczyć ponad standard i dodać jakąś prostą edycję i proste efekty, albo chociaż transkodowanie..."

Taka polityka... Firefox niestety też wali cyferkami jak porąbany. Chociaż biorąc pod uwagę wcześniejsze zmiany to różnice są znaczne
bzz
bzz 2012.02.26 20:40
hmm czyli chmura jest teraz modną nazwą serwera?
może wymyślili ją marketingowcy, bo serwer brzy jak czarna magia...
bzz
bzz 2012.02.26 20:40
brzmi*
Gość IP: 67.173.80.* 2012.02.26 21:02
Czy jak poprzednia wersja, tez usuwa z systemu wszystkie Crack i KMSEmulator MS office?.
Gość IP: 178.183.146.* 2012.02.26 21:11
@up
nie
Gość IP: 89.68.145.* 2012.02.26 22:16
od 7 lat na darmowym AVG...nie chce mi się przesiadać ale z tego co miałem do czynienia to avast jak i nod szału nie robią....
kiedyś siedziałem(jak się ukazał na rynku) na płatnym bitdefender - ale to był soft - szybki lekki i pewny(alternatywa był norton który te kilka(a może już kilkanaście?) lat temu był tragiczny)
Gość IP: 84.203.114.* 2012.02.26 23:45
Połowa komputerów zarażonych wirusem które ratowałem była "chroniona" Avastem ...
Gość IP: 31.6.142.* 2012.02.27 02:27
TY GOŚCIU Z Gość IP: 89.68.145.* 2012.02.26 22:16
Weź ty się lepiej schowaj z tym twoim AVG to jest ten sam ch*uj co Avast
Celorek
Celorek 2012.02.27 09:15
Ja mogę napisać jedno - jeden raz się zdarzyło w naszej firmie, że na czas nie zostały zakupione antywirusy komercyjne i na kilku komputerach na 3-4 dni został zainstalowany Avast. To co potem zastaliśmy to była.... masakra:(
Niestety jak się ma ważne dane na komputerze, to bezpieczeństwa nie da się powierzyć darmowemu sortwarowi antywirusowemu - to jest dobre dla dzieciaków, którym najważniejszymi zapisami na komputerze są rekordy w różnych grach....
Celorek
Celorek 2012.02.27 09:17
....., dla których....

Przepraszam za ten błąd (przede wszystkich tych, którzy są uczuleni na tego typu "wpadki") :)
acomp
acomp 2012.02.27 10:33
Używam już Avasta od pięciu lat i jestem zadowolony z programu za free! Używałem też innych programów antywirusowych i stwierdziłem że Avast jest bardzo dobry.Instaluję go też u swoich klientów i nie spotkałem się jeszcze z negatywnymi uwagami z ich strony.Obecnie używam "7" i twierdzę że producent idzie w właściwą stronę.Tak trzymać
Nexus
Nexus 2012.02.27 15:57
Używam Avasta razem z PC Tools Firewall Plus od kilku lat i nie uświadczyłem obecności wirusów, trojanów i rootkitów. Co jakiś czas sprawdzam system antywirem z bootowalnej płyty (Kaspersky Rescue Disk) i skanerami online - jest czysto. Ale z komputera trzeba umieć korzystać. Jak ktoś sam wpuszcza robale to nawet najlepszy pakiet IS mu nie pomoże.
Gość IP: 178.183.146.* 2012.02.27 17:00
@wszyscy powyżej

Chciałem nadmienić, że mówimy o DARMOWYM ANTYWIRUSIE!
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 26.02.2012
Tagi: antywirusy
Tagi producenckie: avast!
ŹRÓDŁO: avast!
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5501


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
ELECTROLUX EOA 5551 AOZ ELECTROLUX EOA 5551 AOZ
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zooplus Kuweta dla kota Modkat - Czarna kuweta Zooplus Kuweta dla kota Modkat - Czarna kuweta
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips EasySpeed GC1026/30 Philips EasySpeed GC1026/30
Dostępny w 39 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Overmax Newbase 3 Niebieski Overmax Newbase 3 Niebieski
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu