Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Druga generacja kompleksowej ochrony Androida

G Data MobileSecurity 2 już dostępny.

Druga generacja kompleksowej ochrony Androida

G Data MobileSecurity w wersji 2 chroni twoją tożsamość oraz poufne dane przechowywane w telefonie lub tablecie przed wirusami i programami szpiegującymi. Dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed jego zgubieniem (lokalizowanie za pomocą Google Maps) lub kradzieżą (blokada uruchomienia urządzenia z nową kartą SIM, a także zdalne usuwanie prywatnych danych).

 

G Data MobileSecurity 2
G Data MobileSecurity 2

G Data Software wydała właśnie najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego i zabezpieczającego dane dla smartfonów i urządzeń napędzanych systemem Android.

Zgubienie smartfona lub tabletu jest dla jego użytkownika zdarzeniem nie tylko nieprzyjemnym, lecz także wyjątkowo niebezpiecznym. W przypadku, gdy urządzenie trafi w niewłaściwe ręce, obce osoby mogą bez problemu uzyskać dostęp do danych osobistych, takich jak zdjęcia czy książka adresowa, a nawet dokonywać na koszt jego właściciela zakupów online za pomocą zainstalowanych aplikacji zakupowych. Smartfony oraz tego typu urządzenia szczególnie często gubione są w miejscach publicznych - tylko na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem liczba zgubionych urządzeń mobilnych wyniosła w ubiegłym roku ponad 1500 (źródło: Fraport).

G Data MobileSecurity 2 zapewnia zabezpieczenie przed programami szkodliwymi dla urządzeń mobilnych oraz ochronę w czasie rzeczywistym w trakcie korzystania z Internetu za pomocą smartfona lub tabletu. Oprócz tego program daje m.in. możliwość zablokowania osób nękających telefonami i wysyłających uciążliwe SMS-y, zaś powiązane z tym rozmowy i wiadomości zostaną zabezpieczane hasłem. Użytkownicy korzystający z urządzeń zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych, mogą w ten sposób m.in. oddzielnie chronić swoje kontakty biznesowe.

Oprócz tego posiadacz urządzenia mobilnego zabezpiecza się przed skutkami utraty lub kradzieży: program umożliwia ponowne odnalezienie urządzenia lub też zdalne usunięcie zablokowanych danych w celu ochronienia ich przed dostępem ze strony osób trzecich.

Wymagania programu: urządzenia mobilne z systemem Android 2.1 lub nowszy, 7MB wolnej pamięci.

 

 

 

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 83.27.91.* 2012.07.04 09:17
"blokada uruchomienia urządzenia z nową kartą SIM, a także zdalne usuwanie prywatnych danych" - to mnie rozbraja

ps. niech każdy cyka sobie więcej amatorskich fotek i koniecznie je w telefonie trzyma tam jest najbezpieczniej
Gość IP: 212.76.49.* 2012.07.04 09:24
No to już teraz wiadomo po co cztery rdzenie w nowych telefonach z androidem.
Gość IP: 195.90.103.* 2012.07.04 09:42
4 rdzenie:
1 - obsługa telefonu,
2 - obsługa systemu,
3 - obsługa antywira,
4 - obsługa całej reszty

nie ma to jak mieć "pc" w wersji z androidem w miniaturce z funkcją telefonu, na którym g... można zrobić i wydać nie małe pieniądze.
i co teraz powiedzą linuksiarze, że taki linuks bezpieczny? Bezpieczny to system który jest mało popularny. A nawet żaden bezpieczny system nie pomoże jak użytkownik będzie klikał w co popadnie i instalował bez namysłu, bo np. będzie miał pseudoprzyspieszenie.
Gość IP: 79.163.123.* 2012.07.04 10:05
Jak by android miał inną koncepcję zabezpieczeń to nie było tak tak źle.... Chodzi mi tutaj o to co ma iOS i WindowsPhone czyli piaskownicę jest ona o wiele bardziej bezpieczna od tego co ma android.... A jeśli chodzi o to znalezienie wymazanie danych, blokada telefonu.... W WindowsPhone masz to od razu bez instalacji żadnych zewnętrznych programów... do tego można nawet zadzwonić na telefon lub wyświetlić informację na jego ekranie np. proszę zwróć ten telefon pod ten adres:


Także żadan nowość... Ciekawe jak złabsze telefony mjają z tym działać normalnie jak już nie dają rady :/
Gość IP: 31.61.111.* 2012.07.04 10:34
Co za amatorszczyzna... a gdzie artykuł o strasznych zagrożeniach i śmiercionośnych wirusach, czyhających na użytkowników Androida???
l4ur3nc1u8
l4ur3nc1u8 2012.07.04 10:41
i w dodatku 3 razy droższy od Kasperskiego...
Gość IP: 88.156.234.* 2012.07.04 11:25
Kiedyś wykupiłem licencję Gdata na rok, to juz po upływie pół roku upominali się o zapłatę i przedłużenie licencji a działał kiepsko. Drugi raz bym tego badziewia nie zainstalował.
Gość IP: 31.134.48.* 2012.07.04 11:34
Gość IP: 31.61.111.* 2012.07.04 10:34

Powoli, pewno już znaleźli ten artykuł:
http://arstechnica.com/security/2012/07/researchers-create-clickjack-rootkit-for-android-that-hijacks-apps/

Teraz tylko wkleić do translatora, poprawić na kolanie, wkleić :D
jacoool
jacoool 2012.07.04 12:49
Druga generacja kompleksowej ochrony Androida.

Według mnie to Druga generacja kompleksowej głupoty mającej naciągnąć użytkowników Androida.

Wystarczy mózg [taka szara masa pomiędzy uszami], no chyba, że ktoś ma tam gumkę (kapeluszówkę) do trzymania uszu i prost programik do skanowania tego co instalujesz na wypadek próby wciśnięcia/podrzucenia rzeczonemu użytkownikowi zgniłego jaja.

Jakoś mam od dwu lat zrootowany smartwon i w chwilach wolnych testuję soft i romy, no i jakoś syfa nie złapałem.
Ale nie ma to jak krzyknąć w pełnym pomieszczeniu PALI SIĘ !!.
Gość IP: 31.172.30.* 2012.07.04 14:46
No i mamy kolejnego botneta złożonego z robocików:
http://www.theverge.com/2012/7/4/3136776/android-botnet-malware-spam

Android, jedyny mobilny system kiedykolwiek użyty do tego celu... i tip my hat ;)

jacoool 2012.07.04 12:49

Nie zapieprzaj, to że o czymś nie wiedziałeś nie znaczyło, że czegoś nie miałeś. Jak pójdziesz do lekarza i ten stwierdzi, że masz jakieś choróbsko, to też będziesz twierdził, że nie miałeś go do czasu wizyty u lekarza? OBUDŹ SIĘ WRESZCIE, na 99% jesteś uczestnikiem botnetparty :D
Gość IP: 178.33.169.* 2012.07.04 14:56
jacoool 2012.07.04 12:49

wymień swoją gumkę bo uszy ci coś oklapły ;) Teraz jak na robocika jest coraz więcej stron zawierających malware instalowany przez "drive-by-download" możesz sobie instalować co chcesz, nawet nie wiesz kiedy coś się zainstaluje, wystarczy odwiedzić zainfekowaną stronę i gotowe, nie wiesz kiedy, nie wiesz jak.

Ech, tylko współczuć robociarzom, tu botnet, tu d-b-d, tu ktoś zajebistego rootkita wymyśli, poezja po prostu.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.07.04 18:01
gówno dla gówna - flash ze zmianą imei i w tyłek niech te dziadostwo sobie wsadzą
Gość IP: 94.78.181.* 2012.07.04 18:22
Do pełnego korzystania z blokady kradzieżowej wymagany jest root telefonu (dostęp do gps itp), chociaż może się mylę?
Gość IP: 37.225.148.* 2012.07.05 00:22
Gość IP: 89.68.145.* 2012.07.04 18:01
Żegnamy cię trollu ozięble.
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 04.07.2012
Tagi producenckie: g data
ŹRÓDŁO: G Data
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1776
CENEO Kup Najtaniej
SILENTIUMPC GD-M40 HDD CAGE (SPC092) SILENTIUMPC GD-M40 HDD CAGE (SPC092)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
COFRA BUTY BEzPIECzNE (BRC-NILO-S1_48) COFRA BUTY BEzPIECzNE (BRC-NILO-S1_48)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bransoletka dla diabetyków Bransoletka dla diabetyków
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
WOJCIECH JERZY HAS. KOLEKCJA (3DVD) WOJCIECH JERZY HAS. KOLEKCJA (3DVD)
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Carrera Fire Racer 2,4GHz Servo Tronic 1:16 R/C (162016) Carrera Fire Racer 2,4GHz Servo Tronic 1:16 R/C (162016)
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu