Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Antywirusy dla Maca coraz doskonalsze. Jest się czego obawiać?

Kaspersky Lab wprowadza całkowicie nowy pakiet bezpieczeństwa dla komputerów Mac.

Antywirusy dla Maca coraz doskonalsze. Jest się czego obawiać?

Kaspersky Lab prezentuje Kaspersky Security for Mac, całkowicie nowe rozwiązanie bezpieczeństwa przeznaczone do ochrony użytkowników komputerów firmy Apple przed pojawiającymi się zagrożeniami.

 

Kaspersky Security chroni środowisko Mac OS X przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, łącząc tradycyjne technologie bezpieczeństwa z metodami opartymi na chmurze i oferując, jak zapewnia Kaspersky Lab, szybką reakcję na najnowsze zagrożenia. Poza ochroną przed zagrożeniami stworzonymi dla Maków nowe rozwiązanie zapobiega również rozprzestrzenianiu się szkodliwego oprogramowania dla systemów Windows i Linux na inne komputery i po raz pierwszy wyposażone jest w kontrolę rodzicielską.

Dlaczego komputery firmy Apple powinny być chronione za pomocą odpowiedniego rozwiązania oferującego najlepszą w swojej klasie ochronę przed wszystkimi rodzajami zagrożeń? Wzrost popularności Maków sprawia, że komputery te cieszą się znacznie większym zainteresowaniem cyberprzestępców. W efekcie stale rośnie liczba szkodliwych programów dla tej platformy.

Najnowszym przykładem jest trojan Flashfake, który przekształcił co najmniej 700 000 komputerów Mac w maszyny zombie, przez co mogły one być w pełni kontrolowane przez cyberprzestępców. Biorąc pod uwagę fakt, że udział komputerów Mac w rynku to 6 - 10% (w zależności od źródła), tak wysoka liczba komputerów zainfekowanych przez jeden szkodliwy program jest naprawdę niepokojąca. Rozwój botnetu Flashfake rozpoczął się od dużej liczby zhakowanych blogów, w których przestępcy zaszyli szkodliwy moduł. Użytkownikom, którzy odwiedzali te blogi, proponowano uaktualnienie aplikacji Adobe Flash Player. Jednak pobrany pakiet wykorzystywał luki w zabezpieczeniach zainstalowanego oprogramowania, wywołując masową epidemię.

W przeszłości Apple reagował na podobne zagrożenia, publikując łaty na luki w oprogramowaniu – jednak od wykrycia incydentu trzeba było na nie czekać nawet do dwóch miesięcy. Do tego czasu komputer, który działał bez rozwiązania bezpieczeństwa innego producenta, pozostawał podatny na ataki.

Kaspersky Security for Mac wykorzystuje swoje najnowsze technologie ochrony w celu lepszego zwalczania wszystkich rodzajów zagrożeń, w tym trojanów, robaków, oprogramowania spyware, adware oraz keyloggerów. Moduł skanowania plików jest aktywowany podczas startu i automatycznie sprawdza nowe i uaktualnione pliki, minimalizując wpływ swojego działania na zasoby systemowe. Pogram potrafi wykrywać i blokować szkodliwe oprogramowanie przeznaczone dla systemów Mac, Windows lub Linux, przez co zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwych obiektów na inne komputery domowe lub należące do znajomych lub współpracowników. Antywirusowa baza danych jest aktualizowana co godzinę w celu zapewnienia ochrony przed najnowszymi zagrożeniami, podczas gdy technologia bezpieczeństwa oparta na chmurze reaguje na najnowsze szkodliwe obiekty w ciągu kilku minut, jak zapewnia Kaspersky Lab.

W celu zapewnienia jeszcze lepszej ochrony Kaspersky Security for Mac oferuje teraz Ochronę WWW, która wykrywa i blokuje szkodliwe, oszukańcze oraz phishingowe strony internetowe oraz ostrzega użytkowników o każdym wykrytym zagrożeniu online.

Technologia antyphishingowa sprawia, że komputer Mac jest bezpieczniejszy, szczególnie gdy użytkownik korzysta z bankowości online lub serwisów płatności. W celu zabezpieczenia poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych czy hasła, Kaspersky Security zawiera Wirtualną klawiaturę. Stanowi ona rozszerzenie dla standardowej przeglądarki Safari i działa również z takimi przeglądarkami jak Google Chrome i Firefox. Wykorzystywanie takiej klawiatury podczas wprowadzania poufnych informacji uniemożliwia przestępcom przechwycenie informacji przy użyciu keyloggerów. Klawiatura pojawia się na ekranie na żądanie użytkownika.

Kontrola rodzicielska stanowi najnowszy dodatek do nowego produktu firmy Kaspersky Lab przeznaczonego dla komputerów Mac, zapewniając w pełni monitorowane korzystanie z internetu przez dzieci. Rodzice mogą ustawić ograniczenia czasowe na aktywność internetową swoich dzieci lub określić dokładny czas dla każdego dnia, w którym ich pociechy mogą korzystać z internetu. Kaspersky Security for Mac dopilnuje, aby funkcja bezpiecznego wyszukiwania była zawsze włączona we wszystkich wyszukiwarkach, takich jak Google, dzięki czemu w wynikach wyszukiwania zostaną wyświetlone tylko odpowiednie treści.

Program umożliwia zdefiniowanie typów plików, które dzieci mogą pobierać z internetu. Zablokowane mogą zostać również pewne niepożądane strony internetowe: ręcznie lub według kategorii. Co więcej, Kaspersky Security monitoruje aktywność dzieci na portalach społecznościowych, takich jak Facebook. Funkcja ta pozwala rodzicom sprawdzać, z kim komunikuje się ich dziecko, oraz ograniczać pewne kontakty lub całe portale społecznościowe. Funkcje raportowania posiadają szeroki zakres, dzięki czemu rodzice zawsze wiedzą, kiedy i jak ich dzieci korzystają z internetu.

Nowy Kaspersky Security for Mac zapewnia lepszą wydajność i łatwość użycia. iSwift – zestaw autorskich technologii Kaspersky Lab – oferuje skanowanie plików, sprawdzając tylko te, które zostały stworzone lub zmodyfikowane od poprzedniego uruchomienia.

Kaspersky Security for Mac jest kompatybilny z najnowszą wersją systemu OS X – 10.8 Mountain Lion i jest dostępny w Polsce. w cenie 159 zł (cena brutto rocznej ochrony jednego komputera Mac).

 

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 89.228.181.* 2012.08.29 10:18
Kaspersky Lab ostrzega przed wirusami na Mac'a, wykrywa ich tysiące a tu nagle kabum! Kaspersky Security for Mac! Kup nasz produkt, ochronimy Twój komputer przed wirusami, które sami odkryliśmy :)
Gość IP: 82.83.95.* 2012.08.29 12:37
SPAM! Typowy artykul sponsorowany. Az sie czytac nie chce tych slodkich, zachwalajacych przymiotnikow.
klorko
klorko 2012.08.29 12:40
A kogo interesuje Mac i nowy antywirus dla tej niszowej platformy?
jacoool
jacoool 2012.08.29 13:14
No to widać jak na dłoni, że autorzy wirusów się znudzili Windą, teraz za Makówki się biorą? taki niszowy system? A może zwąchali, że to tylko dla "bogaczy", a tych bardziej opłaca się skubać.
Szemot
Szemot 2012.08.29 13:15
@klorko

Niszowej? KOlego to, ze w Polsce nie stać nikogo na maca nie znaczy, że nikt tego nie używa. w USA to standard,że do gier mamy konsole a do netu i programów maki. W firmach są niemalże tylko i wyłącznie Dell lub Apple. Podobnie sięsprawy mają w Kanadzie, Japonii Australii i nieco mniej we Francji czy Niemczech. Mierz to miarą światową a nie lokalna. Rónie dobrze mógłbyś mieszkać w Ugandzie i powiedzieć, ze Samsung to niszowa firma telefoniczna bo każdy korzysta z Nokii bo tam jest komórka na rodzinę i przewaznie najtańsza z czwartej ręki.
klorko
klorko 2012.08.29 14:31
@Szemot 2012.08.29 13:15
Na potwierdzenie tego co napisałem wcześniej przytaczam statystyki: http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8&qpcustomd=0
Możesz sobie zobaczyć udziały w rynku ogólnoświatowym.
hirogen
hirogen 2012.08.29 15:24
Stać nie stać mam mbp i nie odczuwam potrzeby instalacji antywirusa Bo wirusów jest garstka i nie są w stanie tak zdemolować systemu jak te na windę.
Gość IP: 86.30.236.* 2012.08.29 17:01
a kto instaluje Flash z jakis podejzanych stron?

Gość IP: 89.77.25.* 2012.08.29 18:13
Widzę, że zaproszenie do laboratoriów Kasperskiego -i profity z tym związane- otrzymało wiele redakcji z PL. W zamian za reklamę co dostajecie? Bo mogę was oświecić, przez 12 lat używania OSX nie miałem żadnego wirusa. Może to w końcu do kogoś dorze, że zagrożenia są czysto teoretyczne albo dla debilów którzy sami sobie wirusa zainstalują.
Szemot
Szemot 2012.08.29 20:01
@klorko
Statystyki od zawsze były świetną rzeczą. Ale od kilku lat powinny pozostać tylko uzywane do cytatów Piłsudskiego.
Znajdź mi podobny serwis któremu wyjdą takie same wyniki. Serwisy takie ostnieją, wyniki powinny być przybliżone a są rozbieżne. Podobnie jest ze statystykami przeglądarek. Jeden serwis pokazuje, że Opera ma 12,5% inny, że 1,5 spora chyba róznica, nie uważasz? Inne twierdzą ,ze IE nadal ma ponad 50% inni, że Google Chrome ma już 60% a inni, że FF mimo wszystko nadal najlepszy. Która pokazuje prawdziwe wyniki?

Na dziś dzień statystyki służą manipulacjom politycznym i marketingowym. Absolutnie żadnego użytku dla przeciętnego zjadacza chleba.
klorko
klorko 2012.08.30 08:59
Ja przynajmniej przytaczam statystyki, a Ty co masz na potwierdzenie swoich słów, że Mac nie jest platformą niszową? Swoje przekonanie o tym fakcie? Pokaż mi statystyki, w których platforma Mac ma więcej niż 15-20% rynku systemów, albo udowodnij to w jakiś sensowny sposób...
Szemot
Szemot 2012.08.31 16:16
@klorko

Samych statystyk nie gdyż jak powiedziałem mam je głęboko gdzieś. Mam w USA znajomego który handluje komputerami i sprzętem elektronicznym zarówno spezętem dla firm jak i klientów indywidualnych i z nim pół roku temu o tym gadałem. Mówił to nie tylko w kontekście sprzedaży swojej ale też tego jak chodzi po ludziach czy znajomych i o il to nie jest jakaś bida z Bronxu to mak w domu to właściwie standard. A w firmach wespół z Dellem dzielą rynek.
A jeśli twierdzisz, że Apple nie ma więcej rynku systemów niż 20% to przecież gigantyczna ilość. Ja mówię, że to ma w cywilizowanych i rozwiniętych technologicznie państwach wielki udział jak USA, Japonia, Kanada, Niemca, Francja. Reszta świata ma przecież więcej komputerów niż te kraje łącznie więc 20% rynku światowego to bardzo wiele. W tych poszczególnych krajach % ten byłby znacznie większy.
Gość IP: 82.177.234.* 2012.09.01 10:53
Miałem Kasperskiego lata temu, sprawdzał mi się nawet, ale potem przesiadłem się na F-Secure i prawdę mówiąc lepszy jest jak dla mnie. A złośliwego oprogramowania lata teraz w sieci tyle, że czuję się bezpieczniej, mając jeszcze AV, bo czasem przez nieuwagę i najostrożniejszemu zdarzy się głupotę strzelić.
Gość IP: 79.190.120.* 2012.09.01 19:28
Nie rozumiem, o co tyle szumu - że Kaspersky robi autoreklamę? Ale przecież nie tylko on, inne firmy też publikują wyniki badań nad bezpieczeństwem w sieci, F-Secure, żeby daleko nie szukać, ostatnio wrzucił cały artykuł o cyberwojnie. A czy to zaraz musi oznaczać, że ktokolwiek musi kupować właśnie ich produkty? Przymusu nie ma. Choć osobiście akurat używam F-Secure, dobry jest :D
Gość IP: 82.177.233.* 2012.09.03 19:25
No cóż, każdy chce sobie zrobić reklamę - wolny rynek jest. Potencjalny klient i tak sam wybierze produkt, który pasuje najbardziej. Ja też przetestowałam kilka antywirów i też jak gość powyżej zostałam przy F secure.
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 29.08.2012
Tagi producenckie: kaspersky lab
ŹRÓDŁO: Kaspersky Lab
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1142


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Oral-B Professional Care 1000 Pink Oral-B Professional Care 1000 Pink
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Moc twoich dłoni Moc twoich dłoni
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG H6200 SAMSUNG H6200
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Accuphase E-460 Accuphase E-460
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
COOLGATE CG420 COOLGATE CG420
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu