Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Microsoft coraz lepszy w walce z wirusami

Duży wzrost skuteczności modułu Windows Defender.

Microsoft coraz lepszy w walce z wirusami

System Windows ma wiele mechanizmów do ochrony danych użytkownika. Jednym z nich jest Windows Defender, który wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie. I, jak się okazuje, staje się coraz skuteczniejszy.

Kto wie, być może za jakiś czas kupno oprogramowania antywirusowego będzie już zupełnie mijało się z celem. Według testów organizacji AV-Test, Windows Defender od Microsoftu staje się bardzo dobrą propozycją jako samodzielne rozwiązanie do ochrony przed złośliwymi programami.

Do tej pory w testach AV-Test moduł Windows Defender radził sobie słabo. Jednak tym razem zajął mocną pozycję, choć nadal tytuł lidera należy do Kaspersky Lab. A to oznacza, że typowy użytkownik, który wie jak obsługiwać się komputerem i który nie posiada na nim krytycznych, wartych duże pieniądze danych, może właściwie odpuścić sobie kupno dodatkowego programu antywirusowego.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 46.166.173.* 2016.01.27 11:35
Moi sąsiedzi (obaj Windows 8.1, jeden posiada Avasta, drugi McAfee) po pół roku posiadania komputera po przepuszczeniu przez AdwCleanera mieli wykryte setki zagrożeń, ja po pół roku używania Windows Defendera (najpierw Windows 8.1, krótko później aktualizacja do Windows 10) miałem jedynie wykryte jedno podejrzane rozszerzenie do Chrome'a, z którego i tak prawie nie korzystam.
Wniosek? Jeżeli używa się komputera z rozwagą, to Windows Defender jest w 100% wystarczający, jednak jak się chodzi po internecie po losowych stronach i instaluje losowe programy bez nawet odrobiny ostrożności, to nawet najlepsze antywirusy nikomu nie pomogą.
Gość IP: 91.208.10.* 2016.01.27 12:42
Moim najlepszym programem antywirusowym jest maszyna wirtualna, na której odpalam Linuxa. Mogę sufrować i robić, co mi się żywnie podoba. Po zamknięciu wirtualki wszystkie syfy, nawet jeśli udało im się jakoś podczepić pod linucha, idą smażyć się w piekle... ;)
Gość IP: 85.11.82.* 2016.01.27 13:35
Jeste zdziwiony przedstawionym porównaniem. Z mojego doświadczenia (wiele przypadków) Avast daje jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa. Wielokrotnie zdarzało mi się łapać NODem rzeczy na komputerach gdzie Avast radośnie twierdził, że wszystko jest ok. Ostatnio również zdarzyło mi się złapać parę rzeczy na dwóch komputerach, gdzie z kolei McAfee zapewniał, że są czyste, a NOD jednak się nie zgodził (i miał rację bo przeglądarka wesoło przekierowywała na takie fajne strony).
Gość IP: 37.249.122.* 2016.01.27 14:01
Żeby było jeszcze śmieszniej niektóre antywirusy wykrywają wirusy tam gdzie ich nie ma, a tam gdzie są twierdzą, że wszystko jest OK.
Gość IP: 84.203.58.* 2016.01.27 14:02
Nie dziw się. 99 % "porównań" jest sponsorowanych.
dexi
dexi 2016.01.27 17:12
Czemu nie dodano również wersji darmowych antywirusów do porównania? Ciekawe, czy ich wykrywalność i skuteczność też byłaby na takim samym poziomie, co ich płatne odpowiedniki.
rawicz
rawicz 2016.01.27 17:20
To zestawienie to są jakieś jaja. Albo ja niekumaty jestem, albo wynika z niego, że Avast jest lepszy od NOD-a, a najlepsza w ogóle jest Avira :)
wanak
wanak 2016.01.27 17:22
Z tego co już zdążyłem przeczytać 10 usuwa nie tylko wirusy, ale wszystko co się jej nie spodoba.
Gość IP: 83.8.134.* 2016.01.27 17:24
Norton wysoko, Kaspersky bardzo wysoko. Nawet Windows Defender ma wysokie noty?
A Comodo nisko?

O kant stołu to zestawienie.
Gość IP: 178.217.187.* 2016.01.27 17:29
Moje doświadczenie nie pokrywa się z tym, co widzę w tabelce.

Gość IP: 217.99.34.* 2016.01.27 23:16
Gwoli ścisłości, tabelka na obrazku idiotycznie posortowana jest wg nazwy, na co wskazuje guziczek podświetlony. Nie wiem jednak dlaczego MS Defender znalazł się w takim razie na dole.
Gość IP: 178.217.187.* 2016.01.28 07:57
W tym teście w lutym 2015 Microsoft Defender miał 0/6 punktu za ochronę.
W czerwcu 2015 miał 0,5/6.
A w grudniu już 5,5/6 ?!

Albo w łapę dali, albo ukradli bazę wirusów używaną do testów.

Stawiam na drugą opcję.
Wszak mają dostęp do zawartości dysków na kompach z ich systemem.

Gość IP: 94.246.149.* 2016.01.28 10:52
(Jaro) brawo Microsoft - Windows 10 działa genialnie ze Steamem - byle tak dalej. Yeah