Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Rząd instaluje kamery w... szkolnych toaletach!

Czyli jak legalnie podglądać siusiające małolaty.

Rząd instaluje kamery w... szkolnych toaletach!

Brytyjskie szkoły wprowadzają nowy rodzaj nadzoru. W toaletach dla uczniów będą zainstalowane kamery przemysłowe.

 

Raport Big Brother Watch w pigułce
Raport Big Brother Watch w pigułce

Kamery przemysłowe w szkołach to nic nowego. Nawet w Polsce coraz częściej są instalowane. Wielka Brytania przeniosła jednak monitoring na zupełnie nowy poziom. Jak donosi Big Brother Watch, na chwilę obecną w 2107 brytyjskich szkołach zainstalowanych jest 47 806 kamer. Oznacza to, że jedna kamera przypada na pięciu uczniów. Odnotowano nawet przypadek szkoły, która ma 20 kamer zainstalowanych w szatniach i toaletach.

Według raportu, który prezentuje Big Brother Watch, nie zmieniło to za wiele, jeżeli chodzi o walkę z przestępczością wśród nieletnich. Zdaniem niektórych, tak powszechny monitoring ma na celu przyzwyczajenie do jego obecności młodocianych, by ci potem nie uważali tego za nic złego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 217.153.93.* 2012.09.13 14:40
Ktoś nie umieczytać ze zrozumieniem. 1 kamera na 38 uczniów!
Gość IP: 62.69.218.* 2012.09.13 15:01
No właśnie, chyba coś nie tak.

"Jak donosi Big Brother Watch, na chwilę obecną w 2107 brytyjskich szkołach zainstalowanych jest 47 806 kamer. Oznacza to, że jedna kamera przypada na pięciu uczniów."

Wynikałoby z tego, że do 2107 szkół uczęszcza tylko 9,5 tysiąca uczniów? Coś niezbyt liczne te szkoły.
Gość IP: 84.10.255.* 2012.09.13 15:51
Polska wyprzedza Brytyjczyków! Już jeden pan niedawno instalował w ubikacjach wagonów kolejowych w Polsce, swoje mini kamery mobilne, opakowane w pudełko kartonowe z dziurką, przyklejane taśmą pod spodem deski sedesu, aby nagrywać -najpewniej genitalia (dziurki?), a może i zwisy męskie też go ciekawiły? Pisały o tym niedawno media Internetowe, w TV było cicho, aby nie zachęcać innych filmowców...
Gość IP: 83.5.245.* 2012.09.13 16:06
@up

Dodać dużo o tym było mówione w telexpressie, jednemu z najpopularniejszych programów informacyjnyjnch w Polsce
Gość IP: 217.153.217.* 2012.09.13 16:27
Rządy większości pozornie demokratycznych krajów traktują swoich obywateli jak bezrozumne bydło.
Przykre to.
Gość IP: 83.4.76.* 2012.09.13 16:37
Może wtedy skończy się cpuństwo w szkołach.
Gość IP: 31.6.170.* 2012.09.13 18:04
Zboczeńcy.
Gość IP: 77.254.56.* 2012.09.13 19:57
Może i narusza prywatność, ale sam jestem uczniem i mam kolegów, w toaletach mieszczących się w gimnazjach i liceach nie przypadkowo pachnie papierosami, trawką i innymi używkami.
Gość IP: 89.72.228.* 2012.09.13 20:01
Nie umialbym strzelic dwoji przed kamera
Gość IP: 84.203.114.* 2012.09.13 20:19
A co ze szklanymi sufitami w toaletach w Pałacu Kultury i Nauki ? Byłem kiedyś na MTSie i zaciekawił mnie ten wynalazek... Chyba chodzi o to że wieczorem ochroniarz na obchodzie szybko sprawdzi że toalety są puste... Daleko nie trzeba szukać - macie UK w Warszawie !
Gość IP: 79.184.78.* 2012.09.13 22:03
"Może i narusza prywatność, ale sam jestem uczniem i mam kolegów, w toaletach mieszczących się w gimnazjach i liceach nie przypadkowo pachnie papierosami, trawką i innymi używkami."

To zapłać za kamerę, jeśli zależy ci, żeby kolega zapalił przy garażach za szkołą. Ja wolałbym żeby takie środki szły na inne cele, naprawdę nie tu jest usytuowany główny problem polskiej oświaty
Gość IP: 193.25.1.* 2012.09.13 23:20
Bardzo trafne podsumowanie. "Zdaniem niektórych, tak powszechny monitoring ma na celu przyzwyczajenie do jego obecności młodocianych, by ci potem nie uważali tego za nic złego"

Problem z jest w mentalności i wychowaniu - zamiast na kamery i ochronę zainwestować w coś co zajmie czas młodym albo w zmianę światopoglądu.
Gość IP: 31.151.250.* 2012.09.13 23:29
Za duzo bajek ogladacie. Na swiecie jest coraz gorzej i potrzebna jest coraz wieksza kontrola. Niestety. Dobrze juz bylo...
Gość IP: 89.68.145.* 2012.09.14 00:13
przyzwyczaj się że masz w kiblu kamerę - będzie ci łatwiej walić konia na webie albo rozbierać się dla klientów online - szkoła wszak ci nie potrzebna - i tak jesteś głupim gnojem z którego nic nie wyrośnie BY kraj rasowych tępaków i przestepców z całej europy (bo gdzież indziej całe to bydło by sobie poradziło jak nie u tłustych tępych angoli???) którzy bez pomocy naszej usa i francji zostaliby wyspą wielkanocną
Wielki_Bojler
Wielki_Bojler 2012.09.14 07:24
Żeby było "zabawniej", to wystarczył brak zgody jednego rodzica i na przedstawieniu w szkole wystawianym przez 7-mio latków zabroniono robienia zdjęć. Na przedstawieniu! Własnemu dziecku!!! A w kiblach i szatniach monitoring!
klorko
klorko 2012.09.14 07:55
Proponuję zainstalować kamery w każdym pisuarze (przynajmniej 2 sztuki), w muszli klozetowej (chociaż ze 4) i oczywiście za lustrami.
To już bezczelne naruszanie prywatności i próba wyprania młodym ludziom mózgów. Niech uwierzą, że to nie inwigilacja - to dla ich dobra.
Gość IP: 89.229.67.* 2012.09.14 09:13
Cóż, skoro teraz małolaty w toalecie robią wszystko (i nie chodzi mi tu o papierosy bo to niewinna zabawa) poza tym co trzeba to monitoring JEST wskazany. Odechce się głupich pomysłów.
Gość IP: 83.27.54.* 2012.09.14 12:09
Czego to pedofile nie wymyślą.
acomp
acomp 2012.09.14 21:47
A wydawało się że Anglicy to kulturalny naród a oni bawią się w podglądanie w kibelkach.Pfuj!
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 13.09.2012
ŹRÓDŁO: TechEye
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7118

CENEO Kup Najtaniej
SACHS Amortyzator (110002) SACHS Amortyzator (110002)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Apple iPad 4 Retina 64GB WiFi Czarny (MD512SL/A) Apple iPad 4 Retina 64GB WiFi Czarny (MD512SL/A)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CL Strykow NIKOzJA DURASAN CL Strykow NIKOzJA DURASAN
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sharp LC-22CFE4000ES Sharp LC-22CFE4000ES
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu