Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Amerykanie chcą wypędzić ZTE i Huawei ze swojego kraju

Uważają, że smartfony i tablety tych firm mogą być cyberszpiegowskim narzędziem na masową skalę.

Amerykanie chcą wypędzić ZTE i Huawei ze swojego kraju

Rząd amerykański prowadzi śledztwo w sprawie rozszerzenia działalności firm Huawei i ZTE na amerykańskim rynku. Rekomendacją po śledztwie ma być wyrzucenie tych firm z kraju.

 

Tanie, chińskie smartfony i tablety zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego?
Tanie, chińskie smartfony i tablety zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego?

Według przeprowadzonego śledztwa, istnieją „wiarygodne przesłanki”, by uważać, że ZTE i Huawei, a zwłaszcza druga firma, otrzymały dotacje od chińskiego rządu. Oznacza to, że nie można zakładać, że są pozbawione wpływu państwa obcego, a co za tym idzie, są zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa.

Przedstawiciel Huawei poproszony o komentarz uważa, że raport zawiera „bezpodstawne sugestie”. ZTE „głęboko się nie zgadza” z wynikami śledztwa.

 

 

 

 

Gość IP: 217.153.177.* 2012.10.08 12:17
To szczyt hipokryzji, sami rozsiewają miliony szpiegowskiego sprzętu a innym by zabraniali :-(
Gość IP: 78.8.242.* 2012.10.08 12:21
Czyżby monopol na szpiegowanie ze strony USA został nadwątlony ? Trzeba zatem konkurentów wyrzucić ! Nie będę podawał firm, ale jest ich pełno I...l, G....e, M.....t, A...e i wiele innych, które współpracują z rządem USA i szpiegują ludzi ! W celu, a jakże szeroko pojętego bezpieczeństwa ! - jakoś nie chce mi się w to wierzyć !
Gość IP: 79.184.50.* 2012.10.08 12:40
"otrzymały dotacje od chińskiego rządu" To jeżeli jakaś np. polska firma otrzyma dotacje z unii europejskiej to już również świadczy o szpiegostwie?
Gość IP: 144.187.36.* 2012.10.08 13:05
Nie upatruje w tym teorii spiskowych ale mysle ze chodzi o swego rodzaju strach przed wplywem chinskiego rzadu na inne gospodarki. Gdyby sie przyjrzec tematowi , i przesledzic systace w kraju,warto przestudiowac operatora Play. Zrodlo finansowania jest rowniez w chinach, a jesli pamietacie promocje Play-a z testowaniem smartphona prez 2 tygodnei za darmo... przypomnijcie sobie czy nie chodzilo przypadkiem o smartphony huawei ;)
Gość IP: 83.3.198.* 2012.10.08 13:23
hipokryzja - w USA 50% korporacji + banki dostały pieniądze z budżetu panstwa
AppleHater
AppleHater 2012.10.08 13:26
To teraz chinczycy powinni zakazac sprzedazy applowych produktow u siebie.
jacoool
jacoool 2012.10.08 13:53
No co wy, toć to MegaUPload bis. Wielka wrzawa, krzyki, faceci w czerni. Potem wtopa, za wtopą i .......
A kogo obchodzi czyjeś prawo, nasze jest bardziej prawe, bo nasze, a jak się komuś nie podoba to jego sprawa. To jest widzenie świata przez jankesów.
Gość IP: 80.175.162.* 2012.10.08 13:53
> To teraz chinczycy powinni zakazac sprzedazy applowych produktow u siebie.

Nie. Teraz Chińczycy powinni przestać produkowac "amerykańskie" produkty. I spokojnie usiąść i patrzeć, jak wymierają.

USA się kończy. Właśnie to przewidzieli Majowie. Nie koniec świata. Koniec świata rządzonego przez USA.
repairman
repairman 2012.10.08 16:29

@up

Jeszcze zatęsknisz za światem rządzonym przez USA, gdy Chiny zajmą ich miejsce :)
Gość IP: 87.99.52.* 2012.10.08 16:30
Niech zgadnę - pazerne Apple w strachu przed tańszą konkurencją maczało w tym palce.
Gość IP: 87.205.51.* 2012.10.08 18:03
Zgadłeś.
Gość IP: 80.175.162.* 2012.10.08 18:18
@repairman

Ja nie piszę tego ze złośliwą satysfakcją. Po prostu stwierdzam fakt.

Najgorsze jest to, że Amerykanie na tę klęskę uczciwie zapracowali.
Gość IP: 195.88.115.* 2012.10.08 19:06
Generalnie USA i APPLE mogą teraz starać się o olbrzymie odszkodowanie od Chinczyków i tych ZTE, Huawei iż tamci mają czelność kopiować patent na szpiegowanie
Gość IP: 89.68.145.* 2012.10.08 19:47
Gość IP: 144.187.36.* 2012.10.08 13:05

jak wchodzili na rynek dawali samsunga....
Korea
Korea 2012.10.08 21:50
Masakra. Jak tak wyglada w USA podejscie to prawa i rzetelności to ja już nie wierzę w żadne ich procesy. Co ma dotacja rządowa do szpegostwa. Przecięż równie dobrze to mogą być państwowe firmy. Niecy w Opla i Porsche wpomwowali tez niebotyczne pieniądze. A francuskie koncerny samochodowe. może Banki to tez instytucje szpiegoskie. Co ma piernik do wiatraka. Czyżby Chiny podpadły pozwami wobec Apple i wygraniem procesu o nazwę IPAD heheh. Moim zdaniem po prostu boja sie taniej i dobrej konkurencji. Najlepszym wytłumaczeniem w USA zawsze była kwestia szpiegowska. Swoja droga jak na początku kryzysu Rząd USA pakował pieniądze w rózne firmy to było dobrze. Teraz gdy Chińczycy coraz lepszt sprzet robia nagle amerykaom sie przypomniałe że te firmy w państwei socjalistycznym (co w tym dziwnego) maja dotacje rządowe.
Gość IP: 5.173.172.* 2012.10.08 21:50
ŻÓŁTA MASA I TAK ZALEJE ŚWIAT - JAK TO PRZEWIDZIAŁ NOSTRADAMUS...
l0co
l0co 2012.10.08 21:51
W ten sposób w USA załatwia się konkurencję
Szemot
Szemot 2012.10.09 09:04
@Korea

Ale Niemcy sa w UE czyli ta sama strona barykady. Chiny wraz z Rosją czy Iranem sa po drugiej stronie. Poza tym Opel nie będzie podsłuchiwał ruchu sieciowego, Huawei teoretycznie jak najbardziej może. I pamiętaj, że co wolno wojewodzie tego chłopu nie wolno wiec na terenie USA to USA ma monopol na podsłuch a na świeci walczą o ten monopol. Potęga państwa to nie tylko PKB i atomówki ale wiedza
Gość IP: 80.175.162.* 2012.10.09 12:50
@Szemot

kpisz czy o drogę pytasz?

jako tania siła robocza *komunistyczne Chiny* są dla Amerykanów OK, ale jako równoprawny konkurent już nie i wyciągamy polowanie na czerwone czarownice? A może marzą się czasy kolonialne?

*Niektórzy* Amerykanie w końcu zrozumieli, że ich manipulacje obróciły się przeciwko nim. Moim zdaniem trochę za późno. W końcu ich kompromitujących procesów sądowych typu "USA kontra reszta świata" nikt nie będzie traktował poważnie.

Są inne rynki, niech u nich nad wszystkim zapanuje Apple, dla mnie bomba. Tylko niech najpierw zabierze produkcję z Chin do USA. Powodzenia.
Gość IP: 95.49.101.* 2012.10.09 15:02
czyżby usa wyszpiegowało tę rewelacje? ;D

Jesteśmy z informacją na granicy absurdu. To bardzo poważna sprawa. Ludzie nie wiedzą już komu wierzyć i co nie widzą co się dzieje. Nawet wiem, jak będzie wyglądał kolejny krok...
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 08.10.2012
Tagi producenckie: huawei, zte
ŹRÓDŁO: Reuters.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2868

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
McCrypt UM-80 McCrypt UM-80
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 24MT48DF LG 24MT48DF
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Karo Pościel Z Kory 140x200 141 Maki Karo Pościel Z Kory 140x200 141 Maki
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AOC I2369VM/BK AOC I2369VM/BK
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MAPEX P 500 MAPEX P 500
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu