Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Amerykanie chcą wypędzić ZTE i Huawei ze swojego kraju

Uważają, że smartfony i tablety tych firm mogą być cyberszpiegowskim narzędziem na masową skalę.

Amerykanie chcą wypędzić ZTE i Huawei ze swojego kraju

Rząd amerykański prowadzi śledztwo w sprawie rozszerzenia działalności firm Huawei i ZTE na amerykańskim rynku. Rekomendacją po śledztwie ma być wyrzucenie tych firm z kraju.

 

Tanie, chińskie smartfony i tablety zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego?
Tanie, chińskie smartfony i tablety zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego?

Według przeprowadzonego śledztwa, istnieją „wiarygodne przesłanki”, by uważać, że ZTE i Huawei, a zwłaszcza druga firma, otrzymały dotacje od chińskiego rządu. Oznacza to, że nie można zakładać, że są pozbawione wpływu państwa obcego, a co za tym idzie, są zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa.

Przedstawiciel Huawei poproszony o komentarz uważa, że raport zawiera „bezpodstawne sugestie”. ZTE „głęboko się nie zgadza” z wynikami śledztwa.

 

 

 

 

Gość IP: 217.153.177.* 2012.10.08 12:17
To szczyt hipokryzji, sami rozsiewają miliony szpiegowskiego sprzętu a innym by zabraniali :-(
Gość IP: 78.8.242.* 2012.10.08 12:21
Czyżby monopol na szpiegowanie ze strony USA został nadwątlony ? Trzeba zatem konkurentów wyrzucić ! Nie będę podawał firm, ale jest ich pełno I...l, G....e, M.....t, A...e i wiele innych, które współpracują z rządem USA i szpiegują ludzi ! W celu, a jakże szeroko pojętego bezpieczeństwa ! - jakoś nie chce mi się w to wierzyć !
Gość IP: 79.184.50.* 2012.10.08 12:40
"otrzymały dotacje od chińskiego rządu" To jeżeli jakaś np. polska firma otrzyma dotacje z unii europejskiej to już również świadczy o szpiegostwie?
Gość IP: 144.187.36.* 2012.10.08 13:05
Nie upatruje w tym teorii spiskowych ale mysle ze chodzi o swego rodzaju strach przed wplywem chinskiego rzadu na inne gospodarki. Gdyby sie przyjrzec tematowi , i przesledzic systace w kraju,warto przestudiowac operatora Play. Zrodlo finansowania jest rowniez w chinach, a jesli pamietacie promocje Play-a z testowaniem smartphona prez 2 tygodnei za darmo... przypomnijcie sobie czy nie chodzilo przypadkiem o smartphony huawei ;)
Gość IP: 83.3.198.* 2012.10.08 13:23
hipokryzja - w USA 50% korporacji + banki dostały pieniądze z budżetu panstwa
AppleHater
AppleHater 2012.10.08 13:26
To teraz chinczycy powinni zakazac sprzedazy applowych produktow u siebie.
jacoool
jacoool 2012.10.08 13:53
No co wy, toć to MegaUPload bis. Wielka wrzawa, krzyki, faceci w czerni. Potem wtopa, za wtopą i .......
A kogo obchodzi czyjeś prawo, nasze jest bardziej prawe, bo nasze, a jak się komuś nie podoba to jego sprawa. To jest widzenie świata przez jankesów.
Gość IP: 80.175.162.* 2012.10.08 13:53
> To teraz chinczycy powinni zakazac sprzedazy applowych produktow u siebie.

Nie. Teraz Chińczycy powinni przestać produkowac "amerykańskie" produkty. I spokojnie usiąść i patrzeć, jak wymierają.

USA się kończy. Właśnie to przewidzieli Majowie. Nie koniec świata. Koniec świata rządzonego przez USA.
repairman
repairman 2012.10.08 16:29

@up

Jeszcze zatęsknisz za światem rządzonym przez USA, gdy Chiny zajmą ich miejsce :)
Gość IP: 87.99.52.* 2012.10.08 16:30
Niech zgadnę - pazerne Apple w strachu przed tańszą konkurencją maczało w tym palce.
Gość IP: 87.205.51.* 2012.10.08 18:03
Zgadłeś.
Gość IP: 80.175.162.* 2012.10.08 18:18
@repairman

Ja nie piszę tego ze złośliwą satysfakcją. Po prostu stwierdzam fakt.

Najgorsze jest to, że Amerykanie na tę klęskę uczciwie zapracowali.
Gość IP: 195.88.115.* 2012.10.08 19:06
Generalnie USA i APPLE mogą teraz starać się o olbrzymie odszkodowanie od Chinczyków i tych ZTE, Huawei iż tamci mają czelność kopiować patent na szpiegowanie
Gość IP: 89.68.145.* 2012.10.08 19:47
Gość IP: 144.187.36.* 2012.10.08 13:05

jak wchodzili na rynek dawali samsunga....
Korea
Korea 2012.10.08 21:50
Masakra. Jak tak wyglada w USA podejscie to prawa i rzetelności to ja już nie wierzę w żadne ich procesy. Co ma dotacja rządowa do szpegostwa. Przecięż równie dobrze to mogą być państwowe firmy. Niecy w Opla i Porsche wpomwowali tez niebotyczne pieniądze. A francuskie koncerny samochodowe. może Banki to tez instytucje szpiegoskie. Co ma piernik do wiatraka. Czyżby Chiny podpadły pozwami wobec Apple i wygraniem procesu o nazwę IPAD heheh. Moim zdaniem po prostu boja sie taniej i dobrej konkurencji. Najlepszym wytłumaczeniem w USA zawsze była kwestia szpiegowska. Swoja droga jak na początku kryzysu Rząd USA pakował pieniądze w rózne firmy to było dobrze. Teraz gdy Chińczycy coraz lepszt sprzet robia nagle amerykaom sie przypomniałe że te firmy w państwei socjalistycznym (co w tym dziwnego) maja dotacje rządowe.
Gość IP: 5.173.172.* 2012.10.08 21:50
ŻÓŁTA MASA I TAK ZALEJE ŚWIAT - JAK TO PRZEWIDZIAŁ NOSTRADAMUS...
l0co
l0co 2012.10.08 21:51
W ten sposób w USA załatwia się konkurencję
Szemot
Szemot 2012.10.09 09:04
@Korea

Ale Niemcy sa w UE czyli ta sama strona barykady. Chiny wraz z Rosją czy Iranem sa po drugiej stronie. Poza tym Opel nie będzie podsłuchiwał ruchu sieciowego, Huawei teoretycznie jak najbardziej może. I pamiętaj, że co wolno wojewodzie tego chłopu nie wolno wiec na terenie USA to USA ma monopol na podsłuch a na świeci walczą o ten monopol. Potęga państwa to nie tylko PKB i atomówki ale wiedza
Gość IP: 80.175.162.* 2012.10.09 12:50
@Szemot

kpisz czy o drogę pytasz?

jako tania siła robocza *komunistyczne Chiny* są dla Amerykanów OK, ale jako równoprawny konkurent już nie i wyciągamy polowanie na czerwone czarownice? A może marzą się czasy kolonialne?

*Niektórzy* Amerykanie w końcu zrozumieli, że ich manipulacje obróciły się przeciwko nim. Moim zdaniem trochę za późno. W końcu ich kompromitujących procesów sądowych typu "USA kontra reszta świata" nikt nie będzie traktował poważnie.

Są inne rynki, niech u nich nad wszystkim zapanuje Apple, dla mnie bomba. Tylko niech najpierw zabierze produkcję z Chin do USA. Powodzenia.
Gość IP: 95.49.101.* 2012.10.09 15:02
czyżby usa wyszpiegowało tę rewelacje? ;D

Jesteśmy z informacją na granicy absurdu. To bardzo poważna sprawa. Ludzie nie wiedzą już komu wierzyć i co nie widzą co się dzieje. Nawet wiem, jak będzie wyglądał kolejny krok...
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 08.10.2012
Tagi producenckie: huawei, zte
ŹRÓDŁO: Reuters.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2866
CENEO Kup Najtaniej
Porcupine Tree - Arriving Somewhere (DVD) Porcupine Tree - Arriving Somewhere (DVD)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bose in-ear SoundTrue Słuchawki 7155930020 biały Bose in-ear SoundTrue Słuchawki 7155930020 biały
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ETA 1260 90010 Linty ETA 1260 90010 Linty
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LESTAR LXA816 3m LESTAR LXA816 3m
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu