Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News W tym miesiącu nie będzie aktualizacji do Windows 10

Microsoft wykrył błędy w gotowych do publikacji łatkach.

W tym miesiącu nie będzie aktualizacji do Windows 10

Jak na pewno zauważyliście, w ostatni wtorek nie pojawiła się żadna aktualizacja do Windows 10, mimo wcześniejszych zapowiedzi. To świadoma decyzja firmy, mogąca mieć niedobre konsekwencje.

Aktualizacje do Windows 10, które publikowane są co miesiąc w drugi wtorek miesiąca, zwyczajowo usuwają błędy i niedoróbki wykryte w systemie, w tym luki w zabezpieczeniach. W tym miesiącu na aktualizację czekamy szczególnie niecierpliwie, bowiem co najmniej dwie usterki (jedna w telefonach, jedna w komputerach PC) są już znane cyberprzestępcom.

Niestety, nie doczekamy się. Microsoft w ostatniej chwili odwołał publikację łatek z uwagi na niewskazany przez firmę błąd, który mógł „u nielicznych użytkowników spowodować problemy”.

Cieszymy się, że udało się go wykryć i przyznać się do tego, że się nawaliło. Jednak Microsoft dał sobie aż miesiąc czasu na naprawienie wadliwych łatek. A to oznacza miesiąc pracy na niezałatanych telefonach i komputerach z Windows 10. To może mieć poważne konsekwencje…

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 83.20.251.* 2017.02.17 02:07
serwerowych też nie ma
Gość IP: 76.16.117.* 2017.02.17 02:28
I tak to jest z "cumulative updates" - wszystko albo nic. Jakby robili normalnie to wypuscili by gotowe update-y i tylko te, ktore wymagaly dodatkowej roboty bylyby opoznione. No ale wtedy klienci nadal mieliby wybor, a na to MS pozwolic nie moze.
Gość IP: 89.75.128.* 2017.02.17 08:03
Windows 8.1 też nie ma aktualizacji w tym miesiącu
Gość IP: 159.205.23.* 2017.02.17 08:59
Boże co za tragedia , zaraz popełnię samobójstwo.
Napisze to co napisał któryś kolegów wyżej:
Gdyby Microsoft wypuszczał by aktualizacje w standardowy sposób to by były te podstawowe i krytyczne aktualizacje,
Lecz Microsoft nie może sobie pozwolić na wolność wyboru aktualizacji,nie bo nie !
Gość IP: 86.159.197.* 2017.02.17 09:30
Pozdrawaim z Chromebooka :)
Gość IP: 193.240.168.* 2017.02.17 09:55
Apple send their regards.
Gość IP: 51.171.14.* 2017.02.17 11:04
And Linux Mint too :-)

PS. U mnie wczoraj w nocy, gdy montowałem filmik, wyświetliło się powiadomienie o 4 łatkach możliwych do zainstalowania. Poczekałem aż skończy się render, wyświetliłem informacje o łatkach, zdecydowałem, że wszystkie mogą się zainstalować, kliknąłem i za 20 sekund całe 840 kilobajtów było ściągnięte i zainstalowane... Jeśli dziś rano w jakimkolwiek składniku mojego OS zostanie wykryta jakaś luka bezpieczeństwa, spodziewam się, iż najdalej jutro podobna procedura ją załata. No ale Linux to nowotwór świata IT, fiksacja dla sweterków - nie to co profesjionalne Win10 :-)
Gość IP: 78.10.80.* 2017.02.17 13:24
Ja pozdrawiam z DOS-a :D
Gość IP: 185.137.18.* 2017.02.17 13:26
A ja z lodówki. Tak mam internet w lodówce :P
Gość IP: 84.203.28.* 2017.02.18 02:10
Win 10 rzadzi - sa tacy co tego nie lubia, ale fakt jest faktem :-)
Gość IP: 78.10.109.* 2017.02.18 12:08
Re: Gość IP: 84.203.28.*
Taki ten twój win10 cudowny że nie można wprowadzać w nim polskich znaków. :D :D :D
Gość IP: 51.171.14.* 2017.02.18 14:01
@ Gość IP: 185.137.18.* 2017.02.17 13:26
'A ja z lodówki. Tak mam internet w lodówce :P'

Osobiście wolę trzymać w lodówce dobre piwo, ale kto ci zabroni wsadzić tam router?
:-D
acomp
acomp 2017.02.18 22:36
Szkoda że MS tak sobie lekceważy bezpieczeństwo klientów
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 16.02.2017
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6229


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Toshiba G30-207 (Pqg32E-02S02Hg3) Toshiba G30-207 (Pqg32E-02S02Hg3)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LevelOne Switch (GEU-2428) LevelOne Switch (GEU-2428)
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zelmer MM 1200.84 Lime Zelmer MM 1200.84 Lime
Dostępny w 24 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Stolar szafa York VI Stolar szafa York VI
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Media-Tech MT3142 Media-Tech MT3142
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu