Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News VMware rozszerza współpracę z Intel Security

Czy bezpieczeństwo twojej firmy jest dla Ciebie ważne?

VMware rozszerza współpracę z Intel Security

VMware rozszerza współpracę z Intel Security o wspólne rozwiązania dla klientów korzystających z oferowanej pod marką AirWatch by VMware platformy Enterprise Mobility Management. Firmy działają razem w ramach dwóch inicjatyw, aby zapewnić integrację technologii oraz by pomóc klientom sprostać współczesnym złożonym wyzwaniom w obszarze bezpieczeństwa środowisk mobilnych w skuteczniejszy i wydajniejszy sposób.

VMware jest teraz członkiem Intel Security Innovation Alliance™ — ogólnoświatowego programu dla partnerów technologicznych, który usprawnia integrację i przyspiesza tworzenie zgodnych rozwiązań przez firmę Intel Security i firmy partnerskie. VMware i Intel Security zamierzają oferować opracowane razem rozwiązania swoim wspólnym klientom. Chcą m.in. udostępniać zaawansowane dane na temat środowiska mobilnego za pośrednictwem McAfee® Data Exchange Layer, kluczowego składnika otwartego, zintegrowanego systemu zabezpieczeń Intel Security. McAfee Data Exchange Layer to dwukierunkowa platforma komunikacyjna, która rozsyła analizy dotyczące bezpieczeństwa globalnego i lokalnego do rozwiązań zabezpieczających Intel Security i innych producentów. Uwzględnia przy tym urządzenia klientów mobilnych, technologie analizy zagrożeń Intel Security oraz platformę do zarządzania McAfee® ePolicy Orchestrator®. Integracja platformy AirWatch z technologiami Intel Security pomoże klientom maksymalnie wykorzystać ich dotychczasowe inwestycje w zabezpieczenia, szybciej eliminować zagrożenia środowisk mobilnych i obniżyć koszty operacyjne. Wspólna inicjatywa rozszerza aktualną ofertę rozwiązań VMware i Intel Security, obejmującą zaawansowane zabezpieczenia dla centrów danych zdefiniowanych programowo (SDDC).

Intel Security przystąpił też do programu AirWatch Mobile Security Alliance (MSA). Rozwiązania AirWatch pozwalają przedsiębiorstwom skupić się na rozwijaniu mobilnych aspektów ich działalności, a nie na zmaganiu się z dynamicznie ewoluującymi problemami w obszarze zarządzania urządzeniami mobilnymi i ich ochrony. W ramach zmniejszania złożoności zarządzania urządzeniami mobilnymi i procesem ich ochrony firma AirWatch zawiązała inicjatywę MSA, której celem jest udostępnianie klientom zaawansowanych, elastycznych i prostych opcji, dających im większą pewność, że ich mobilne aplikacje, urządzenia i sieci są wolne od zagrożeń typowych dla środowisk mobilnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą łatwo zniwelować ryzyko w oparciu o rozwiązania liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i najlepszą na rynku platformę EMM.

Sojusz Intel Security i VMware koncentruje się na trzech kluczowych obszarach bezpieczeństwa przedsiębiorstw: ochronie danych, wykrywaniu zagrożeń i zapobieganiu im oraz zarządzaniu zabezpieczeniami. Połączenie oferty AirWatch z licznymi technologiami Intel Security pozwoli klientom rozszerzyć zasięg zabezpieczeń na urządzenia mobilne, komputery PC, systemy operacyjne, sieć i chmurę. Rozwiązanie ułatwi przesyłanie danych urządzeń mobilnych, takich jak ich właściwości i lokalizacja, do narzędzi zarządzających zabezpieczeniami. Pomoże to wyeliminować „mobilne martwe punkty”, istniejące obecnie w wielu infrastrukturach zabezpieczeń korporacyjnych, i pozwoli zespołom ds. zabezpieczeń lepiej zarządzać zdarzeniami i incydentami na różnych urządzeniach i w różnych systemach operacyjnych. Rozwiązanie stworzono z myślą o ochronie danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują — w chmurze, w środowisku lokalnym, na urządzeniu dostępowym czy na urządzeniu mobilnym. Użytkownicy będą więc w stanie w bezpieczniejszy sposób uzyskać dostęp do danych w dowolnej chwili. Korelacja informacji o incydentach pochodzących z urządzeń mobilnych, innych punktów dostępowych i sieci może też zaowocować zwiększeniem bezpieczeństwa i przyspieszeniem reagowania na takie zdarzenia.

„Aby przenieść biznes do środowiska mobilnego, przedsiębiorstwa muszą mieć pewność, że ich podstawowe zabezpieczenia, używane już dziś w obrębie całej organizacji, funkcjonują równie sprawnie w ich zasobach mobilnych” — powiedział Noah Wasmer, wiceprezes ds. inżynierii mobilnej i zarządzania produktami mobilnymi w dziale systemów komputerowych dla użytkowników, End-User

Computing, w firmie VMware. „Współpraca z Intel Security pomoże nam stworzyć bardziej kompleksowe rozwiązanie chroniące środowisko mobilne. Partnerstwo to uwidacznia zarazem, jak bardzo zależy nam na bezproblemowym przejściu naszych klientów do ery mobilności i chmury. Za pośrednictwem platformy McAfee Data Exchange Layer firmy będą mogły przekazywać podstawowe informacje o zagrożeniach, które mogą pomóc w szybszym reagowaniu i niwelowaniu problemów”.

 

„Cieszymy się z przystąpienia firmy VMware do programu Intel Security Innovation Alliance oraz z naszego udziału w inicjatywie AirWatch Mobile Security Alliance” — powiedział D.J. Long, szef programu Intel Security Innovation Alliance. „W epoce mobilności nasi klienci muszą stawić czoła rosnącym zagrożeniom, które wymagają od nich nowego podejścia do bezpieczeństwa. Współpraca firm VMware i Intel Security to integralna część naszej strategii w obszarze zabezpieczeń środowisk mobilnych. Jest to zarazem ważny krok w kierunku udoskonalenia cyklu życia zabezpieczeń naszych wspólnych klientów i zapewnienia lepszej ochrony danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak są przesyłane”.

 

 

 

Dodaj komentarz 1 komentarz
acomp
acomp 2016.01.13 12:04
Należy się tylko cieszyć z takiej współpracy i czekać na pierwsze nowe technologie polepszające nasze bezpieczeństwo w sieci
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 11.01.2016
Tagi producenckie: intel, vmware
Tagi modelu: intel security, vmware
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1802


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Dell Inspiron 7548 (BRAD15BDW1601_5208_WIN) Dell Inspiron 7548 (BRAD15BDW1601_5208_WIN)
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Efbe-Schott PCM 1000 NYC Efbe-Schott PCM 1000 NYC
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
WD 250GB WD Blue SSD M.2 2280 (WDS250G1B0B) WD 250GB WD Blue SSD M.2 2280 (WDS250G1B0B)
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Krusell do Laptopów <16'' COCO Slim beżowa (71140) Krusell do Laptopów <16'' COCO Slim beżowa (71140)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu