Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Microsoft zawiera sojusz z PKO BP

Obie organizacje chcą zadbać o większe bezpieczeństwo dla naszych pieniędzy.

Microsoft zawiera sojusz z PKO BP

PKO Bank Polski jako pierwszy bank w Europie rozpoczyna współpracę z firmą Microsoft w ramach programu Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program (ECCTIP). Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez wymianę informacji dotyczących potencjalnych zagrożeń. W rezultacie podpisanego porozumienia możliwa będzie szybsza i bardziej skuteczna reakcja na niebezpieczne zdarzenia pojawiające się w sieci.

W PKO Banku Polskim od lat działają zespoły odpowiadające za bezpieczeństwo systemów transakcyjnych oraz monitorujące sieć pod kątem zagrożeń cyberprzestępczością. Aby zminimalizować ryzyko takich zdarzeń, Bank rozpoczyna współpracę z firmą Microsoft. Dzięki wymianie informacji i doświadczeń ze specjalistami z działającej na całym świecie jednostki Digital Crimes Unit, eksperci w Banku będą w stanie podejmować działania jeszcze zanim potencjalne zagrożenie dotrze do naszego kraju.

Jesteśmy liderem bankowości elektronicznej i naszą misją jest wyznaczanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Z serwisów transakcyjnych PKO Banku Polskiego korzysta ponad 7,6 mln klientów, naszym obowiązkiem jest więc nie tylko odpowiednie zabezpieczenie systemów bankowych, ale także minimalizowanie zagrożeń, na które klienci mogą być narażeni w sieci. Wiedza  specjalistów globalnie działającej firmy Microsoft  oraz doświadczenie pracowników Banku  doskonale znających specyfikę  rynku polskiego przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa bankowości internetowej - mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.

W efekcie  współpracy Bank zostanie jeszcze lepiej przygotowany na ewentualne zagrożenia w sieci. W przypadku ich wystąpienia, będzie mógł liczyć na informacje o adresach sieciowych zainfekowanych przez złośliwe oprogramowanie i wykorzystanych do zdalnych ataków w cyberprzestrzeni, m.in. w kampaniach Phishing’owych (wyłudzających dane) i kampaniach DDoS – Distributed Denial of Service (blokowania wybranych serwerów sieciowych na skutek zalewania ogromną ilością pakietów danych, uniemożliwiając ich obsługę).

Przystąpienie do porozumienia zostało zaproponowane PKO Bankowi Polskiemu ze względu na strategiczną pozycję w polskim systemie bankowym.

Program ECCTIP jest jedynym globalnym programem bezpłatnego przekazywania informacji o zagrożeniach sieciowych. Podobny zakres informacji był udostępniany dotychczas jedynie w postaci płatnych usług przez firmy monitorujące bezpieczeństwo w sieci Internet. Program umożliwia ograniczenie liczby zainfekowanych urządzeń w sieci Internet, które mogą być wykorzystywane do ataków sieciowych. Współpraca z uczestniczącymi podmiotami pozwala na skuteczną wymianę informacji dotyczących nowych metod ataków i zabezpieczeń sieciowych oraz analizę przechwyconych próbek złośliwego oprogramowania – mówi Ronald Binkofski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału Microsoft.

Program realizowany jest przez wyspecjalizowaną jednostkę Microsoft Digital Crimes Unit, złożoną z prawników, ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa sieciowego oraz informatyków śledczych. Microsoft DCU od lutego 2010 r., wspólnie z organami ścigania (w tym FBI, EUROPOL, INTERPOL) przeprowadził 15 operacji wymierzonych przeciwko globalnym sieciom botnet (złożonym z komputerów kontrolowanych przez złośliwe oprogramowanie).

Dodaj komentarz 6 komentarzy
Gość IP: 84.51.186.* 2016.02.02 15:12
Nie boisz sie tego Gajewski? Czy kamikaze jestes?
Gość IP: 87.207.204.* 2016.02.02 18:42
Kolejny powód by unikac PKO BP
Gość IP: 87.207.214.* 2016.02.02 23:17
Kolejny ciemniak co rzuca się bez powodu, frustrat polski
Gość IP: 62.141.240.* 2016.02.03 03:19
Z sumy PKO BP + Microsoft ma wyjść bezpieczeństwo? Za tym pomysłem z pewnością nie kryje się to, co nam się próbuje wmówić.

Poza tym, użyte w artykule określenie PKO BP jako "lidera bankowości elektronicznej" i jego cel - "wyznaczanie najwyższych standardów bezpieczeństwa" zakrawa na kpinę.

Jak można wmawiać ludziom cokolwiek o bezpieczeństwie w przypadku PKO BP, które zaliczyło bodajże największą wpadkę w systemie transakcyjnym w powojennej Polsce (około 2 lata temu). Ludziom liczby skakały na kontach jak w ruletce... A Microsoft? Hahaha, to już jest po prostu przykład firmy, która przez całe dziesięciolecia nie nauczyła się co to znaczy bezpieczeństwo.

Kto zasponsorował tego newsa?
Gość IP: 91.208.10.* 2016.02.03 10:25
Biorąc pod uwagę, z jaką pasją M$ wszędzie wciska "chmurę", ze wszystkimi jej wadami od inwigilacji począwszy, to niedługo bezpieczniej będzie trzymać pieniądze w przysłowiowej skarpecie. :(
acomp
acomp 2016.02.03 13:53
A dziw się bierze że mając takiego specjalistę w Polsce jak "Gość IP: 62.141.240.* " PKO BP musi korzystać z usług MS.Niektórzy maja zbyt wybujałą wyobraźnie co do osądu innych.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 02.02.2016
Tagi producenckie: microsoft, pko bp
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3214


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Batimex do 2CR5 500mAh Li-Ion 6.0V (BDC068) Batimex do 2CR5 500mAh Li-Ion 6.0V (BDC068)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony AKA-FGP1 Finger Grip (AKAFGP1SYH) Sony AKA-FGP1 Finger Grip (AKAFGP1SYH)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kings Singers - The Kings Singers (Pal) Eu Kings Singers - The Kings Singers (Pal) Eu
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer Aspire E5-571G (NX.MLYEP.001) Acer Aspire E5-571G (NX.MLYEP.001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MEElectronics M9P MEElectronics M9P
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu