Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Bezpieczeństwo Technologie bezpieczeństwa Cyber Threat Alliance zmienia się w organizację non-profit!

I rozszerza swoją działalność.

Cyber Threat Alliance zmienia się w organizację non-profit!

Cyber Threat Alliance ogłosiło, że jego szeregi zasiliły dwie nowe firmy – Check Point Software Technologies i Cisco. Międzynarodowy sojusz przeciw cyberzagrożeniom powołał również swojego pierwszego prezesa, którym został Michael Daniel, będący byłym doradcą Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa.

W połowie lutego 2017 Cyber Threat Alliance, czyli międzynarodowe przymierze na rzecz przeciwdziałania cyberzagrożeniom, poinformowało, że powołało swojego pierwszego prezesa - Michaela J. Daniela oraz ustaliło status organizacji jako not-for-profit. Daniel od 1995 roku pracował w administracji Białego Domu, natomiast od czerwca 2012 do stycznia 2017 pełnił funkcję koordynatora ds. cyberbezpieczeństwa przy Białym Domu. Od lutego br. sprawować będzie stanowisko prezesa CTA, którego członkami są takie firmy jak Fortinet, Intel Security, Palo Alto Networks, Symantec oraz Check Point Software Technologies i Cisco, które dołączyły do grona członków-założycieli w lutym.

CTA powstała w 2014 roku i jest pierwszą grupą praktyków cyberbezpieczeństwa, którzy łączą siły w celu wymiany informacji o zagrożeniach i poprawie globalnej ochrony przed wyrafinowanymi napastnikami cybernetycznymi. Do tej pory sojusz działał w luźnej formie, jednak od inauguracyjnego spotkania zarządu, które odbyło się 23 stycznia br., przyjął formalne założenia współpracy opartej na dzieleniu się danymi dotyczącymi bieżących zagrożeń sieciowych, wspólnemu rozwijaniu cyberbezpieczeństwa infrastruktur krytycznych oraz wzrostowi bezpieczeństwa, dostępności, integralności i wydajności systemów informacyjnych.

Przyszłość  cyberbezpieczeństwa to CTA. Współpraca pozwoli nam na przyspieszenie tempa innowacji w zakresie zabezpieczania chmur, urządzeń mobilnych i zapewniania środków zaawansowanego zapobiegania zagrożeniom – twierdzi Gil Shwed, założyciel i dyrektor generalny firmy Check Point Software Technologies.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 62.232.124.* 2017.02.16 10:24
Justice League hahaha
Gość IP: 76.16.117.* 2017.02.16 13:12
Teraz podatnik bedzie sie dorzucal do premii szefow. Nie pierwsza taka "non-profit".
acomp
acomp 2017.02.17 23:13
Czyżby szykowało nam się doskonałe zabezpieczenie przed cyberzagrożeniem?
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 16.02.2017
Tagi producenckie: cyber threat alliance
Tagi modelu: cyber threat alliance
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 661
CENEO KUP NAJTANIEJ
Pippi Langstrumpf - Box  (DVD) Pippi Langstrumpf - Box (DVD)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dedykowana stacja Subaru XV / Forester ADAYO CE4KK2 Dedykowana stacja Subaru XV / Forester ADAYO CE4KK2
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kamień Gromu Kamień Gromu
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Biochef Mycook all-in-one Biochef Mycook all-in-one
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu