Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Byłeś w jednym z 250 hoteli Hyatt?

Dane twojej karty kredytowej mogą być zagrożone.

Byłeś w jednym z 250 hoteli Hyatt?

W listopadzie zeszłego roku było głośno o malware, który zaatakował konsorcjum Starwood Hotels and Resorts. Wtedy to, w 54 hotelach tego konsorcjum hakerzy wykradli szczegóły kart kredytowych i debetowych klientów hotelu. Kolejny rok to kolejny problem.

W tym roku kolejny operator hotelowy zgłosił, że jego system został naruszony i poprzez szkodliwe oprogramowanie hakerzy uzyskali oni dostęp do kart kredytowych i debetowych klientów w punktach płatności w hotelach.

Dokładnie 23 grudnia 2015 roku firma Hyatt wydała komunikat prasowy, w którym powiadomiła klientów, że ma problem z wyciekiem danych.  W komunikacie udostępniono szczegóły o hotelach, w których doszło do naruszenia bezpieczeństwa, a byłym gościom umożliwiono sprawdzenie, czy zostali ofiarą ataku. Naruszenie dotyczy nie tylko gości przebywających w hotelu, ale przede wszystkim tych, którzy korzystali z restauracji, spa, a także używali karty do płatności za parking i w sklepach golfowych.

„Dochodzenie zidentyfikowało oznaki nieautoryzowanego dostępu do danych kart kredytowych używanych wewnątrz niektórych zarządzanych przez Hyatt miejsc, przede wszystkim w restauracjach między 13 sierpnia a 8 grudnia 2015 roku. Mały odsetek zagrożonych kart był wykorzystywany w tym samym okresie w spa, sklepach golfowych, na parkingach lub recepcjach. Zagrożenie mogło rozpocząć się już po 30 lipca.”

Malware zostało zaprojektowane do zbierania danych z kart płatniczych – nazwiska posiadacza karty, numer karty, data ważności, kod weryfikacji wewnętrznej – czyli dane, które zostały przesłane do systemów przetwarzania płatności. Nic nie wskazuje na to, że inne informacje klientów zostały naruszone.

Warto dodać oczywistość, że każdy, kto uważa, że mógł paść ofiarą malware powinien uważnie obserwować transakcje dokonywane na swoim koncie kartą płatniczą.  Po ostatnich atakach na hotele Hilton, Starwood, Trump i inne warto również wyprzedzić zagrożenie i zawczasu zaopatrzyć się w gotówkę lub specjalną kartę przedpłaconą, by zminimalizować możliwe zagrożenia.

To jasne, że w przypadku hoteli Hyatt, coś poszło nie tak i nie zapobiegnięto włamaniu do systemów, które dotknęło 250 nieruchomości na całym świecie. Hyatt opublikował także stronę internetową, która pozwala wskazać kraj / stan i zobaczyć odwiedzone hotele, w których system został naruszony. Bitdefender, na swoim blogu Hotforsecurity.com umieścił wszystkie hotele, których bezpieczeństwo zostało naruszone.

Dodaj komentarz 2 komentarze
acomp
acomp 2016.01.19 13:22
Konsorcja zarabiają duże pieniądze a nie potrafią zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów w internecie
Gość IP: 195.66.88.* 2016.01.20 09:00
Wydatki bolą a zwłaszcza wydatki na tak mało widoczne bezpieczeństwo.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 18.01.2016
Tagi: cyberataki
Tagi producenckie: hyatt
ŹRÓDŁO: Bitdefender
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1436


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Vogel's SOUND 4201 Sonos Play:1 Vogel's SOUND 4201 Sonos Play:1
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Jabra GN 2000 Jabra GN 2000
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Animonda vom Feinsten Kitten 100g Animonda vom Feinsten Kitten 100g
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch KGN 36SQ30 Bosch KGN 36SQ30
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Termet MiniTerm Turbo GCO-DP-21-13 (7-21kW) Termet MiniTerm Turbo GCO-DP-21-13 (7-21kW)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu